İncelemeİnternetMobilUygulamalar

WhatsApp Mesajları Google Drive’a Nasıl Yedeklenir?

Bu makalemizde WhatsApp mesajlarını yedeklemeyi isteyen okuyucularımız için WhatsApp Mesajları Google Drive’a Nasıl Yedeklenir? şeklindeki merak ettikleri soruların cevaplarını açıklıyoruz.

İnternet dünyasının hayatımıza gelmesi birçok iletişim araçlarının tarihe gömülmesine sebep oldu. Faks, mektup gibi iletişim araçları artık dünya üzerinde artık kullanılmayan denilebilecek kadar az kullanılan araçlar. Aynı şekilde bu yüzyılda çıkan taşınabilir telefonlar insanların birbirini daha rahat aramasını sağlarken aynı zaman içerisinde bulunan “Mesaj Yaz” bölümü insanların dumanla başlayan haberleşme sistemini bambaşka bir seviyeye getirdi.

Sonrasında çıkan Android telefonların teknolojileri geliştikçe sadece arama ve mesajlaşma için kullanılan telefonlarımız çok farklı iletişim faaliyetleri için kullanılabilir konuma geldi. Canlı video desteği veren, önceden hazırlanmış videolarınızın sonradan da izlenmesini sağlayabilen, sadece yazılı mesajların gönderilmesini değil fotoğraflar hatta dosyalarınızın gönderilmesini sağlayan iletişim programları ortaya çıktı.

İnsanlığın Tarihinden WhatsApp Mesajlarının Yedeklenmesine

İnsanlar her zaman hatıralarına önem verirler. Ayrıca akıllarında tutmaları gereken ya da unutmuş olsalar da belirli bir zaman sonra işlerine yarayabilecekleri bilgileri her zaman yedeklemek istemişlerdir. Zaten çok uzun zaman önceleri yaşanmış olayları da bu fikirleri sayesinde öğrenilmiyor mu?

Android teknolojilerinin ilerlemesi sonucunda ortaya çıkmış programların en ünlüsü hatta en çok kullanılanlarından biri şüphesiz WhatsApp programıdır. Sanırım Android ve hatta iOS tabanlı telefona sahip her kişi de WhatsApp yüklüdür. WhatsApp insanlığın bu geçmişten gelen yedekleme merakının farkına varmış olacak ki Google Drive ile sohbetlerinizi yedekleme seçeneği sunuyor.

WhatsApp Sohbetlerimi Yedeklemek İçin Nelere İhtiyacım Var?

WhatsApp yedeklemeyi yapmak için aktif edilmiş bir Google hesabı ve Google Play hizmetlerinin kurulu olması gerekmektedir.

Google Drive İle WhatsApp Yedeklemesini Nasıl Yapabilirim?

WhatsApp’ı açıp Menü->Ayarlar->Sohbetler->Sohbet Yedeği seçeneğine dokunun. Google Drive Yedekle’ye dokunun. Gelen seçeneklerden yedekleme sıklığının hangi sürelerde olacağını seçin. Sohbetlerinizi yedekleme yapacağınız Google hesabınızı seçin. Eğer Google hesabınız yoksa Hesap Ekle’ye dokunun ve yeni bir hesap oluşturarak oraya yedekleme yapılmasını sağlayın.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Unutulmamalıdır ki ilk yedeklemeler sohbet büyüklüğüne bağlı olarak birkaç dakika sürecek kadar uzun zaman alabilir.

Bir yıldan uzun süre yedekleme yapılmayan WhatsApp güncellemeleri otomatik silinir. Bundan dolayı yedekleme yapma sürenizin bir seneden fazla olması tavsiye edilmiyor.

Ayrıca WhatsApp yedekleme ile ilgili uçtan uca denilen şifreleme sistemi ile koruma yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status