İncelemeMobilOyun
Şimdi Trend Oluyor

2019’un En İyi 10 Mobil Strateji Oyunu

Mobil oyunlar artık basit bilinmezler ve platformlarla sınırlı değil, çünkü geliştiriciler artık mobil cihazlar için konsol kalitesinde en iyi mobil oyunları yapıyor. Candy Crush’tan daha zorlu bir şeyler arzuluyorsanız, 2019’daki en iyi strateji oyunları listemizi bir kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Strateji oyunları mobil denildiğinde işte en çok oynanan oyunlar;

1. Plants and Zombies Heroes

Bitki örtüsü ile ölümsüz zombiler arasındaki bitmeyen savaş, Plants and Zombies Heroes, PvZ serisine dayanan tahsil kart oyunudur. Kurallar, World of Warcraft’tan ilham alan bir başka popüler kart oyunu olan Hearthstone’a benzer, ancak Heroes, hiç bir zaman kart tabanlı RPG oynamayan sıradan oyunculara daha sıcak gelir.

Bu oyunda neyi seveceksiniz?

Her yeni oyunda eklenen yeni karakterler ve patronlar oyuna yeni entrikalar ekliyor. 

Neyi sevmeyebilirsiniz?

Orijinal oyunların hayranları yeni oyun stilini sevmeyebilir. Ancak oynamaktan zevk alabileceğiniz bir oyun olduğu için önyargılarınızdan ya da alışkanlıklarınızdan sıyrılabilirsiniz.  

2. Old School RuneScape

Bugünün MMORPG sahnesinden bıktınız mı? Old School RuneScape; u indirerek daha basit zamanlara geri dönün. RuneScape’in 2007 sürümünün bu ücretsiz mobil oyunu, oyun oynamayı kolaylaştırmak için bazı geliştirmeler içeriyor. Old School RuneScape, yeni MMORPG hayranları için harika bir giriş noktası.

Bu oyunda neyi seveceksiniz?

Old School RuneScape’in çoğu modern çevrimiçi RPG’lerden daha kolay toplanması ve oynanması daha kolaydır.

Neyi  sevmeyebilirsiniz?

Grafikler biraz kaba görünüyor, ancak bu oyunun çekiciliğinin bir parçası olduğunu da kabul etmek gerekiyor.

3. Dawn of Titans

Dawn of Titans, konsol kalitesinde grafiklere ve mobil bir oyun için şaşırtıcı derecede karmaşık bir hikayeye sahip. İmparatorluk kurma simülasyonunun ve gerçek zamanlı taktiksel savaşların sağlıklı bir karışımı, bu unvanı, strateji meraklıları için toplam bir paket haline getirir. Diğer oyuncularla ittifaklar kurun ya da titan ordunuzla onları yok edin.

Bu oyunda neyi seveceksiniz?

Destansı fantastik savaşta devasa canavarların komutanı olmak hoş bir deneyim olacak. Detaylı karakter modelleri ve dinamik kamera açıları heyecan verici bir mücadele içinde yer almanızı sağlar.

Neyi Sevmeyebilirsiniz?

Gelişmiş grafikler sayesinde, herhangi bir gecikme yaşamadan Dawn of Titans’ı oynamak için üst düzey bir mobil cihaza ihtiyacınız olacak.

4. Final Fantasy Tactics: War of the Lions

Google Play mağazasında onlarca Final Fantasy oyunu var, ancak Final Fantasy Taktikleri: Lions Savaşı onlardan biri değil; Klasik 1998 Playstation versiyonunun yeniden yapıldığı Playstation Portable’ın tam bir sürümü. Konsol kalitesinde grafik, müzik ve genel sunum, orijinal oyun oynamış olsanız bile, bu oyunu fiyat etiketini uygun kılar.

Bu Oyunda Neyi Seveceksiniz?

Karmaşık bir iş sistemi karakter özelleştirmesi için sonsuz seçenek sunar.Yeni çevrilmiş bir hikaye, savaş, sadakat ve inanç temalarıyla ilgilenen gerçekçi karakterler içeriyor.

Neyi Sevmeyebilirsiniz?

Oyun aslında dokunmatik kontroller için tasarlanmadı, bu yüzden menülerde gezinmek ve fotoğraf makinesini döndürmek sıkıcı olabilir.

5. Fallout Shelter

Fallout Shelter’ın tadını çıkarmak için Fallout serisini oynamak zorunda değilsiniz. Bilmeniz gereken tek şey nükleer kıyamet bizim üzerimizde ve insanlığın hayatta kalmasını sağlamak sizin göreviniz olacak. Bu simülasyon oyununda, yiyecek yetiştirmek, enerji üretmek ve toplumu yeniden inşa etmek için hayatta kalan arkadaşlardan oluşan bir ekibi yönetmelisiniz.

