Genelİncelemeİnternet

Chrome Ayarları Varsayılan Olarak Nasıl Sıfırlanır?

Chrome tarayıcısında zaman içerisinde uzantılar meydana gelir. Bu durum tarayıcının kullanımı zorlaştırır. Aslında tarayıcıda meydana gelen eklentiler işlevsel hale dönüşmesi için oluşmaktadır. Ancak ihtiyacınız olmadığı sürece eklentileri tutmanıza gerek yoktur. Ayrıca bu eklentiler RAM kapasitesini harcar ve tarayıcının yavaşlamasına sebebiyet verir. O yüzden Chrome ayarlarını sıfırlamanız yararlı olacaktır. Öyleyse Chrome ayarları varsayılan olarak nasıl sıfırlanır?

İlk etapta cihazınızdan Chrome tarayıcısını açmanız gerekiyor. Sonrasında sağ üst kısımda bulunan Ayarlar sekmesine tıklamalısınız. Ayarlar sayfasına bağlanarak ‘gelişmiş’ seçeneğine giriş yapmanız yeterlidir. Bu alanda ‘Sıfırla ve Temizleme’ kısmı bulunuyor. Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleme kısmından sıfırlayabilirsiniz.

Chrome Ayarları Varsayılan Olarak Sıfırlandığında Ne Olur?

Chrome ayarları varsayılan olarak sıfırlandığında, size olan her bilgi otomatik olarak silinecektir. Chrome çerezleri, arama motoru ve geçmiş ortadan kalacaktır. Aynı zamanda sıfırlama işlemi yapıldığında site bilgileri de gidecektir. Böylelikle Chrome tarayıcısında eklentiler ve uzantılar bu sayede silinerek, RAM kapasitesi daha iyi hale gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status