İncelemeMobilSosyal MedyaUygulamalar
Şimdi Trend Oluyor

Instagram Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabı silme nasıl yapılır? Instagram hesabını kalıcı olarak silme linki, instagram hesap silme 2020

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi Instagram’dır. Instagram, fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Peki aktif olan instagram hesabı silme nasıl yapılır? Her ne kadar popüler bir uygulama olsa da bazen kullanıcılar, sosyal medyadan sıkıldıkları zaman ya da iş yoğunluğu sebebiyle instagramdan ve diğer sosyal mecralardan ayrılmayı düşünüyor. Instagramdan ayrılmak isteyen kullanıcılar instagram hesabı kalıcı olarak silme nasıl yapılır, instagram hesap silme linki, instagram hesabı nasıl silinir? gibi sorular soruyorlar. Aşağıda paylaşmış olduğumuz adımlara uyarak sizler de instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Instagram Nedir?

Instagram, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Instagram günden güne daha çok popülerleşiyor ve daha fazla kişi bu sosyal medya uygulamasına kayıt oluyor. Günde yaklaşık 80 milyon gönderi paylaşılıyor ve 3.4 milyar beğeni yapılıyor.

Bu kadar fenomen olan bu sosyal medya uygulaması gün geçtikte farklı özellikler getiriyor. Instagramın kullanımı oldukça basit ve pratik. Bu dijital dünyaya dâhil olmak için öncelikle hesap açmanız gerekiyor. Açtığınız hesaba giriş yapıp, istediğiniz kişileri takip etmeniz yeterlidir. Açtığınız hesapta insanlarla mesajlaşabilir, hesabınızda gönderiler paylaşabilir ve sadece 24 saat için hesabınızda kalan hikâyeler paylaşabilirsiniz.

Paylaştığınız gönderilere dilerseniz filtreler ekleyebilirsiniz. Diğer kişilerin paylaşmış olduğu gönderileri beğenebilir ve yorum atabilirsiniz. Ayrıca canlı yayınlar da açabilirsiniz.

Instagram Hesap Nasıl Açılır?

Instagram hesabına sahip olabilmek için ilk önce cihazınızda uygulamanın yüklü olması gerekir. Uygulamayı açtıktan sonra E-posta adresi veya telefon numaranızla kayıt olabilirsiniz. Daha sonra kendinize bir hesap ismi ve şifre belirleyin.

Diğer bir seçenek ise Facebook hesabınız varsa o hesapla da Instagram’a kayıt olabilirsiniz. Facebook hesabıyla kayıt oluyorsanız Facebook hesabınıza giriş yapmayı unutmayınız. Instagram hesabınızı açtıktan sonra dilediğiniz kişileri takip edebilir ve gönderiler paylaşabilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabını kalıcı olarak kapatmak işlemini bilgisayarınız veya cep telefonunuzdan kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek instagram hesabı silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikle, hesabı silmek için https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ bu linke tıklamanız gerekiyor.
  • Açılan sayfadan hesabınıza giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra gelen sayfadaki hesap silme nedenini seçin.
  • Bu adımdan sonra karşınıza hesabınızı sileceğiniz sayfa açılacak.
  • Açılan sayfaya şifrenizi girmeniz gerekiyor.
  • Ve en son olarak “Hesabımızı Kalıcı Olarak Sil” yazısına tıklamanız gerekiyor.
Instagram Hesabı Silme Nasıl Yapılır?
Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme Linki

Bu işlemi yaptıktan sonra instagram hesabınız kalıcı olarak tamamen kapanmış olacaktır.

Hesabınız kapandıktan sonra fotoğraflarınız ve bilgileriniz tamamen silineceği için instagram hesap silme işlemini gerçekleştirmeden önce sizin içim önemli olan fotoğraf ve bilgilerinizi yedeklemeyi unutmamanız gerekiyor.

Instagram hesap silme işleminden sonra instagram hesabınıza tekrar giriş yapamayacaksınız, bu sebepten dolayı eğer ileri bir tarihte aynı hesaba giriş yapmayı denerseniz hesaba erişemeyeceksiniz. Tekrar instagramda bulunmak için yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekecektir.

Ayrıca kapatmış olduğunuz hesap adıyla farklı bir hesap açamazsınız. Eğer tamamen kapatmak istemiyorsanız hesabınızı dondurabilirsiniz. Kapatılan Instagram hesabının geri açmanın oldukça zor olduğunu unutmayınız.

Instagram hesabı silme, hakkında olan bu yazımızda ki adımları takip ederek sizler de instagram hesabınızı geri açılmamak üzere ve tüm bilgi ve fotoğraflarınızın silineceği şekilde kapatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status