Bu Oyunda Neyi Seveceksiniz?

Oyun, çok sevilen Uygarlık dizisine benzer. İOS, Windows, Nintendo Switch, Xbox One ve PlayStation 4 için de kullanılabilir.

Neyi Sevmeyebilirsiniz?

Fallout Shelter hayranları, oyunun dizideki diğer oyunlarla ne kadar az ilgisi olduğu konusunda hayal kırıklığına uğrayabilir.

6. Battle of Polytopia

Polytopia Savaşı, 4X türünün temel unsurlarını (keşfet, genişlet, sömür ve imha et) serbest oynatılabilir bir mobil paket haline getiriyor. Oyuncular çeşitli haritalarda bölge ve kaynaklar üzerinde rekabet ederler; Bununla birlikte, oyun sıra tabanlı ve her oturum 30 tur ile sınırlıdır.

Bu Oyunda Neyi Seveceksiniz?

Asenkron çoklu oyuncu gün boyunca arkadaşlarınızla oynamanıza izin veriyor.Hiçbir reklam veya “kazan-kazan” elementi yok.

Neyi Sevmeyebilirsiniz?

Oyun içi derslerin eksikliği, genellikle deneme yanılma yoluyla öğrenmek zorunda kalacağınız anlamına gelir.

7. Reigns: Her Majesty

Oyundan ziyade etkileşimli bir hikaye kitabından daha fazlası olan Reigns: Majesteleri, oyuncuları sınırdışı edilmek üzere olan bir kraliçenin kontrolünü ele geçiren kendi seçkin bir macera uygulaması. Tahtınızın kontrolünü korumak için sola veya sağa kaydırarak kritik kararlar vermelisiniz. Yanlış kişiye yanlış olanı söyleyin, o da kafanızdan kopar.

Bu Oyunda Neyi Seveceksiniz?

Birden fazla sonucu olan ilginç bir hikaye, oyunu yüksek oranda tekrarlanabilir kılar. Envanter sistemi karar verme sürecine fazladan bir derinlik katmaktadır.

Neyi Sevmeyebilirsiniz?

Oyun, hardcore RPG hayranları için çok basit olabilir.

8. Clash Royale

Clash of Clans’ın yapımcılarından aynı evrende yer alan, kart tabanlı, çok oyunculu, kule savunma strateji oyunu geliyor. Bu garip bir tür kombinasyonu gibi görünse de, Clash Royale onları şaşırtıcı bir şekilde iyi bir şekilde harmanlıyor. Savaşlar üç dakikalık yoğun bir turdan oluşuyor, ancak asıl strateji savaşa hazırlık olarak geliyor.

Bu Oyunda Neyi Seveceksiniz?

Yeni birlikler ile Klanlar Çatışması evreni genişletiyor.

Neyi Sevmeyebilirsiniz?

Uygulama içi satın alımlar oyunculara önemli bir avantaj sağlar ve bazen çok oyunculu savaşları adaletsiz hissettirir.

9. Strike Team Hydra

Strateji oyunlarınızda daha fazla harekete geçmeyi tercih ederseniz, Strike Team Hydra kesinlikle isabet alacak. Uzak gelecekte yer alan oyun, oyuncuları bir cyborg mutant ordusuna karşı çekti. Bu denenmiş ve gerçek bir öncül, ancak kutunun dışında düşünmek ve başarılı olmak için araziyi sizin avantajınıza kullanmak zorunda kalacaksınız.

Bu Oyunda Neyi Seveceksiniz?

Çok çeşitli karakterler ve yaratıcı canavar tasarımları, savaşı izlemek için özellikle zevkli hale getirir. Eşsiz bir aksiyon noktası sistemi, oyuncuların hareketleri dikkatli bir şekilde oynamasını ve her dönüşe saldırmalarını gerektirir.

Neyi Sevmeyebilirsiniz?

Ücretsiz deneme sürümü yok, ancak makul bir fiyata bulabilirsiniz.

10. Eternium

Gauntlet gibi klasik arcade zindan tarayıcılarını seviyorsanız, Eternium sizin için üretilmiş olabilir. Silah ve büyüler almak için eşyaları topla, daha sonra yıkıcı büyülü saldırılarla şeytan ordularını öldürmek için parmaklarını kullan. Sıkı kontroller, etkileyici grafikler ve çoklu oyun modları Eternium’u görülmeye değer kılar.

Bu Oyunda Neyi Seveceksiniz?

Çok oyunculu mod, dünyanın dört bir yanından diğer oyuncularla veya onlara karşı savaşmanızı sağlar. Reklamsız olarak indirmeniz ücretsiz.

Neyi Sevmeyebilirsiniz?

Hikaye, karakterler ve oyun orjinalliği yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status