İncelemeOyun
Şimdi Trend Oluyor

2019’da Oynanacak En İyi Strateji Oyunları

Strateji oyunları PC, bugünün pazarındaki en popüler oyun türü olmayabilir, ancak bu hala oynayabileceğiniz harika oyunlar olmadığı anlamına gelmez. Öyleyse ordular inşa etmenize ve imparatorlukları yükseltmenize izin veren epik oyunlar arıyorsanız, o zaman doğru yere geldiniz. Bugün ister sırayla ister gerçek zamanlı oyunlar olsun, en iyi strateji oyunları seçeneklerine bakalım, bunlar 2019’da oynanacak en iyi bilgisayar oyunları arasında yer alır.

1.Starcraft 2: Wings of Liberty

Platform: PC

Tür: Gerçek Zamanlı Strateji

Blizzard’ın gerçek zamanlı strateji oyunlarının kralları olarak görülmesi ve Starcraft oyunun bunun büyük bir parçası olması tesadüf değildir. Bu bilim kurgu oyunu, hikaye anlatımı, dünya yapımı ve mükemmel bir oyun için iyi bir tercihtir. Orijinal Starcraft birçok kişi tarafından en iyi RTS oyunlarından biri olarak kabul edilir. Zamanında mükemmel bir kampanyası vardı ve en önemlisi pürüzsüz bir oyun ortaya çıkarmıştı, bu yüzden muhtemelen dünyanın ilk büyük e-sporu haline geldi. Orijinal Starcraft’ı büyük yapan şeylerin çoğu Starcraft 2 için geçerliydi ve birçok yönden öncülüğünü aştı. Starcraft 2, bugüne kadarki strateji oyunlarının en iyi oyun tecrübelerinden birini sunmanın yanı sıra, heyecan verici karakterlere ve sürükleyici hikayelere sahip harika bir yapıya sahip. Starcraft 2 mutlaka denenmeli.

2.Total War: Warhammer 2

Platform: PC

Tür: Sıra Tabanlı Strateji ve Gerçek Zamanlı Taktikler

Total War serisi, Roma, Shogun ve Medieval 2 gibi oyunlar ile şimdiye kadarki en popüler strateji oyun serilerinden biri. Ancak, son zamanlarda, bu eski klasiklerin kalitesini karşılayan yepyeni bir Total War yapmak için çalıştılar, Total War: Warhammer 2 2017 yılının sonlarında piyasaya sürüldü.  Total War muhtemelen bir savaş generali olma fantezilerinizi ortaya koymak ve düşmanlarınızı üstün strateji ve ateş gücü ile fethetmek için en iyi oyun serisi ve Total War: Warhammer 2, 2011’de çıkan Shogun 2’den beri ortaya çıkan en iyisi. Total War: Warhammer 2, buna dayalı bir strateji ve hepsine sahip olmanın süslü bir yolu olan gerçek zamanlı taktik oyun dediğiniz şeydir. Bu oyunda,  başarılı olmanız ve akıllıca kararlar vermeniz en büyük ordunun olması kadar önemliyse, strateji ve taktikler eşit derecede önemlidir. Warhammer’ın  zengin cömertliği ve evreni, tüm zamanların en iyi strateji oyunlarından Total War serisinin derin ve ödüllendirici oyunuyla son buluyor.

3.Sid Meyer’s Civilization 6

Platform: PC

Tür: Sıra Tabanlı Strateji

En iyi strateji oyunlarından bahsederken unutamayacağımız bir başka klasik Medeniyet oyunları ve bu durumda 2016’dan itibaren yeni Civilization 6’dır.

Sid Meyer’s Civilization, klasik masa üstü risk oyununun güçlü sıra tabanlı stratejik oyununu üstleniyor ve üzerine büyük bir derinlik katıyor. Siz sadece düşmanlarınızı ele geçirmeye ve imparatorluğunuzu genişletmeye çalışmıyorsunuz. Aynı zamanda taş devrinden modern zamanlara ve ötesine bir millete liderlik ediyorsunuz. Bu, yalnızca ordu oluşturmadığınız anlamına gelmiyor, aynı zamanda teknoloji araştırmalarını, diplomasi yoluyla ilişkileri geliştirmeyi, politikaları dikte etmeyi ve daha fazlasını içeren bütün bir krallığı inşa ediyor ve yönetiyorsunuz. Sid Meyer’s Civilization 6, dünyaya hükmetme fantezilerinizi yaşayabileceğiniz mükemmel bir oyundur ve piyasadaki en iyi sıra tabanlı strateji oyunlarından biridir.

