Sosyal Medya
Şimdi Trend Oluyor

İnstagram Sayfa Büyütme Nasıl Yapılır?

Instagram hesap büyütme teknikleri ve Instagram takipçi arttırma yöntemleri

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi de şüphesiz İnstagramdır. Bir çok insan ve firma hesaplarını hızlı bir şekilde büyütme ve instagram takipçi sayısını arttırma işlemini yaparak popüler olmaya çalışıyor. Bunun bir çok nedeni olsa da genelde instagram sayfasından para kazanma amacıyla ya da ünlü olma amacıyla instagram takipçi arttırma isteği ortaya çıkıyor. Sizler de instagram sayfamı nasıl büyütebilirim, ya da instagram hesap büyütme nasıl yapılır diyorsanız, yazımızın aşağı bölümündeki instagram hesap büyütme teknikleri ve takipçi arttırma yöntemleri kısımlarını inceleyebilirsiniz.

İnsanların gün içerisinde sık sık girip burada vakit geçirmesi, arkadaşlarının hayatlarındaki gelişmeleri yakından takip etmeleri veya sadece kafa dağıtmak için sevdiği sayfaların paylaşımlarına bakması bile bizim gibi sayfa sahipleri için mükemmel bir ortam yaratıyor. Hal böyle olunca da bilindik şeylerin tamamen dışında yeni fırsatlar ortaya çıkar.

Bir düşünün bundan 5 sene önce size bir sosyal medya platformu üzerinden alışveriş yapılacağını veya isteyen herkesin burada bir sayfa kurup, kısa zamanda yüzbinlerce takipçiye ulaşabileceğini söyleseydik inanır mıydınız? Ama bu günümüzde gayet normal, hatta sıradan bir hale geldi değil mi? İşte olay da tam olarak bu.

İnstagram, artık isteyen kişilere yeni fırsatlar açan harika bir platform haline geldi. Peki siz de bu platformun avantajlarından faydalanmak ister misiniz? Mesela bir komedi sayfası oluşturup reklamlar ile geçimizi sağlamak veya başka firmaların ürünlerini satan bir bayi gibi…

O zaman tek yapmanız gereken kendinize bir Instagram sayfası oluşturmak ve sayfanızı büyütmektir. Onu da bu yazıda nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Kendinize Bir Alan (Niş) Belirleyin

Instagram hesabı büyütme için yapmanız gereken ilk şey kendinize bir niş belirlemektir. Sayfanızın konusu tam olarak ne olacak? İnsanların sevebileceğini düşündüğünüz paylaşımlar mı yoksa sadece bir komedi sayfası mı ya da film ve kitap incelemesi yaptığınız bir hesap mı? Başlamanız gereken yer tam olarak burası. Çünkü bu size bir hedef hitle oluşturma olanağı verecektir.

Sizin de bildiğiniz gibi hedef kitle reklam çalışması yapabilmek ihtiyacınız olan ilk etmendir. Aynı şey sayfalarınız için de geçerlidir. Yapacağınız paylaşımların hangi kitleye yönelik olacağını belirlerseniz daha sağlam temeller ile oluşturacağınız bir hesabınız olur.

Burada ufak bir sır verelim; hedef kitlenizi ne kadar geniş tutarsanız takipçi bulma şansınız da o kadar artar!

Sormanız gereken soru şu; insanlar neyi sever, neyi takip eder ve ne türlü ihtiyaçları vardır? Günün iş stresini atmak için komik videolar paylaşan hesaplara mı, bilim konusunda açlıklarını bastıracak paylaşımlar yapan sayfaya mı veya yeni kitaplar, filmler ve podcastler keşfetmelerini sağlayacak bir hesap mı?

Kaliteli Paylaşımlar Yapın

Sağdan soldan alınan gönderileri paylaşmak yerine olaya kendi yorumunuzu katmak, paylaşacağınız gönderileri bizzat kendiniz hazırlamak ve insanların sevebileceğini düşündüğünüz şeyleri test ederek bulmak sizi öne geçirecektir.

Instagram’da gezinirken mutlaka dikkatinizi çekmiştir; aynı nişte olan sayfaları takip ediyorsanız bu hesapların hepsinin de aynı gönderileri farklı kalıplarda paylaştığını görürsünüz.

