AppleİncelemeMobil
Şimdi Trend Oluyor

iPhone Silinen Fotoğrafları Geri Getirmenin En Kolay Yolu

iPhone Silinen Fotoğrafları Geri Getirmenin En Kolay Yolu

Telefonunuzda bulunan kayıtlı dosyaların yanlışlıkla silinmesi ya da kaybolması gibi sorunlar hepimizi çileden çıkarmıştır. Telefondaki verilerin yanlışlıkla silinmesi, telefonun çökmesi, güncellemeler, fabrika ayarlarına dönülmesi, kilit şifrelerini unutma gibi durumlar kayıtlı belgelerin veya fotoğrafların kaybolmasına neden olabiliyor. iPhone Silinen Fotoğrafları Geri Getirmenin En Kolay Yolu nedir diye merak edenler yazımızı okumaya devam edebilirler.

Böyle bir durum karşısında, pek çok iPhone kullanıcısı da telefonlarında silinen dosyalarını nasıl geri getireceği sorularına yanıt arıyor. Bu sorun için elbette çeşitli çözüm yolları mevcut. Öncelikle bazı aşamaları kontrol etmekte fayda var

 iPhone telefonlarda silinen fotoğraflarınızı geri getirebilmek için sizler için aşağıda sıraladığımız üç farklı yöntemi inceleyin:

Recently Deleted Özelliği

İlk olarak telefonunuzdaki galeri seçeneği üzerinden son silinenler bölümüne bakın. Sildiğiniz fotoğraflar bir ay boyunca bu son silinenler bölümünde saklı kalmaktadır. Bu süre dolduktan sonra fotoğraflar kalıcı olarak silinecektir.

Eğer son silinenler bölümünde fotoğraflarınızı bulamazsanız verileriniz muhtemelen tamamen silinmiştir. Ancak bu aşamada bile silinen fotoğraflara ulaşmanın başka yolları da var.

Yedekleme Yöntemi

iTunes ve iCloud gibi yedekleme programları üzerinden de silinen fotoğraflarınızı geri yükleyebilirsiniz. Burada yapmanız gereken, son yedeklemenizi telefonunuza tekrar yüklemek. Yedekleme verilerine ulaşmak için öncelikle telefonunuzu sıfırlamak gerekiyor.

Ardından da “Uygulamalar ve Veriler” ekranı üzerinden “Geri Yükle” seçeneği ile telefonunuza son yedeklemenizi yükleyebilirsiniz. Ayrıca PhotoStream programı etkinleştirilen telefonlarda ise tüm fotoğrafların yedekleri depolama alanında tutulur. Bu şekilde PhotoStream ile eşli cihazlarından bu fotoğrafları geri getirebilirsiniz

Yedeksiz Kurtarma Yöntemi

Eğer fotoğraflarınızı iCloud veya iTunes üzerinden yedeklemediyseniz iPhone veri kurtarma programları en büyük yardımcınız olacaktır. Phone Rescue iOS Veri Kurtarma Aracı ile silinmiş fotoğrafları yedekleme olmadan da geri getirme şansınız olabilir. Ancak bu işlem öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcut.

Telefondan silinmiş olan verilerin üzerine yeni yüklenen veriler yazılırsa bu durum fotoğrafların tamamen kaybedilmesine neden olabilir. Bu yüzden kurtarma işlemi boyunca telefonunuzu uçak modunda tutmanız gerekir. Fotoğraf kurtarma yazılımları genel olarak bilgisayarlara göre hazırlandığı için bu programları bilgisayara indirmek gerekir.

 Bilgisayara yüklenen fotoğraflar sonrasında telefona tekrar yüklenebilir. Burada sıraladığımız yöntemleri denemenize rağmen fotoğraflara ulaşamadıysanız büyük ihtimalle bu dosyaların üzerine başka veriler eklenmiştir. Bu durumda fotoğrafı kurtarmak mümkün olmayacaktır. Yine de fotoğraflarınızı kaybetmemek için mutlaka yedeklemeyi sakın unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status