4.Company of Heroes 2

Platform: PC

Tür: Gerçek Zamanlı Strateji

Heroes Şirketi, piyasadaki diğer oyunlardan daha iyi şeyler yapan, benzersiz ve inanılmaz bir taktiksel ilişkidir. 2. Dünya Savaşı sırasında gerçekleşir ve sizi çeşitli tarihi savaş alanlarına yönlendiren harika bir oyun sunar ve üç genişlemeyle birlikte oynanacak içerik eksikliği yoktur. Bunu, inanılmaz derecede derin çok oyunculu modun yanı sıra, yeni haritalar eklemeye devam eden nezaketen aktif bir topluluğuna ekleyin ve neredeyse sınırsız miktarda tekrarlanabilirlik elde edin. Heroes Şirketi’nin diğer strateji oyunlarının üzerinde kendini geliştirdiği yer, hava durumu sistemi ve gerçek manzara gibi gerçekçi oyun mekaniğidir. Bir kar fırtınası vurduğunda, daha iyi bir sığınak bulsanız iyi olur ya da hızlı bir şekilde ölülerin donup kaldığını görürsünüz, gerçek görüş daha da taktik derinlik ve gerçekçilik yaratmak için birliklerinin gerçek görüş hattını taklit eder. Bu oyun çoğu orduyu komuta etmeye ve bir üs oluşturmak yerine düşmanını fethetmeye odaklandığından, klasik RTS oyunlarından çok farklı. Strateji oyunları hakkında en çok sevdiğiniz şey, temel bir binadan ziyade bir askeriyenin gerçek savaşı ve kontrolüdür.

5.Warcraft 3: Reign of Chaos & The Frozen Throne

Platform: PC

Tür: Gerçek Zamanlı Strateji

Warcraft 3, şimdiye kadarki en iyi strateji oyunlarından sadece biri değil, şimdiye kadarki en iyi oyunlardan biri olarak duruyor. Çok az sayıda oyun, Warcraft 3 kadar eksiksiz bir deneyim sunmuş, kusursuz bir oyun, mükemmel bir kampanya ve bugüne kadar herhangi bir oyunun en iyi mod veren topluluğu diyebiliriz. Warcraft 3, daha sonra MMO Warcraft World of Warcraft hissini doğuran evrende Azeroth’un tanınmış ve sevilen dünyasında gerçekleşir. Kaos saltanatı, bence, herhangi bir strateji oyununun bugüne kadarki en iyi oyununa sahipti ve ikonik stilize Blizzard grafikleri nedeniyle bugün hala çok iyi durumda. İnsanlar Warcraft 3’ten bahsettiklerinde, özellikle üç şey akla geliyor. Kusursuz bir oyun deneyimi ve doğuştan sınırsız sayıda oyun modu ve göze batmayan haritalar dizisi veren inanılmaz derecede kullanıcı dostu harita editörü, ilk Çok Oyunculu Çevrimiçi Savaş Arenası. Warcraft 3: Kaos Saltanatı ve genişleme paketi Frozen Throne, gerçek zamanlı strateji türünün hayranlarının denemeye borçlu oldukları mutlak klasikleridir. Çevrimiçi modding topluluğu sayesinde üst düzey bir oyunu, harika bir kampanya ve sonsuz tekrarlanabilirliği var.

6.Age of Empires 3

Platform: PC

Tür: Sıra Tabanlı Strateji ve Gerçek Zamanlı Taktikler

Bir mutlak klasikten diğerine, Age of Empires ilk gerçek zamanlı strateji oyunlarından biri ve insanlar RTS klasiğinden bahsettiklerinde akla gelen ilk oyunlardan biri olarak duruyor. Orjinal kalbimde her zaman özel bir yer tutacak olsa da, Age of Empires 3’ün oyunun en iyi hali olduğunu ve kesinlikle eski klasiklere layık bir halefi olduğunu inkar etmek mümkün değil.

10 yıldan daha eski olmasına rağmen, bugünün gayet iyi bir grafiğini elinde bulunduruyor ve yaşı hiçbir şekilde bu başyapıtın oyunundan uzaklaşmıyor. Oynanışı, oyuna girdikten sonra çok derinlemesine kaygan ve sezgiseldir ve oyunun hem çok zevkli bir kampanya hem de çok oyunculu modu vardır. Öyleyse, fantezi yerine tarihi bir ortam istiyorsanız ve temel binaya odaklanan geniş bir gerçek zamanlı strateji deneyimi istiyorsanız, Age of Empires mutlaka oynamalıdır ve RTS türünün hayranları için denemeye değer.