Siz bu tür sayfaları takip ediyor musunuz? Muhtemelen cevabınız diğer herkes gibi hayır olacaktır. Peki bu sayfalardan farklı olarak kaliteli paylaşımları nasıl yapabilirsiniz? Çok basit, olaya kendi yorumunuzu ve bakış açınızı katarak.

Evet, Breaking Bad’in mükemmel bir dizi olduğunu herkes bilir, ama pek az insan o dizinin neden çok iyi olduğunu açıklayabilir!

Algoritmayı Sevin

Bunun için sıfırdan algoritma dersleri almanıza gerek yoktur. Çünkü olay basittir. Instagram bir web sitesi ve tıpkı bütün sitelerde olduğu gibi İnstagramda da siz içinde vakit geçirdiğiniz müddetçe para kazanır. Yani instagramda sayfa büyütme gibi bir amacınız varsa bu platformda daha çok vakit geçirmeli, sizlere verdiği özellikleri kullanmalısınız.

Özelliklerden kastımız ise canlı yayın, sesli ve görüntülü mesajlar, çoklu fotoğraf paylaşımı, dikey (1350×1080) ve yatay (1080×1350) fotoğraf paylaşımı, hikayeler ve anketlerdir. Bu özellikleri ne kadar sık kullanırsanız sayfanızın etkileşiminin de yukarı yönde ivmelendiğini göreceksiniz.

Kurallara Uyun

Ne yazık ki çok kötü bir algı var; insanlar her şeye anında sahip olmak istiyorlar. Bu tamamen dijital dünyanın getirdiği kötülüklerden birisidir. Hatta bu sebepten hilelere, kolay yollara ve platformun açıklarına başvuruyorlar. Bu şirketlerin milyarlarca dolar değerinde olduğunu ve on binlerce çalışanının olduğunu unutmayın. Yani sizin anlayacağınız kısa yol diye bir şey yoktur.

Evet, günlük sonuç veren çok fazla yöntem var, instagram takipçi hilesi gibi. Ama bunların sadece sayısal değerler olduğunu unutmayın. Ayrıca bu takip eden hesapların birer bot olduğunu ve İnstagram algoritması tarafından takibe alındığını da bilmelisiniz.

Bu yüzden bu tür gerçek dışı yöntemlere başvurmayın. Onun yerine organik olarak büyüteceğiniz hesabınızdan çok daha fazla verim alacağınızı sizlere garanti edebiliriz.

Instagram hesabını bir an önce büyütebilmek ve binlerce insana ulaşabilmek amacıyla, hesap sahipleri sürekli İnstagram takipçi hilesi 2020 ya da instagram beğeni hilesi 2020, yöntemler araştırıyorlar. Fakat takipçi arttırma hilesi yoluyla elde edilen takipçilerin büyük bir çoğunluğu hatta nerdeyse tamamı bot hesaplardan oluşan ve gerçek kişiler olmayan hesaplardır.

Üstelik bunu ücretsiz bir şekilde yapabilmek üzerine de aramalar yapılabiliyor. instagram takipçi hilesi 2019 ( ücretsiz) gibi aramalar sonucunda aslında elde edilecek sonuç genelde bot hesaplar oluyor.

Instagram sayfası nasıl büyütülür diye merak ediyorsanız bunun tıpkı web sistelerinde olduğu gibi özgün ve kaliteli içerik paylaşmaktan geçtiğini belirtmek en doğrusu olur.

Instagram Hesap Büyütme Teknikleri

Takipçi Sayısı Arttırma – İzlemeniz Gereken Adımlar

Şimdi instagramda sayfa nasıl büyütülür buna bakalım.

 • Öncelikle sayfanızda bir renk düzeninin olmasına özen gösterin. Bunu nişinize göre de belirleyebilirsiniz. Sayfanıza dışarıdan bakıldığında göze estetik gelmesi, sizi ilk defa gören kullanıcıların takip etmesi için oldukça önemli bir etkendir. Bunun için sevdiğiniz sayfalara bakarak fikir alabilirsiniz.
 • Ayrıca Bio’nuz, öne çıkan hikayeleriniz ve varsa web sitenizin de bir düzen içerisinde durması gerekir. Öne çıkan hikâye kapaklarınızı düzenlemek için Canva gibi ücretsiz araçlardan faydalanabilirsiniz.
 • Açıklama ve hastag kullanımlarını boş geçmeyin. Bu etkileşiminizi artırma açısından çok önemli bir etkendir. Çünkü bazı zamanlar gönderilerinizin görüntülenmesi takipçi sayınızın 10 katına kadar çıkabilir. Bunun da en büyük sebebi kullandığınız hastagleridir. 11 adet, gönderiniz ve sayfanızla alakalı olan hastag, sayfanızı öne çıkarma konusunda çok büyük rol oynayacaktır.
 • Ek olarak açıklama kısmında bir iki satır yorum yazmanın çok faydasını göreceksiniz. Bu yorumlarınız için bile sizi takip eden insanlar olduğunu göreceksiniz.
 • Ayrıca gönderileriniz de konum paylaşmakta ekstradan etkileşim almanızı sağlayacaktır.

