MobilTeknolojiUygulamalar
Şimdi Trend Oluyor

Whatsapp’a 3 Yeni Özellik Daha Geliyor

Whatsapp Yeni Özellik ile Kullanım Kolaylığını Arttıracak

Whatsapp yeni özellik açıklaması ile kullanıcılar için kullanım kolaylığı sağlayacak yeni özelliklerin yakın zamanda Whatsapp uygulamasına geleceği açıklandı. Bilindiği gibi Whatsapp uygulaması, dünya üzerinde pek çok kullanıcıya sahip olan bir uygulama. Yazılımın 2 milyardan daha fazla sayıda kullanıcısı bulunuyor. Durum böyle olunca da Whatsapp ile ilgili her yeni özellik dikkat çekici oluyor. Uygulamanın sürekli olarak kendini yenilemesi ve bu doğrultuda yeni özellikler eklemesi, diğer mesajlaşma uygulamalarından öne geçmesine yardımcı oluyor.

Ayrıca uygulamanın basit bir ara yüze sahip olması ve hızlı bir şekilde çalışması, dünya genelindeki kullanıcı sayısını artıran önemi faktörler arasında yer alıyor. Yapılan güncellemeler ve yeni özellikler doğrultusunda 3 yeni whatsapp özelliğinin daha ekleneceği bekleniyor.

İlgili Makaleler

Yakın zamanda yapılacak yeni bir güncelleme ile kullanıcılarına yeni kullanım kolaylıkları sunmak isteyen uygulama, getireceği özelliklerle dikkat çekeceğe benziyor. Yeni güncelleme ile ortaya çıkması beklenen yeni özellikler şöyle gerçekleşecek:

1. Mesajların Belirli Bir Süre Sonunda Yok Olması

Whatsapp Yeni Özellikler
Whatsapp Yeni Özellik

Whatsapp yeni özellik kapsamında, uygulamaya yok olan mesajların eklenmesi bekleniyor. Telegram uygulamasında ve benzeri uygulamalarda kişilerarası mesajların belirli bir süre sonunda kendiliğinden silindiği bilinmekte. Aslında, mesajların herhangi bir eylem gerektirmeden silinmesi, önemli bir özellik olmakta. Bu durum, kişisel mesajların gizliliği için önemli bir husus. Bireysel sohbetlerde ya da grup sohbetlerinde yer alan kişisel mesajların zaman ayarlı olarak yok olması özelliği, uzun zamandan beri Whatsapp uygulaması kapsamında beklenmekteydi. Mesajların ve gönderilen medya unsurlarının otomatik olarak silinmesi, kişisel gizlilik için kullanıcılar tarafından tercih edilmekte.

2. Sohbet Yedeklerinin Şifrelenmesi

Whatsapp Yeni Özellik
Whatsapp Yeni Özellik

Whatsapp yeni özellik olarak sohbet yedeklerinin şifrelenmesi özelliğini de getireceği konuşuluyor. Bu sayede, arşivlenen mesajların pin ya da basit bir şifre ile gizliliğinin sağlanması hedefleniyor. Whatsapp ve Facebook mesajlarının bu şekilde bir şifrelemeye sahip olmaması, önceki dönemlerde ciddi eleştirilerin oluşmasına yol açmıştı. Yapılacak yeni güncelleme ile birlikte, Whatsapp konuşmalarının şifrelenmesi tarzında bir özelliğin eklenmesi bekleniyor.

3. Medyanın Otomatik Olarak İndirilmesine Kısıt Gelecek Olması

Whatsapp Yeni Özellikler
Whatsapp Yeni Özellik

Whatsapp üzerinden yanlış olan bilgilerin hızlı bir şekilde yayılması, bazı sorunlara yol açmaktaydı. Bu nedenle yeni gelecek olan Whatsapp uygulama güncellemesinde, mesajların iletilmesi olayına bazı kısıtların geleceği açıklandı. Bu kapsamında, özellikle grup mesajları ile iletilen mesajlarda yer alan her ögenin otomatik olarak indirilmesine bazı kısıtlar getirilmesi bekleniyor.

Ayrıca yönlendirilmiş olan mesajların yönlendirilen kişiye mesaj ekleri ile birlikte gitmesinin, kişinin telefonunda gereksiz bir alan doldurmasına yol açtığı durumlar sıkça yaşanmaktaydı. Yeni yapılacak olan Whatsapp güncellemesi ile otomatik mesajların indirilmesine yönelik bazı önemli ayarlamaların gelmesi bekleniyor. Bu yeni özellik sayesinde, otomatik mesajlarda yer alan medya eklerinin habersiz bir şekilde telefonlara yüklenmesinin önüne geçileceği düşünülüyor.

Daha önce hazırladığımız yazılardan WhatsApp Mesajları Google Drive’a Nasıl Yedeklenir? isimli yazımıza da bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında, Whatsapp Web için de bazı özelliklerin ekleneceği bekleniyor. Whatsapp Web üzerinden oturum açmaya yönelik olarak farklı sayıda kullanıcının, uygulamayı aynı anda kullanımına imkan tanıyan bir özelliğin gelebileceği düşünülüyor. Whatsapp yeni özellik sayesinde bu konudaki sorunların da önüne geçilmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status