Mobil

Samsung Telefonların Parmak İzi Sensörü Nasıl Hızlandırılır?

Samsung Parmak İzi Sensörü Hızlandırma

Samsung tarafından üretilen mobil cihazlara ilk defa 2015 yılında eklenen parmak izi sensörü, eskiyen sürümler nedeni ile birçok kullanıcı tarafından Samsung telefonların parmak izi sensörü nasıl hızlandırılır? sorusunun sorulmasına neden oldu. Milyonlarca Samsung kullanıcısının merak ettiği parmak izi sensörü nedir, nasıl hızlandırılır?

Parmak İzi Sensörü Neden Yavaşlar?

Samsung kullanıcıları tarafından sıkça merak edilen konulardan biri olan samsung telefonların parmak izi sensörü aygıtının zaman içinde yavaşlamasının birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Güncelliğini yitiren ve üretici firma tarafından güncelleme alamayan birçok telefonda bu gibi aygıt ve sensörlerin her geçen gün daha da
fazla yaşadığına şahit oluruz. Birçok firma tarafından kullanıcılarına yaşatılan problem arasında bulunan parmak izi sensörünün asıl yavaşlama nedeni, sensörün güncellemeye tabii olmamasıdır.

Samsung Parmak İzi Sensörü Hızlandırma

Samsung telefonlarda sıkça yaşanan parmak izi sensörünün yıllar içinde yavaşlaması problemi için, birçok farklı hızlandırma yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemlerden en çok kişi tarafından onaylanan Samsung Telefonların Parmak İzi Sensörü Nasıl Hızlandırılır? işlemi için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Telefonunuzda bulunan ”Uygulamalar” kutucuğuna tıklayarak, sağ üst köşede yer alan 3 noktaya ulaşın.
  • Karşınıza çıkan menüden ”Sistem Uygulamaları” isimli sekmeye tıklayın.
  • Karşınıza çıkan işlem sekmesini kullanarak ”com.samsung.android.biometrics.app.settings” kodunu bu sekmeye doğru bir şekilde girin.
  • Doğru giriş sonrası karşınıza çıkacak ”Optimize Ayarları” seçeneğini kullanarak, istediğiniz telefon sensörünü güncelleyebilirsiniz.
Samsung Parmak İzi Sensörü Hızlandırma
Samsung Parmak İzi Sensörü Hızlandırma

Bu yöntemi kullanarak birçok Samsung telefon kullanıcısı, telefonlarının bir özelliği olan parmak izi sensörünü hızlandırarak en verimli şekilde kullanabilme imkanına erişiyor.

Samsung Parmak İzi Hızlandırma İşlemi Zararlı mı?

Samsung mobil telefonlarda sıkça yaşanan parmak izi sensörünün yavaşlaması problemine karşı oluşturulan bir çözüm olan hızlandırma işleminin hiçbir zararı bulunmamaktadır. İlk yıllarda telefon üreticisi tarafından güncellemeyi manuel bir şekilde telefon kullanıcılarının yaptığı işlem, Samsung telefonlarınıza ve parmak izi sensörlerine hiçbir zarar vermemektedir.

Samsung Parmak İzi Sensörü Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Birçok Samsung mobil cihaz kullanıcı tarafından parmak izi sensörlerinin yavaşlaması sonucunda sorulan ”samsung telefonların parmak izi sensörü nasıl kapatılır?” sorusu için, Ayarlar kısmında bulunan ”Sensör ve Aygıtlar” seçeneğini kullanarak kolaylıkla devre dışı bırakılabilmektedir. Kullanıcılar tarafından daha sonra tekrar işleme alınabilen parmak izi sensörünü, bu yönergeleri takip ederek kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Telefonunuz Donuyorsa Ne Yapmalısınız? Telefon Donma Sorunu isimli yazımızı kaçırmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status