MobilTeknoloji

Bluetooth Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür?

Bluetooth Bağlanma Sorunu

Çok uzun yıllardır kullanılan Bluetooth teknolojisi telefon ya da bilgisayar gibi cihazlar arasında kısa mesafelerde herhangi bir şekilde kablolu bağlantıya gerek duymaksızın veri aktarımı yapılmasına olanak sağlar. Ancak pratikliği, güvenilirliği ve bazı uygulamalar gibi herhangi bir internet bağlantısına gerek duymadan her türlü cihazda çalışabilen bu teknolojide bazen sorunlar oluşabiliyor. Kullanıcılar internet üzerinde en fazla bluetooth bağlanmıyor ya da bluetooth bağlanma sorunu nasıl çözülür? gibi çözülemeyen sorunları arıyor. Normalde saniyede eşleşme yapılması gerekirken eşleşme gerçekleşmiyor ise ortada bazı sorunlar var demektir.

Bluetooth Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür?
Bluetooth Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür?

Bluetooth Bağlanma Sorunu?

Aşağıdaki adımlar ile bluetooth sorununu çözebilirsiniz.

Bluetooth Bağlanmıyor Sorununa Kalıcı Çözümler

  • İlk olarak uygulayacağınız çözüm önerisi Bluetooth bağlantılarını her iki cihazda da kapatmak olmalıdır.
  • Bu çözüm olmazsa bu kez cihazları yeniden başlatmayı denemelisiniz.
  • Eğer bu iki basit yol sizi çözüm götürmezse cihazınızın Bluetooth ayarı bölümünden cihazda kayıtlı olan tüm Bluetooth cihaz kayıtlarını kaldırmalısınız.
  • Ayrıca Bluetooth önbelleğinde yapacağınız bir temizleme de işinize yarayacaktır.
  • Bunlar sorunu ortadan kaldırmazsa telefonunuzu tamire götürmeden önce ilk olarak telefonunuzu güvenli modda başlatarak bağlanmayı denemeli, bu da yararlı olmazsa cihazınızı fabrika ayarlarına çevirmelisiniz.

Bluetooth Bağlanma Sorunu? ya da Bluetooth bağlanmıyor diye soruyorsanız yukarıdaki yöntemleri deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status