AndroidİncelemeMobil
Şimdi Trend Oluyor

Android Telefonlarda Pil Ömrü Nasıl Arttırılır

Android Telefonlarda Pil Ömrü Arttırma

Android Telefonlarda Pil Ömrü Nasıl Arttırılır

Yapacağınız basit uygulamalar ile telefonunuzun batarya ömrünü arttırabilirsiniz. Android Telefonlarda Pil Ömrü Arttırma hakkındaki yazdığımız yazıda sizleri önemli ipuçları bekliyor.

Bunlar aşağıda sıralanmıştır;

İlgili Makaleler

Android Telefonlarda Pil Ömrü Arttırma

Akıllı telefonlar artık hayatımızda önemli bir rol oynuyorlar. Birçok işimizi online olarak telefondan halledebiliyoruz. Bu sebeple telefonlarımızın bataryası oldukça önemli. Çünkü önemli bir işimizi hallederken bir anda telefonun kapanması çok can sıkıcı bir durumdur. Bunu hepimiz en az bir kez yaşamışızdır. Bu durumdan kurtulmak istiyorsanız eğer şimdi söyleyeceğim şeyleri uygulayarak telefonunuzun bataryasını kurtarabilirsiniz.

Gereksiz Uygulama İndirimi

İhtiyacınız olmayan uygulamaları telefonunuza indirmeyin varsa eğer silin. Çünkü güvenli olmayan, bilinmeyen uygulamalarda virüs olma ihtimali yüksektir. Virüsler bataryanızı etkileyebilir.

Batarya Test Etme

Öncelikle bataryamız hala sağlıklı mı, kullanılabilir durumda mı onu öğrenmeliyiz. Bunun için Google Play Store’dan batarya testi yapmak için programları indirmeliyiz. Buradan herhangi birini seçip bataryanızı test edebilirsiniz. %50nin üstündeyse bataryanız hala kullanılabilir durumda demektir. Bataryamız sağlıklıysa daha sonrasında telefonu virüslerden korumak için bir uygulama indirmelisiniz.

Çünkü virüsler de bataryayı etkilemektedir. Daha sonrasında ise küçük basit uygulamaları yapmak geliyor. Bunlardan birisi telefonun parlaklığını kısmaktır. Önemli bir işiniz yoksa eğer kısık parlaklıkta kullanmak hem bataryanın sağlığı hem de göz sağlığınız için önemli bir etkendir.

Arka Planda Çalışan Uygulamalar

Telefonun arka planında çalışan uygulamalar şarjınızın çabuk bitmesine sebep olacaktır. Bu sebeple bir uygulamayla işinizi bitirdiğinizde uygulamayı tamamen kapatmalısınız. Bunlar batarya için önemlidir.

İnternet Kullanımı

Eğer telefonunuzu kullanmıyorsanız telefonunuzun hücresel veri bağlantısını, Wifi bağlantısını, Bluetooth ve GPS özelliğini kapatmalısınız. Bunlar da telefonunuzun batarya ömrünü etkili bir şekilde uzatacaktır.

Orijinal Batarya

Son olarak eğer yaptığınız batarya sağlık testinde %50’nin altında sonuç alırsanız eğer bataryanız artık kullanılabilir durumda değil demektir. O yüzden artık yeni bir batarya

almanın zamanı gelmiştir. Batarya fiyatları değişkendir. Bunun sebebi ucuz olan bataryalar orijinal değildir. Bunu alırsanız bataryanız kısa süre içerisinde tekrar bozulmaya başlayacaktır. İki katı fiyatına aldığınız batarya muhtemelen orijinaldir.

Bu sizi uzun bir süre idare edecektir. Unutmayın orijinal batarya telefonunuz için önemlidir. Orijinal batarya almalısınız ki bataryanın yanı sıra telefonunuzdan da olmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status