7.Europa Universalis 4

Platform: PC

Tür: Büyük Gerçek Zamanlı Strateji

Europa Universalis genellikle Uygarlık serileriyle karşılaştırılır ve yüzeyde birbirlerine benzeyebilirler, ancak ikisi aynı tarzda bile değildir. Medeniyet, sıra tabanlı bir strateji oyunu olmasına rağmen, Europa Universalis oyunları, Büyük Strateji türü içerisinde bulunmaktadır.Europa Universalis, neredeyse illere bölünmüş bir dünya haritası üzerinde oynadığınız bir tarih simülatörü gibidir ve her il, oyuncuya stratejik ve taktiksel bir tehdit veya fırsat olarak hizmet eder. Her ilde kaynak ve zenginlik ya da ihanet isyanı şeklinde bir sorun yaşanabilir. Europa Universalis 4 son derece bağımlılık yaratan bir büyük strateji oyunudur ve Age of Empires ve Medeniyet arasında bir şey istiyorsanız, Europa Universalis tam size göre. Kanımca, piyasadaki en iyi ve en parıltılı büyük strateji oyunudur ve bu oyun türünü keşfetmek istiyorsanız, o zaman Europa Universalis serisi bunu yapmanın en iyi yoludur.

8.Total War: Shogun 2

Platform: PC

Tür: Sıra Tabanlı Strateji ve Gerçek Zamanlı Taktikler

Shogun 2, mutlak en iyisi olan Toplam Savaş imtiyazıdır ve henüz oyunun daha iyi bir versiyonunu yapmayı başaramamışlardır. Tıpkı Toplam Savaş gibi: Warhammer 2, oyunun bugüne kadarki en iyi fantazi versiyonudur, Shogun, en iyi tarihi versiyondur.

Total War: Shogun 2 inanılmaz bir oyun, eğlenceli, mükemmel bir kampanya ve fethetmek için güzel bir dünya sunuyor. Hiç Savaş Yok oyunu, çok zekice bir A.I ve oyun mekaniğinden çok iyi düşünülmüş olan Shogun 2 kadar çekici ve ödüllendirici olarak gerçek savaşları ve gerçek zamanlı stratejiyi yapmayı başardı. Bunun da ötesinde, oyunun sıra tabanlı tarafı aynı zamanda serinin en iyileri arasında yer alıyor ve “Aile ağacı” gibi eğlenceli mekanikler sizi gerçekten imparatorluğunuza önem veriyor.

Total War serisi kesinlikle inanılmaz grafiklerle bilinmemekle birlikte, bu 5 yaşındaki Strateji oyunu hala harika görünüyor ve yaşı bir bit geri tutmuyor.

9.Battlefleet Gothic Armada 2

Platform: PC

Tür: Gerçek zamanlı strateji

Sayısız düşmanın saldırısından kurtulmak için gerçek zamanlı strateji oyunlarından, epik savaşlardan zevk almaktan ve savaşmaktan hoşlanıyor musunuz? Başka yere bakmayın, Battlefleet Gothic Armada 2, 2019 yılında çıkan ve PC için en yeni strateji oyunlarından biri.Orijinal oyunun devamıdır (Battlefleet Gothic Armada), ancak daha büyük, daha iyi ve daha zengin içerikli. Masif filo ve askeri uzay gemilerine sahip farklı galaksiler arasında epik uzay savaşları yapın.Düşmanlarını ele geçirmek ve uzay imparatorluğunu büyütmek için stratejilerini ve taktiklerini dikkatlice planlaman gerekecek.

10.Stellaris

Platform: PC

Türü: Strateji

Uzayda bir medeniyeti yönetmeye hazır mısınız? Stellaris, uzayda bir medeniyeti inşa etme, yönetme ve büyütme fırsatı verecek gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyun 2200’de başlıyor, bu yüzden zaten uzaydasınız. Çeşitli önceden yapılmış imparatorluklar arasında seçim yapabilir veya benzersiz özelliklere sahip kendi özel türünüzü oluşturabilirsiniz. Stellaris’te, alan kolonilerinizi tasarruf ettirmek için yönetmeniz gereken birçok faktör ve süreç vardır. Bunlar arasında uzay gemilerinin yönetimi, bilim geliştirme, inşaat ve askeri görevler var. Her strateji oyununda olduğu gibi, hayatta kalmak için düşmanlarla savaşmanız gerekir. Savaş, hangi gezegen olduğunuza bağlı olarak uzayda veya yerde gerçekleşebilir. Oyun aynı zamanda diğer hizipler veya ticaret kaynakları ile birlikte çalışmanıza izin veren diplomatik ve ticaret mekaniklerini içerir. Uzay araştırmalarını seviyorsanız ve çeşitli gezegenlerde koloniler oluşturmak istiyorsanız, Stellaris’i kontrol ettiğinizden emin olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status