AndroidMobil

Android’de Uygulama Bildirimlerini Nasıl Kapatırız?

Kullanıcıların en merak ettikleri soruların başında “Android’de uygulama bildirimlerini nasıl kapatırız?” sorusu gelmektedir. Uygulamalar kişilerin işlerini daha hızlı bir şekilde halledebilmeleri için hazırlanmaktadır. Uygulamalar çeşitli kategorilerde olabilmektedir.

Bankacılıktan oyunlara, ticaretten hatırlatıcılara kadar birçok çeşitte uygulama vardır. Bu uygulamalar gelişmeleri haber verebilmek amacıyla bildirim gönderebilmektedir. Bu işlem telefonda izne bağlıdır. Ancak bazen hızlıca uygulamayı açabilmek için izin verme durumları yaşanabilmektedir. Bu durumda bildirim sinir bozucu bir hal alabilmektedir.

Gecenin bir saatinde gelen bildirimler, hiçbir niteliği olmayan bildirimler, işe yaramayan bildirimler görmek kişinin sinirlerini bozabilmektedir. Bundan kurtulmanın yolu bildirimleri kapatmaktan geçmektedir. Android gelişmiş özellikleriyle bildirimlerin kapatılmasına izin veren bir sistem sağlayıcı platformdur.

Android Bildirimler

Android gelişmiş özelliklere sahip bir yapı taşıdır. Telefonların altyapısı android tabanlı olabilmektedir. Android tabanlı telefon ya da mobil cihaza sahip olan kişiler bu sistemin özelliklerine de sahip olurlar. Yani Android’in kullanıcılarına sunduğu imkanlar hepsinde eşittir. Bu bağlamda değerlendirildiğinde de android telefonlara gelebilen bildirimler diğer mobil cihazlara da gelebilmektedir.

Android'de Uygulama
Android’de Uygulama

Uygulama Bildirimleri

Uygulamalar birçok amaçla bildirim gönderebilmektedir.

Bunlardan bazıları şöyledir:

  • Güncel gelişmeleri haber vermek
  • Oyun görevlerinin süresini haber vermek
  • Bedava hakkın kullanma süresini haber vermek
  • Yeni gelişmeleri haber vermek

Bunların dışında uygulamanın üretiliş amacına uygun olarak da bildirimlere rastlamak mümkündür. Uygulama sahipleri istedikleri bildirimleri istedikleri anda yüklü cihazlara gönderebilmektedir.

Ayarlarda Nerededir?

Cihazların ayarlar menüsü üzerinden birçok değişiklik yapılabilir. Bu değişiklikler dosya gönder arasında izinler, renkler, tonlar ve diğer yüzlerce değişken durum bulunmaktadır. Değişiklik yaparak cihazların özelleştirilmesi mümkün olmaktadır. Misalen bildirim görmek istemeyen bir kişi ayarlar menüsü üzerinden bildirimleri kapatabilmektedir. Ya da uygulamayı kaldırmak isteyen bir insan ayarlar üzerinden uygulamayı istediği gibi kaldırabilir.

Uygulama Bildirim Ayarları

Uygulamaların bildirim göndermesi düzenlenebilmektedir. Bunun için ayarlar bölmesine girmek ve ardından da bildirimler sekmesini açmak gereklidir. Buradan gerekli düzenlemeleri yapmak mümkündür. Ayrıca ayarlar bölmesi dosya transfer üzerinden uygulamalara girerek ilgili uygulamayı bulup onun ayarlarını da değiştirmek mümkündür. Her iki yol ile de uygulamanın bildirim ayarlarında düzenleme yapmak mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status