DonanımGenelİncelemeTeknoloji

Hard Diski Kullanarak RAM Nasıl Artırılır?

Bilgisayarların geçici bellekleri olan ve bilgileri kısa süreli olarak üzerinde barındıran cihazlara RAM denir. RAM sahip olduğu boyut miktarı kadar bilgiyi üzerinde tutabilir ve bu bilgiler ya bilgisayar tarafından silinir ya da elektrik kesilince kendiliğinden yok olur. Günümüzdeki bilgisayarlar ise, ilk çıkanlara göre oldukça yüksek RAM miktarlarına sahiptirler. Çünkü bu bilgisayarların işlem yapabilme kapasiteleri, sahip oldukları RAM miktarı ile orantılıdır. Cihaz ne kadar çok Ram bellek sahibi olursa, o kadar çok işlem yapabilir. Fakat fiziksel olarak takılan bu bellekler bazen yetersiz kalabilirler. Bu tarz durumlarda yeni RAM eklemek yerine sabit diskinizi kullanabilirsiniz. Hard diski kullanarak ram nasıl artırılır? sorusuna yanıt olarak yazının devamını okuyabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

  • Sabit disk, yani Hard disk ile RAM belleği artırmak için bilgisayarınızın özelliklerinde bulunan gelişmiş menüsüne ilerlemelisiniz.
  • Ardından açılan sayfada bulunan performans sekmesine ilerleyin ve sekme üzerinde bulunan gelişmiş kısmına gidin.
  • Burada yer alan sanal bellek miktarını, normal RAM miktarınızın 2-3 katı kadar ayarlamanız yeterli olacaktır.

İşlemi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatabilir ve kısmende olsa artan RAM miktarınız ile bilgisayarınız kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status