İnternet

Opera Vpn Nasıl Kullanılır?

Popüler internet tarayıcıları arasında yer alan biri Opera, ücretsiz VPN servisini entegre etti. Bununla birlikte VPN servislerine herhangi bir ücret ödemeden ve program kurmadan doğrudan Opera VPN kullanılabilir. Kullanıcıların merak ettiği konulardan biride opera vpn nasıl kullanılır? Sorusudur.

Opera VPN kullanmak için android telefonların play store uygulamasından “Opera VPN” indirilir. Eğer telefon İOS alt yapıya sahipse App Store’den “Opera VPN” indirilir. Böylece internette sınırsız bir özgürlük sağlanmış olur.

Opera VPN Nasıl Aktive Edilir

Opera şirketinin sunduğu bu uygulamayı kullanabilmek için “Opera Web” tarayıcısı indirilir. Şirketin yaptığı son güncellemeyle beraber, adres çubuğunun sol tarafında VPN butonu yer alıyor. VPN sekmesine basarak uygulama anında aktif edilebiliyor. Bundan sonra Opera VPN ile internette özgürce dolaşmak mümkündür.

Bu hizmet için hiçbir ek uygulama yüklemeye gerek yoktur. Bu yüzden birçok kullanıcı tarafından beğenilerek kullanılan işlevsel bir arama motorudur. Tarayıcı indirilip kurulduktan sonra “Ayarlar” bölümünden “VPN” özelliği aktif hale getirilir. Bundan sonra ise bir internet sitesine girilerek, gezinme çubuğunun solundaki VPN’den ülke seçimi yapabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status