MobilTeknolojiUygulamalar

WhatsApp Telefon Tarihi Hatalı Sorunu Nasıl Çözülür?

WhatsApp Telefon Tarihi Hatalı Sorunu ve Çözümü

Kurulumu yapılırken, her uygulamada olduğu gibi bazı hatalar ile karşılaşılan uygulamalardan biri de whatsapp uygulamasıdır. Whatsapp telefon tarihi hatalı sorunu nasıl çözülür uyarısı çok sık çıkan uyarılardandır. WhatsApp, dünyada en çok kullanılan mesajlaşma platformu olup, hem iPhone hem de Android cihazlara indirilebilmektedir. İnternet üzerinden karşılıklı iletişim sağlayan uygulama, tüm operatörlerde mesajlaşma ücretlerini en aza indirmiştir.

WhatsApp Nasıl Kullanılır?

İşletim sistemine göre App Store ya da Google Play olmak üzere uygulama indirilen programa giriş yapılarak WhatsApp uygulaması cihaza indirilmektedir. Bu işlem yapılırken öncelikle, arama kısmına WhatsApp yazılır ve açılan pencerede FREE yazan yerden uygulama tıklanıp telefona indirme işlemi başlatılır.

WhatsApp uygulaması indirilen telefonda bulunup açılır. Kayıt işlemi sırasında kullanılacak telefon numarası sorulmaktadır. GSM telefonu istenilen kısma girilir ve sms ile gelen doğrulama kodu yazıp hat doğrulanır.

Onaylandıktan sonra rehber taranarak, uygulamayı kullanan kişiler listelenir. Listelenmiş olan kişiler ile WhatsApp üzerinden anlık sohbet edilebilmekte ve dosya paylaşımı yapılabilmektedir.

WhatsApp Telefon Tarihi Hatalı Sorunu Nasıl Çözülür?
WhatsApp Telefon Tarihi Hatalı Sorunu Nasıl Çözülür?

WhatsApp Bilgisayarda Kullanılabilir mi?

En popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp uygulaması akıllı telefonlarda olduğu gibi aynı zamanda bilgisayar üzerinden de kullanılabilmektedir. WhatsApp uygulamasını bilgisayarda kullanabilmek için şu adımlar izlenmelidir;

  • Bilgisayarda internet tarayıcısına Whatsapp web uygulaması yazılıp adres açılır,
  • İndirilen telefonda WhatsApp uygulaması açılır,
  • Açılan uygulamada menü/ayarlar kısmından WhatsApp Web tıklanır,
  • Bilgisayar ekranındaki QR kod telefondaki kamera ile tanıtılır.

Bu adımlar sonrasında WhatsApp bilgisayarda kullanılabilir hale gelmektedir. Uygulamayı bilgisayarda kullanabilmek için telefonun internete bağlı olması gerekmektedir.

WhatsApp WEB Nedir, Nasıl Kurulur, Kullanılır? isimli içeriğimize de göz atabilirsiniz.

WhatsApp Telefon Tarihi Yanlış Hatası

İndirilen her uygulama da yaşanan bir takım hatalar ile WhatsApp uygulaması indirilirken ya da kullanırken de karşılaşılması olasıdır. whatsapp telefon tarihi hatalı sorunu nasıl çözülür bu hatalardan biridir. Bunun için öncelikle tarihi ayarla kısmından tarih ve saat ayarları ekranını görüntüleyerek, senkronize olup olmadığı kontrol edilmelidir. Yanlış olan değerler söz konusu ise düzeltip WhatsApp uygulaması tekrar başlatılmalıdır.

Eğer sorun çözülmez ve whatsapp telefon tarihi yanlış uyarısı almaya devam edilir ise, uygulama güncellenmesi gerekmektedir. Sürümün eski olması da uyarının çıkmasına sebep olmaktadır.

  • Güncelleme yapabilmek için,
  • Uygulama indirme marketi açılır,
  • WhatsApp uygulaması aratılır,
  • Arama sonucu sonrası uygulama sayfası açılır,
  • Çıkan ekran da güncelle butonu tıklanır.

Güncelleme gerçekleştirildikten sonra uygulamaya giriş yapıldığında whatsapp telefon tarihi hatalı sorunu uyarı ekranı çıkmamaktadır. Eğer sorun devam eder ise WhatsApp uygulaması telefondan kaldırılıp tekrar yüklenmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status