Film & Diziİnceleme

En İyi Aksiyon Komedi Filmleri Sıralaması

Eğer izleyecek film bulamıyorsanız, daha zoru hangi türde film izlemek istediğinize karar veremiyorsanız aksiyon komedi filmler sizin için bir tercih olabilir. Hem aksiyonu yaşamak hem de kahkaha atmak ve ister kendiniz ister sevdiklerinizle güzel vakit geçirmeniz için en iyi aksiyon komedi filmleri sıralaması isimli makalemizi sizler için hazırladık. İşte sıralama;

1. Deadpool

Deadpool

Deadpool filminde Wade Wilson eski bir askerdir. Ordudan ayrıldıktan sonra hayatı kendince yaşamaya başlar. Fakat konulan kanser tanısı ile hayatı değişir. Bir yan etki bırakacağını bilerek öğrendiği tedavi yöntemini denemeye karar verir. Sonrasında özel kahramanlarınki gibi bir kıyafet ile hayatını geçireceğini tahmin bile edemez.

İlgili Makaleler

2. Thor

Thor

Evdeki çekiçlere bakarken bile aklınıza gelebilecek bir karakter: Thor. Sıralamada ikinci sıramızı alan bu film Asgard’ın kibirli ve güçlü prensinin dünyaya sürgün edilmesini ve burada yaşam mücadelesi vermesini anlatıyor. Thor’un sürgününün ardından aslında yaşadığı yerdeki kötü adamlar karanlık istila güçlerini dünyaya gönderir. Thor için ise aslında kim olduğunu öğrenme vakti gelmiştir.

3. Jumanji

Jumanji

90’ların filmi olmasına rağmen en iyi aksiyon komedi filmleri sıralamasında üçüncü sırada yer alan bu film, iki kardeşin ailelerinin eşyaları arasında bir oyun bulmasıyla başlar. Oyunu oynamaya başladıklarında aynı oyun tarafından 25 yıl önce yutulmuş olan Alan Parrish çıkar. O zamanlar çocuk olan Parrish şimdi 25 yaş büyümüş ve büyük bir adam olmuştur. O sırada oyunun içinden çıkan filler, gergedanlar, aslanlar ve daha pek çok hayvan kasabatı işgal etmiştir. Kurtulmanın tek yolu ise oyunu bitirmektir ama bunun için geç kalmış olabilirler mi?

4. The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

Türkçe anlamıyla Beni Satan Casus isimli bu film, 30’lu yaşlarındaki iki en yakın arkadaşın bir gün kapı çaldığında değişen hayatlarını anlatır. Arkadaşlardan birinin eski sevgilisi gelmiştir ve peşinde suikastçılar olduğunu anlatarak yardım istemektedir. Kadınlardan biri istemezken diğeri kesinlikle yardım etme taraftarıdır. Bu eski sevgilinin ajan olduğunu öğrenen taraf içinse işler hiç iyi gitmiyordur.

5. Ocean’s Serisi – Ocean’s Eleven

Ocean’s Serisi – Ocean’s Eleven

O dönemin en parlak oyuncularıyla dikkat çeken 60 yapımı bu film, diyalog ağırlıklı bir soygun filmi. II. Dünya Savaşı’nda beraber çalışan 11 arkadaş bir soygun planlar. Amaçları bir kumarhaneyi soymaktır ve kimi bunu para için, kimi de hayatına aksiyon katsın diye yapar. Herkes kendi alanında uzman olduğu için planın işlememesini sağlayan hiçbir unsur bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status