Sosyal Medya

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözümü

Popüler uygulama platformu olan instagram kullanıcıların bir kez dahi olsa muhakkak karşılaştığı kaçınılmaz sorunlardan bir tanesi akış yenilenemedi problemedir. Çözümü oldukça basit olan bu sorun yaşandığı anlarda kişileri fazlasıyla rahatsız etmeyi başarmaktadır. Peki ınstagram akış yenilenemedi hatası çözümü nasıl çözülür hep beraber kısaca bir göz atalım.

Akış Yenilemedi Hatasının Sebebi Nedir?

Instagram uygulamasının 3 ana sebepten dolayı akış yenilemedi yazısı ile karşı karşıya kalırsınız. Bunlar kısaca:

  • İnternet bağlantınızdan dolayı olabilir
  • Cihazınız ve yer alan tarama verilerinden kaynaklı olabilir
  • Instagramın kendi sunucusunun çökmesinden kaynaklı olabilir.

Yukarıda yer alan maddeler kısaca incelendiğinde, %90 ihtimal ile internet bağlantısının yavaş ya da sorunlu olmasından dolayı akışı yenilenemez. %9 ihtimal ile ise cihazınızda kaynaklı ve cihazın tarama verilerinden dolayı akış yenilenmemesi olabilir. Son ve düşük bir ihtimal ise %1’lik olan instagrama ait sonucu çökmesinden kaynaklı olabilmektedir.

Akış Yenilenemedi Sorununun Çözümü

İlk olarak kullanmış olduğunuz telefonun ayarlar sekmesine giriş yapın ve burada yer alan tarama ve tarayıcı verileri adlı kısıma tıklayın. (bu durum bazı telefonlarda geçmişi sil olarak da yer almaktadır) Bu aşama sonucunda tarayıcınızda yer alan verileri ve çerezleri silmiş olacaksınız.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözümü
Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözümü

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Telefonun bağlı olmuş olduğu internet bağlantısını kontrol edin. Bağlantı çalışır durumda ise instagram uygulamasına giriş yapın.Eğer ki tüm bunlara rağmen düzelme olmaz ise DNS ayarlarınızı kontrol edin ve bu ayarları ( 8.8.8.8 – 8.8.4.4 ) şeklinde değiştirin. Bunun ardından intagram uygulamasını kapatıp tekrardan giriş yapın. Tüm bunlar sonucunda sorununuz %99 ihtimal ile düzelmiş bir halde karşınıza çıkacaktır.

Wifi Varken Hata Almak

Yukarıda bahsedilmiş olan tüm denemeler sonucunda wifi bağlantınız var ve 4G bağlantısına giriş yaptığınızda sonuç alamazsanız, anlatılan tüm aşamaları denedikten sonra muhakkak olumlu sonuç alacaksınız demektir. Tüm her şeye rağmen herhangi bir düzelme oluşmaz ise, uygulamadan çıkış yapın ve uygulamayı silerek yeniden yüklemeyi deneyin. Yüklemenin ardından uygulamanıza giriş yaparak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status