AndroidİncelemeMobilUygulamalar
Şimdi Trend Oluyor

Android Telefonlarda Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Uygulama bildirimlerini kapatma

Android telefonlar, teknoloji ilerledikçe hayatımızın vazgeçilmezi konumuna geldi. Android programları o kadar arttı ki artık istediğimiz her konuda bir program bulabiliyoruz. Android oyunlar, gelişmiş hesap makineleri, her haber sitesinin kendisine ait programı ya da tüm haberlerin toparlandığı programlar, iletişim için oluşturulmuş haberleşme programları vb. hayatımızın vazgeçilmezi olan Android telefonlarda bulunuyor. Sosyal paylaşım sitelerine girmek için web tarayıcılar kullanmak yerine artık bu paylaşım sitelerine ait olan programları indirip telefonumuza kuruyoruz. Uygulama bildirimlerini kapatma sorunu yaşayanlar Android Telefonlarda Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır? yazımızı okuyabilirler.

Bu programlar çoğu zaman bize bildirimler göndererek kendilerini hatırlatmayı başarıyorlar. Bazı programlar da sizin istediğiniz konularda bildirim gelmesini sağlıyorken bazı programlar öyle zamanlarda bu bildirimler geliyor ki rahatsız olmamak elde değil. Bu programlardan bildirim gelmesini istemiyoruz. İşte Android Telefonlarda Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır? isimli makalemizde size bildirim gelmesini istemediğiniz programların bildirimlerini nasıl engelleyeceğinizi anlatacağız.

Bildirimler Nasıl Engellenir?

Android 4.1 Jelly sürümü ile bildirimleri engellemek artık mümkün ve oldukça kolay. Sadece Android telefonların modellerinin farklı olması nedeniyle bazı küçük değişiklikler olabiliyor. Yapılacaklar ana konu olarak aynı olsa da küçük ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. İki yöntem olarak anlatacağımız bildirim kapatma sistemlerinin hangisinin sizin Android telefonunuza uygun olduğuna karar vermelisiniz.

1. Yöntem

 • Android telefonunuzda ki Ayarlar bölümüne girin.
 • Uygulamaları seçin.
 • Bildirimini engellemek istediğiniz programı seçin.
 • Program da Kaldır, Durdurmaya Zorla gibi başlıkların hemen altında Bildirimler seçeneğinin açık olduğunu göreceksiniz. Tek yapmanız gereken onu kapatmak.
 • Ve bu programla ilgili tüm bildirimler kapanmış olur.

2. Yöntem

Bazı Android telefonlar da Bildirimler özel olarak değerlendirilir ve yüklü olan programların tümü Bildirimler seçeneği altında bulunur.

 • Bunun için Android telefonunuzda Ayarlar bölümüne girin.
 • Bildirimler ve Uygulamalar seçeneğine girin.
 • Açılan sayfada alt tarafta Bildirimler başlığını göreceksiniz. Bildirimler başlığına girin.
 • Android telefonunuzdaki tüm programlar orada sıralanmış olacak. Bildirimini durdurmak (engellemek) istediğiniz programa girin.
 • Bildirimler seçeneğinin açık olduğunu göreceksiniz.
 • Bunu kapatarak artık bildirimlerin gelmesini engellemiş olacaksınız.

Bu programların tekrar bildirimlerini görmek istiyorsanız aynı yöntemle tekrar açabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayrıca programlara girdiğinizde Durdurmaya Zorla, Kaldır gibi seçenekler bu programların telefonunuzdan tamamen kaldırılması veya tamamen durdurulmasını sağlayacağı için dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Bu yazımızda sizlere uygulama bildirimleri nasıl kapatılır? ve Android Telefonlarda Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır? gibi sorularınız için yardımcı olduk. Uygulama bildirimlerini kapatma sorunu yaşayanlar bu yazımızdaki yönergeleri takip ederek istenmeyen uygulama bildirimlerini kapatabilirler.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status