İnternetMobil
Şimdi Trend Oluyor

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor [Kesin Çözüm]

Telefon Wifi'ye bağlanmıyor, internete bağlanamıyor, wifi sorunu çözüm aşamaları

Mobil cihazlardan internete girme işlemine çoğu zaman ihtiyaç duymaktayız. Bunun için genel olarak hattımızda mevcut olan kullanım paketlerinden faydalanırız. Fakat çoğunlukla Wifi kullanmak daha avantajlı olduğundan bazı durumlarda bunu tercih ederiz. Ancak internete erişim için öncelikle mobil cihazımızın Wifi’ye uygun şekilde bağlanabilmesi gerekmektedir. Bu yapılması çok zor olan bir işlem değildir. Fakat bazen insanlar telefonlarıyla Wifi’ye bağlanma konusunda birtakım zorluklarla yaşayabilmektedirler. Telefonum wifi’ye bağlanmıyor sorunu bu bakımdan çoğu zaman ortaya çıkabilmektedir.

Bu durumsa insanların internete erişerek çeşitli işlemleri yapabilmelerine oldukça engel olmaktadır. Ancak akıllı telefonum wifi’ye bağlanmıyor sorununu kesin olarak çözecek doğru işlemler yapıldığında bu problemin de ortadan kalkması da bir o kadar kolay olur.

Wifi Bağlantı Sorununun Kaynağını Anlama

Telefonun Wifi bağlantı sorunu birçok farklı etkene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu noktada öncelikle telefonun bağlantısına engel olan problemin ana kaynağı hakkında bir fikir edinmek gerekir. Çoğu zaman Wifi bağlantı sorunlarında düşük sinyal kalitesi ön plandadır. Fakat bu durum farklı birtakım unsurlar da taşıyabilir.

Bu yönelik olarak öncelikle bir Wifi bağlantısı yapmak istediğimiz telefonu, bulunulan ortamdan çıkarak farklı bir yerdeki Wifi ağına bağlamaya çalışmalıyız. Bunu yaptığımızda daha net bir şekilde sorunun sadece Wifi kaynaklı mı olduğu veya telefondan mı kaynaklandığını açıkça görmüş oluruz.

Wifi Bağlantısını Değiştirme

Wifi bağlantı sorunlarını giderme de birçok farklı yöntemden yararlanmak mümkündür. Bunlardan birisi olan Wifi bağlantı değiştirme işlemi çoğu zaman istenilen sonuca ulaşılmasını sağlamaktadır. Wifi bağlantı değiştirme işlemleri oldukça kolay birkaç adımla rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

 • Burada telefonun bildirim ayarları bölümüne girilmesi,
 • İlgili yerde Wifi simgesinin bulunması,
 • Daha sonra bu simgenin kapalı konuma getirilmesi,
 • 5-10 saniye beklendikten sonra simgenin tekrar açılması,
 • Telefonda Wifi bağlantılarının aranması,   
 • Sonra sorunun giderilip giderilmediğinin denetlenmesi,

Bu işlemlerle önemli ölçüde sorunu giderebilmek mümkün olmaktadır. Telefon sisteme tekrar bağlanacağından sorunu meydana getiren teknik problemin de bu yöntemle giderilebilme şansı vardır. Bu yol, birçok model telefonda kullanılabileceği gibi, telefonum wifi’ye bağlanmıyor lg sorunlarında da oldukça rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

Wifi Şebekesini Unutturma İşlemi

Wifi bağlantı sorunlarını çözmede bağlantı ağını unutturma yöntemi de oldukça işe yarayabilmektedir. Bu işlem birçok telefonda rahatlıkla yapılmaya uygundur. Telefonum wifi’ye bağlanmıyor sony problemlerinde yine bu işlemi kolayca denemek mümkün olmaktadır.

 • Telefonun ayarlar kısmının açılması,
 • Bağlantı kurulan Wifi ağının bulunması,
 • Bu bölümün üzerinde parmağın basılı tutulması,
 • Daha sonra ‘’şebekeyi unut’’ seçeneğinin seçilmesi,
 • Devamında ise aynı ağa tekrar bağlanılmaya çalışılması,

Bu işlemlerin yapılmasıyla sorun yaşanan Wifi şebekesinin telefona unutturulması sağlanır. Devamındaysa sistemin tekrar yeniden aktive edilmesinden sonra telefon yepyeni bir şekilde sisteme giriş yapmaya çalışır. Durumu daha etkili bir şekilde gerçekleştirmek için ayrıca ayarlar bölümündeki Wifi’ye ait tüm ayarların da sıfırlanması gerekir. Bu işlem için ‘’yedekle ve sıfırla’’ bölümüne girilmesi yeterlidir.

