GenelİncelemeİnternetTeknolojiYazılım

Online Pdf Düzenleme Nasıl Yapılır?

Online bir şekilde pdf formatındaki dosyaları düzenlemek, bilgisayarında bu formata uygun düzenleme uygulaması olmayanlar için bir alternatif yoldur. Pdf dosyalarını online yol ile yapmak isteyen kişilerin aklına ilk takılan soru ise online pdf düzenleme nasıl yapılır? sorusu olur.

Pek çok farklı online pdf düzenleme programının arasında, işinize yarayacak ve kolay kullanıma sahip bir pdf programını seçtikten sonra kolayca diğer işlemlere başlayabilirsiniz.

Adımlar

Pdf dosyanızı online düzenlemek için sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bu yüzden düzenlenecek dosyanızın bilgisayarınızda ya da usb belleğinizde hazır bulunması gerekmektedir. Sisteme dosyanızı yükledikten sonra sizlere sunulan araçlar yardımıyla dosyanızdan istediğiniz kısımları silebilir, düzeltebilir ve dilediğiniz yazıları ekleyebilirsiniz. Özellikle pdf dosyalarına son şekli verilmeden önce mutlaka kontrol edilmelidir.

Dosyanıza dilerseniz fotoğraflar ve resimler ekleyebilir, yazılarınızın boyutunu büyütebilirsiniz. Üzerinde değişiklik yaptığınız dosyanızı tekrar kullanmak için sistemden indirmeniz gerekmektedir. Sistemden indirdiğiniz düzenlenmiş dosyanızı pdf formatında indirdiğinizden emin olmanız gerekir. Eğer her adımı doğru yaptıysanız dosyanız artık kullanıma hazırdır.

İşte Online Pdf düzenleme hakkında yardımcı olacak birkaç web sitesi:

1. smallpdf.com/tr/pdf-duzenleme

2. sejda.com/tr/pdf-editor

3. lightpdf.com/tr/edit-pdf

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status