İncelemeSosyal Medya
Şimdi Trend Oluyor

Instagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Müzik artık Türkiye'de... İşte Tüm detaylarıyla, Instagram Hikayelere müzik ekleme nasıl yapılır?

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan Instagram ve onu bünyesinde barındıran Facebook’a hikayeye Müzik ekleme özelliği Türkiye’deki kullanıcılar için sunuldu. Diğer ülkelerde bir süredir kullanımda olan Instagram Müzik ekleme artık Türkiye’de… İşte Tüm detaylarıyla Instagram Hikayelere müzik ekleme nasıl yapılır?

Yapılan onca paylaşım gösteriyor ki Instagram’da en çok sevilen özellik hiç kuşkusuz hikaye paylaşma özelliği. İlk olarak Snapchat ile sosyal medya kullanıcılarının hayatına giren ve vazgeçilmez olan hikayeler özelliği, kısa bir süre sonra Facebook’un bu özelliği Instagram ve Whatsapp için de hayata geçirmesiyle tüm dünyada en popüler paylaşım aracı olarak hayatmızda yerini aldı. Hızla yayılan hikaye paylaşma tutkusundan sonra neredeyse bütün sosyal medya uygulamaları ve çoğu web sitesi hikaye ya da story paylaşma özelliğini kullanmaya başladı. İnstagram hikayede müzik paylaşma, gelen bu yeni özellikle birlikte oldukça popüler olacağa benziyor.

İlgili Makaleler

Hikayeler özelliğinin bu kadar tutulmasıyla birlikte, uygulama geliştiricileri kullanıcıların kendilerini daha iyi ifade dip daha çok popüler olması ve takipçi sayılarını arttırabilmeleri için hikayeleri geliştirmeye yönelik yeni özellikler sundular. Instagram hikayelere müzik ekleme özelliği ise bir süredir yurt dışındaki ülkelerde kullanılmasına rağmen ülkemizde kullanılamıyordu. Son gelen güncelleme ile artık Türkiye’de ki facebook ve instagram kullanıcıları için hikayeye müzik ekleme özelliği aktif hale getirildi.

Instagram hikayeye Müzik ekleme özelliği yaklaşık 2 yıldır bu yana dünyanın bir çok ülkesinde kullanılmasına rağmen Türkiye’deki kullanıcılar için açılmamıştı. 39 milyon şarkılık bir müzik kütüphanesi içerisinden istenilen şarkının seçilmesi ile instagram hikayelere müzik ekleme işlemi artık Türkiye’de. Kullanıcılar bu kütüphaneden diledikleri şarkıyı seçerek hikayelerine ekleyebilirler.

Instagram Hikayeler müzik ekleme nasıl yapılır?

Instagram hikayelere müzik ekleme yapmak isteyen kullanıcılar aşağıdaki adımları takip ederek kolayca, instagram hikayelerine müzik ekleme yapabilirler. Instagram Story ye müzik EKLEME nasıl yapılır diyorsanız işte detaylar;

Instagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?
Instagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?
 • Öncelikle Instagram’da hikaye oluşturma ekranı açılır,
 • Hemen ardından bir video kaydedin ya da fotoğraf çekin
 • Ya da daha önceden çekmiş olduğunuz paylaşmak istediğiniz görüntülerden birini galerinizden açın
 • Fotoğraf yada video seçildikten sonra, en üst kısımda bulunan çıkartma seçme simgesine dokunulur,
 • Karşınıza çıkan pencerede “Müzik” simgesi bulunur ve üzerine dokunulur,
 • Ardından “Senin İçin” yazan sekmeden istenilen bir müzik seçilir,
 • Ya da “Göz At” sekmesinin üzerine dokunularak istenilen şarkıcı veya şarkı aratılır,
 • Ayrıca müzik türlerine göre de seçim yapma imkanınız var.
 • Hikayenize eklemek istediğiniz şarkıyı bulunca üzerine dokunun
 • Ardından Şarkı sözü ekleme ya da çıkartma stilini seçin
 • 15 saniyelik aralığı belirtin,
 • Son olarak “Bitti” butonuna dokunarak seçmiş olduğunuz şarkıyı hikayenize ekleme işlemini sonlandırın.

Sizler de bu adımları izleyerek instagram hikayelere müzik EKLEME Android yada instagram hikayelere müzik EKLEME iOS işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Facebook Hikayeler müzik ekleme nasıl yapılır?

Facebook hikayelere müzik ekleme yapmak için aşağıdaki adımları izleyerek sizler de kolayca, facebook hikayeye müzik ekleme yapabilirsiniz. Facebook Story ye müzik EKLEME nasıl yapılır? diyorsanız işte detaylar;

Facebook Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?
Facebook Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?
 • Öncelikle Facebook sayfanızda hikaye oluşturma ekranını açın,
 • Ardından instagramda olduğu gibi bir video kaydedin ya da fotoğraf çekin, bunun için sağ üst köşedeki kamera işaretine dokunun
 • Önceden çekilmiş ve paylaşmak istediğiniz video veya fotoğrafı galerinizden açın
 • Fotoğraf yada video seçildikten sonra, hikaye oluştur penceresinde “Müzik” simgesine dokunun,
 • İstediğiniz şarkıyı seçin ve hikayenizi oluşturun

Tıpkı instagramda olduğu gibi facebookta da bu adımları izleyerek facebook hikayelere müzik EKLEME Android yada facebook hikayelere müzik EKLEME iOS işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Sizler de; eşşiz, cool, ilginç, farklı, etkileyici, havalı, benzersiz, sempatik kullanıcı adları arıyorsanız, sizler için oluşturduğumuz en güzel instagram kullanıcı adları listemizi inceleyerek kendiniz için kullanılmamış kullanıcı adları belirleyebilirsiniz. İşte en güzel kullanıcı adları; En Güzel Instagram Kullanıcı Adları 2020 listemiz.

Bu yazımızda sizlere instagram ve facebook için Türkiye’deki kullanıcılara yeni sunulan instagram hikayeye müzik koyma, Instagram Story ye müzik EKLEME, facebook hikayeler müzik ekleme işlemlerinin kolay bir şekilde nasıl yapılacağından bahsettik. Sizler de yukarıdaki adımları takip ederek facebook ve instagram hikaye müzik paylaşma işlemini kolayca yapabilir ve takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status