Sosyal MedyaUygulamalarYazılım

Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle Hatası [Çözüm]

Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram kullanıcılarını adeta çılgına çeviren hatalardan biri olan Tekrar denemeden önce birkaç dakika bekle hatası ile karşılaşıldığı zaman bu sorunla nasıl başa çıkabileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz. Bu hata ortaya çıktığında bazı zaman bir kaç dakikada ortadan kalkarken bazı zamanlarda ise saatler sürebiliyor. Bu durum tekrar denemeden \u00f6nce l\u00fctfen birka\u00e7 dakika bekle hatası şeklinde kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Bizler de bu yazımızda insanları çileden çıkaran bu hatanın ortaya çıkma sebepleri ve hatayla karşılaşıldığı takdirde nasıl baş edilmesi gerektiği hakkında yardımcı olacak çözüm yollarını anlatacağız.

Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle Hatası

Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle Sorunu
Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle Hatası

Tekrar denemeden önce birkaç dakika bekle hatası genel olarak aşağıdaki sebeplere bağlı olarak instagram kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Siz de bu sorun ile karşılaştığınız takdirde büyük ihtimalle aşağıdaki durumlardan biri gerçekleşmiştir. İşte bu hatanın ortaya çıkma sebepleri:

 • Instagramın sahibi olan Facebook’a ya da direkt olarak instagram sunucularına sürekli yapılan siber saldırılar
 • Takipçi sayısını arttırma amaçlı kullanılan doğal olmayan yöntemler, takipçi ve beğeni hileleri, hileli bir şekilde takipçi arttırma ya da sahte beğeni alma amaçlı yapılan çalışmalar
 • Instagram robotlarının taraması sonucunda sayfanızda spam oluşturacak durumlara rastlanması, fazla etiket kullanımı ya da, farklı bir çok cihazdan ya da uygulamadan aynı anda hesaba sürekli giriş yapılması
 • Instagrama bağlanmak için kullandığınız telefon ya da diğer cihazlardaki (pc ve tablet) önbellek hataları
 • Erişim sağladığınız internet bağlantısındaki wifi, erişim ya da download, upload sorunları

Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekle Hatası Nasıl Çözülür?

Burada belirteceğimiz çözüm yolları sayesinde sizler de instagramda karşılaştığınız bu sinir bozucu hata karşısında çözüme ulaşabilirsiniz.

✔  İnternet Bağlantısı Problemleri

Kullandığınız ev veya iş yeri ağınızda İnternet bağlantı problemi olduğunu ya da internet hızınızda bir yavaşlama olduğunu tespit ettiyseniz aşağıdaki adımları uygulayın:

İnternet Bağlantısı Problemleri
İnternet Bağlantı Problemleri
 • İlk önce bağlı olduğunuz modeminizi aç-kapa işlemi yapın, ve instagrama tekrar giriş yapın
 • Problem düzelmediyse modeminizin üzerinde resetleme tuşuna basın ve modeminizi resetleyin (bunun hakkında yardım almak istiyorsanız Modem Nasıl Resetlenir? isimli yazımıza göz atın)
 • Kullandığınız ev veya iş yeri internetinizde anlık veya genel bir yavaşlama durumu varsa ve düzelmiyorsa telefon ya da tabletinizin mobil verisi ile internete bağlanın ve instagramı açın
 • Yine de bu hatayı almaya devam ediyorsanız Opera tarayıcı üzerindeki VPN’i aktifleştirerek (bunun hakkında bilgi edinmek için Opera Vpn Nasıl Kullanılır? isimli yazımızı okuyun) ya da diğer VPN servislerini aktifleştirerek farklı tarayıcılar üzerinden instagrama giriş yapın

✔  Instagram’a Erişilen Cihaz Problemleri

Bu sorun instagrama eriştiğiniz cihazdan kaynaklanan bir durumdan dolayı ortaya çıkmış olabilir. Sorunun cihazdan kaynaklandığını test etmek için öncelikle,

 • Kullandığınız telefonda farklı bir instagram hesabına giriş yapın ve hatayı aldığınız ekrana gelin ya da hatayı almanıza sebep olan işlemleri yapınız, beğeni, takip ya da post yüklemek gibi…
 • Ya da eğer kullandığınız cihaz bir telefonsa, instagram hesabınızı tablet ya da pc’de açmayı deneyin, aynı hata ile karşılaşmıyorsanız sorun telefonunuzdan kaynaklıdır.

✔  Instagram Uygulama Problemleri

Hatanın alınmasının bir diğer sebebi ise, cihazınızda yüklü olan Instagram uygulamasından kaynaklı olan problemlerdir. Uygulama kaynaklı hata var ise aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

 • Telefonunuzda ya da diğer cihazlarınızda yüklü olan Instagram uygulamasının gelen son güncellemeyi alıp almadığını, son sürüme yükselip yükselmediğini kontrol edin
 • Telefonunuzun uygulama ayarları kısmından instagram uygulamasının ön bellek temizleme işlemini yapın
 • Son çare olarak Instagram’ı telefonunuzdan kaldırın ve uygulamayı tekrar yükleyin

✔  Doğal Olmayan Yollara Başvurma

Instagram sayfası büyütme amaçlı yapılan ve bu sebeple de doğal olmayan yollara başvurulan durumlarda tekrar denemeden önce birkaç dakika bekle hatası ile karşılaşılabiliyor. Instagram takipçi arttırma hilesi, beğeni hilesi, takipçi kasma, yorum ya da video izlenmesi satın alma gibi doğal olmayan instagram takipçi arttırma yolları kullanıldığı takdirde bu hata ortaya çıkabiliyor.

Instagram hesap büyütme ve takipçi arttırma sırları hakkında yazmış olduğumuz İnstagram Sayfa Büyütme Nasıl Yapılır? isimli makalemizi inceleyin.

✔  Siber Saldırı Problemleri

Tekrar denemeden önce bir kaç dakika bekle hatası ile karşılaşmanın diğer bir sebebi ise instagram sunucularına karşı yapılan siber saldırılar olabiliyor. Eğer yukarıdaki çözümleri uygulamanıza rağmen hala aynı hatayı almaya devam ediyorsanız, bir kaç saat beklemelisiniz. Bir iki saat sonra instagrama tekrar giriş yaparak sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını kontrol edin.

Tekrar denemeden önce birkaç dakika bekle hatası [Çözüm]” isimli makalemiz hakkında sizlerin de fikirleri varsa ya da aklınıza takılan sorular varsa aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle ve diğer site ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazının altında bulunan logolu paylaşım butonları aracılığı ile makalemizi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status