Sosyal Medya

Youtube Videoları Programsız Nasıl İndirilir?

Evrensel video paylaşım platformu olan Youtube videoları programsız nasıl indirilir konusu en çok merak edilen sorulardan biridir. Yüzbinlerce kişinin paylaşım yaptığı platformun milyonlarca ziyaretçisi oluyor. Başta müzik ve şarkı videolarının paylaşıldığı platformda film, dizi, tanıtım, eğitici ve paylaşımcı yayınlarda yapılıyor.

İnternet bağlantısı olan her yerde, akıllı cihazlardan Youtube videoları rahatlıkla izlenebiliyor. Videoları internetsiz de izleyebilmek için cihaza indirmek gerekiyor. Bunun için birçok yöntem bulunmaktadır. Fakat genelde programlarla yapılıyor. Herhangi bir program indirmeden sadece tarayıcı üzerinden Youtube videosu indirmek de mümkün.

Youtube Videoları Programsız
Youtube Videoları Programsız

ClipConverter.cc ile Video İndirme

ClipConverter.cc, indirilecek sosyal medya sitesi olan Youtube videosunun URL’sini kullanarak web tarayıcısından indirme sağlıyor. Bu yöntemle video istenilen formatta indirilebilir. Üstelik videonun başlama ve bitme süresini değiştirmek de mümkün. ClipConverter.cc ile Youtube dışında Vimeo gibi platformlardan da video indirebiliyor.

KeepVid ile Video İndirme

Yaklaşık 10 bin tane siteyi destekleyen KeepVid ile Youtube videoları programsız olarak indirilir. Videolar dışında ses dosyalarını da bu eklenti sayesinde indirmek mümkün. Youtube’da yayınlanan herhangi bir videoyu indirmek için videonun URL’sini kopyalayıp eklentiye yapıştırmak gerekiyor. Ardından downloada tıklanır ver hızlı indirme başlar. Bu eklenti sayesinde hem ses hem de video indirme imkanı sunuluyor. Yani videoyu sadece MP3 ses dosyası şeklinde de indirebiliyorsunuz. KeepVid ile Youtube videosu indirilecek cihazda Java’nın yüklü olması gerekiyor.

Youtube Videoları
Youtube Videoları

FastestTube ile Video İndirme

FastestTube, eklentisi sayesinde Youtube videolarını hemen indirmeniz mümkün. Tarayıcıya bağlanan eklenti tüm Youtube sayfalarına “videoyu indir” bağlantısı koyuyor . Bu sayede uygulama üzerinden izlenilen videoları indirmek son derece kolay oluyor. Üstelik videolar için farklı format seçenekleri sunuluyor. İstediğiniz kalitede ve büyüklükte videoyu hemen indirmeye başlayabilirsiniz.

FestestTube eklentisinin desteklediği tarayıcılar şu şekildedir;

  • Firefox
  • Opera
  • Krom
  • Safari
  • Internet Explorer

Bu tarayıcılardan herhangi birine sahip cihazlarda kolayca indirme imkanı sunuyor.

Video DownloadHelper Video İndirme

Chrome ve Firefox gibi tarayıcıları destekleyen Video DownloadHelper ile video indirebilirsiniz. Eklenti cihazda yüklü olan tarayıcının araçlar menüsüne bağlanıyor. Desteklenen bir video içeren sayfalarda eklentinin simgesi otomatik olarak hareket etmeye başlıyor. Video DownloadHelper ile Youtube videolarını dilediğiniz formatta indirebiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status