İphone Telefon Wifi Bağlantı Sorunu

Kullanıcılar arasında telefonum wifi’ye bağlanmıyor iphone sorunuyla oldukça sık bir şekilde karşılaşılır. Çoğunlukla Wifi’ye bağlanılmak istendiğinde ‘’parola doğru değil’’ gibi bir yazıyla karşılaşılır. Ancak her ne olursa olsun iPhone model telefonlarda bu durumu çözmek için birtakım yöntemler vardır.

 • iPhone telefonda ağın ayarlar bölümüne girilmesi,
 • Burada ‘’bu ağı unut’’ seçeneğinin tıklanması,
 • iPhone ayarlarının yenilenmesi için ‘’tutulanı yenile’’ seçeneğinin seçilmesi,
 • Sorun çözülmediyse telefondan ayarlar bölümüne girilmesi,
 • Genel bölümünden sıfırla ve ağ ayarlarını sıfırla bölümünün seçilmesi,
 • En son olarak sorun çözülüp çözümlenmediğinin kontrol edilmesi,

Genel olarak iPhone marka telefonlarda sorunların bu yöntemlerle çözülmesi mümkün olmaktadır. Ancak çözülmediği hallerde telefonun fabrika ayarlarına döndürülmesi veya teknik servisten yardım alınması da işe yarar.

Uçak Moduna Alma İşlemi

Wifi bağlantı sorunlarında özellikle telefonu uçak moduna alıp kapatma işlemi de sorunu çözmeye yardımcı olacak yöntemlerden biridir. Bu bölüm genel olarak birçok marka ve model telefonda yer almaktadır. Sorunu çözmeye başlamak için telefonun ilgili ayarlar bölümünden uçak modu kısmına giriş yapılması gerekir.

Eğer istenirse daha pratik bir yöntem olarak telefonun hızlı ulaşılabilen bildirim ayarları bölümüne giriş yapılması da, uçak modu kısmına geçilmesi için yeterli olur. Wifi bağlantı sorununun giderilmesi için basit bir şekilde uçak modunun açılması ve 5-10 saniye beklendikten sonra yeniden kapatılması gerekir. Bu sayede telefon sıfırdan erişim alanı oluşturacağı için tekrar yenilenmiş bir Wifi bağlantısı gerçekleştirecektir.

Güç Tasarrufu Modunun Kapatılması

Çoğu zaman telefonlarda bağlantı sorunlarının ortaya çıkmasında güç tasarrufu bölümünün de etkisi olabilmektedir. Çünkü bilindiği üzere Wifi genel olarak telefonlarda çok hızlı gerçekleşen bir şarj tüketimi sorununa yol açar. Özellikle telefonlarda güç tasarrufu modunun aktif hale getirildiği durumlardaysa burada Wifi bağlantısı daha da güçleşebilir.

Bazense bağlantı tamamen kesilir. Bundan dolayı telefonda Wifi kullanırken güç tasarrufu modunun da kapalı olduğundan emin olmak gerekir. Eğer ortada bir bağlantı sorunu varsa ilgili ayarlar bölümünden mutlaka güç tasarrufuyla ilgili bölüm gerektiği gibi kontrol edilmelidir.

Güç tasarrufu modu genel olarak telefonların ayarlar kısmında bulunabileceği gibi bildirim ekranı bölümünde de bulunabilir. İstenildiği gibi bu bölüme ulaşılarak gerekli ayarların yapılması mümkün olur.

Bluetooth Sorunu

Mobil cihazlarda Wifi bağlantısını engelleyen bölümlerden biri de Bluetooth olmaktadır. Bu bölüm veri aktarım işlemleri nedeniyle çoğu zaman insanlar tarafından aktif bir şekilde kullanılır. Ancak durum Wifi bağlantı konusuna geldiğindeyse maalesef beklenmedik birtakım sorunlar ortaya çıkar. Çünkü Bluetooth Wifi bağlantısını engelleyen veya kesen bir etkiyi meydana getirebilmektedir.

Eğer telefonunuzdan Wifi’ye bağlanmak istiyorsanız, ilgili ayarlar bölümünden Bluetooth seçeneğine girip bunu kapatmanız yeterli olacaktır. Bundan sonra tekrar Wifi irtibatı kurduğunuzda büyük ölçüde gerekli bağlantıyı elde edeceksiniz.

Telefonum wifi’ye bağlanmıyor sorunu yaşayan mobil telefon kullanıcılarının yaşadığı bir diğer sorun ise telefonda kayıtlı wifi şifresini öğrenme sorunu olarak ortaya çıkıyor. Sizler de telefonunuzda kayıtlı olan wifi şifresini öğrenmek istiyorsanız Telefonda Kayıtlı Wifi Şifresini Öğrenme isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status