Instagram Hesap Büyütme ve Takipçi Arttırma Sırları

Instagram Hesap Büyütme ve Takipçi Arttırma Sırları
Instagram Hesap Büyütme ve Takipçi Arttırma Sırları

Burada size her yerde bulamayacağınız çok önemli instagramda sayfa büyütme yolları vereceğiz. Bunlardan faydalanırsanız sayfanızın kısa sürede büyüdüğünü göreceksiniz.

 • Rekabetin yüksek olduğu hastaglerden uzak durun. Herkesin paylaşım yağtığı #like, #love ve #car gibi hastaglerden uzak durun.
 • Çünkü burada samanlıkta iğne olayını birebir yaşarsınız. Bu hastagler büyük hesaplar tarafından domine edildiği için gönderileriniz öne çıkmaz.
 • Onun yerine rekabetin az olduğu 50.000 ve 100.000 arası gönderinin olduğu hastagleri tercih etmek gönderilerinizin binlerce kişi tarafından görünmesini sağlar.
 • Sürekli aynı hastagleri kullanmayın ve hastaglerinizi gönderilerine göre düzenleyin.
 • Paylaşımlarınız ile alakalı hastag kullanınca İnstagram algoritması bunu algılar. Bu sayede gönderilerinizi öne çıkarır.
 • Ayrıca İnstagram, 11 adet hastagden sonrasını spam olarak algılar. Bu yüzden hastag kullanımlarınızı 11 ile sınırlandırın.
 • Gönderileriniz ilk etapta takipçilerinizin sadece %10’una görünür. Eğer gören insanlar beğenirse diğer hesaplara gösterilir.
 • Bu yüzen yakın çevrenizden veya arkadaşlarınızdan bu konularda destek alabilirsiniz. Gönderiyi paylaştıktan sonra onların beğenmelerini isteyip, ayrıca hikayenizde yer vererek gören kişilerin sayısını artırabilirsiniz.
 • Son olarak başka hesaplarla etkileşime geçin. Bu ister takipçiniz ister büyük sayfaları olsun. Onların gönderilerini beğenmek ve gönderiler ile alakalı yorumlar yapmak size yeni takipçiler olarak geri dönecektir.
 • Bunu karşılıklı takip olarak algılamayın, bu sadece diğer insanlarla etkileşime girmektir. Ve çok faydasını göreceğinize de emin olabilirsiniz.

Instagram hesap büyütme yollarından bir diğeri ise göze çarpan cool instagram kullanıcı adları, kimsenin kullanmadığı instagram kullanıcı adları ile instagram profillerinizi daha belirgin hale getirmenizdir. En Güzel Instagram Kullanıcı Adları 2020 isimli makalemizi inceleyerek sizler de takipçi sayınızı arttırma ve instagram sayfası büyütme yoluna etkili bir girişle başlayabilirsiniz.

Değerli okurlarımız bu yazımızda sizler için instagram sayfamı nasıl büyütebilirim diye düşünüyorsanız en doğru instagram takipçi arttırma yollarını ve izlemeniz gereken adımları anlattık. Sizler de kaliteli ve özgün içerik üreterek yukarıdaki yöntemleri izleyerek instagram hesap büyütme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Fakat önce biraz sabırlı olmanızda yarar var, çünkü bir çok hesap sahibi sabredemeden hesabını kapatıp başka hesaplar açmayı deniyor. Siz sabırlı bir şekilde kaliteli ve özgün içerik ürettikçe instagram takipçi sayınız artacak ve instagram sayfa büyütme konusunda ister istemez başarılı olacaksınız. instagram takipçi hilesi yollarına hiç gerek olmadığını kendiniz de göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status