İncelemeİnternetMobilSosyal MedyaUygulamalar

Twitter Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Twitter 2006 yılında kurulan ve günümüzde de var olan sosyal medya mecralarından birisidir. Temelleri Amerika’da atılan Twitter kurulduğu günden itibaren dünyada yaygınlık kazanmaya başlamış ve en etkin sosyal medya platformlarından birisi haline gelmiştir. Twitter Hesabı Silme Nasıl Yapılır? isimli yazımızı sizlere yardımcı olabilmek için hazırladık.

Kullanıcı sayısı yaklaşık olarak 330 milyon olarak tahmin edilmektedir. Twitter’ın ilk dönemlerinde karakter sayısının kısıtlı olması ve kullanıcıların twitlerini 180 kelime de ifade etmek zorunda olması, Twitter’ı anlık bilgi akışı sağlaması açısından önemli bir yer yapmıştır.

Daha sonları daha da yaygınlık kazanan Twitter kullanımı bu platformu dijital pazarlama alanına da dönüştürmüştür. Firmalar kurumsal hesaplar açarak ürünlerini tanıtmakta ve reklamlarını etkin bir yolla gerçekleştirmektedirler.

Twitter Hesabı Açmak

Twitter hesabı açmak oldukça kolay bir işlemdir. Twitter’a web sitesi yada uygulaması üzerinden giriş yapıldıktan sonra hemen kaydol sekmesi tıklandığında isim, telefon veya e-mail bilgilerinin girilmesi ile birlikte bir Twitter hesabı açılabilir.

Neden Twitter Kullanılmalı?

Twitter anlık bilgi akışının sağlandığı bir sosyal medya platformudur. İnsanlar yada firmalar anlık olarak düşünce, duygu yada yeniliklerini bu sosyal medya mecrası üzerinden iletebilirler.

Ayrıca Twitter son dönemde gündemi takip etmek açısında da önemli bir noktadır. Hem Türkiye hemde dünya gündemi bu sosyal mecra üzerinden kolayca takip edilebilir ve gündeme dair her şeye anlık olarak ulaşılabilir.

Twitter Hesabını Silme

İnsanlar herhangi bir sebepten dolayı Twitter üzerinde yer almak istemeyebilirler. Bu durumda hesaplarını silmeye ihtiyaç duyarlar. Twitter’da hesap silmek de oldukça kolay bir işlemdir.

Üyelik silmek için web sitesi yada Twitter uygulaması üzerinden öncelikle ilgili hesaba giriş yapılmalıdır. Üyelik girişi sağlandıktan sonra ayarlar kısmına girilmelidir.

Burada hesap, gizlilik ve güvenlik, bildirimler ve içerik tercihleri kısımları bulunmaktadır. Burada hesap bölümüne girilmelidir.
Hesap kısmına tıklandıktan sonra sayfanın en alt kısmına gelinmelidir. Sayfa sonunda hesabımı devre dışı bırak sekmesi yer alacaktır. Hesabımı devre dışı bırak sekmesi tıklandıktan sonra Twitter güvenliğiniz adına şifrenizi yeniden girmenizi isteyecek ve şifrenizi doğru girdiğiniz takdirde hesabınızı devre dışı bırakacak ve Twitter üzerinden kaydınız silinecektir.

Ancak hesabın tamamen silinmesi isteniyorsa 30 gün içerisinde devre dışı bırakılan hesabı giriş yapılmamalı ve 30 gün sonrasında hesabın Twitter üzerinden tamamiyle silinmesi beklenmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status