GenelMobil

Sabit Hattı Mobil Telefona Nasıl Yönlendirebilirsiniz?

Sabit hattı cep telefonuna yönlendirme

Birçok ev telefonu kullanıcı veya işletme sahibi kişi tarafından kullanılan sabit hatların cep telefonlarına yönlendirilebilme işlemi sonrası birçok kişi tarafından Sabit hattı mobil telefona nasıl yönlendirebilirsiniz? sorusu sorulmaya başladı. Kullanıcılara bu işlem sayesinde birçok avantaj sunan sabit hat yönlendirme işlemi nasıl yapılır, nasıl uygulanır? İşte sabit hattı cep telefonuna yönlendirme yöntemi;

Sabit Hattı Mobil Telefona Yönlendirme İşlemi

Sabit hatları birkaç işlem sonucu cep telefonlarına yönlendirme işlemi, sabit hat kullanıcı olan işletme ve ev sakinlerinin birçok problemini çözebilmeyi başaran işlemler arasında yer alır. Taşınamayan telefon hatları için telefon başında bekleme problemini kökten çözen bu işlem sayesinde, sabit hatlara gelen aramalar mobil cep telefonlarına aktarılabiliyor ve bu sayede işletme sahipleri veya ev sakinleri sabit hattın başında beklemesi gerekmeden aramaları cevaplayabiliyor.

Sabit Hatlar Mobil Telefona Nasıl Yönlendirilir?

Sabit hat kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlayan mobil cep telefonlarına yönlendirme işlemini yapabilmek için birçok imkan sunulmuştur. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilen ve uygulanan yönlendirme işlemi şöyledir;

  • Sabit telefonunuzun ekranını kullanarak *21* kodunu doğru bir şekilde girin.
  • Daha sonra sabit telefonunuzu yönlendireceğiniz cep telefonu numarasını tuşlayın.
  • İki işlemi tamamladıktan sonra # tuşuna basarak işleminizi onaylayın.

Bu adımlar sonrası kolaylıkla uygulanabilen mobil cep telefonu hattına yönlendirme işlemi sayesinde, sabit hattınıza yapılan aramalara cevap verebilirsiniz.

Sabit hattı cep telefonuna yönlendirme
Sabit telefon hattını cep telefonuna yönlendirme

Meşgul Olan Sabit Hat Aramaları Nasıl Yönlendirilir?

Sabit hatta gelen tüm aramalar yerine, yalnızca sabit hat telefonu meşgulken yapılan sabit hat aramalarını cep telefonuna yönlendirmek isteyen kullanıcılar için de birçok işlem sunulmuştur.

Meşgul durumlarda sabit hatlardan cep telefonlarına yönlendirme yapmak isteyen kişiler; *60* kodunu tuşlayarak yönlendirme yapılacak telefon numarasını girmesi gerekmektedir. Daha sonra # tuşuna basarak işlemi onaylayabilir, ve işlemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sabit Hat Yönlendirmelerini İptal Etme İşlemi

Sabit hatlara gelen aramaları cep telefonuna yönlendiren ancak bu işlemi tekrar eski haline getirmek isteyen sabit hat kullanıcıları, ilk olarak sabit hatlı telefonunun ekranından ##002# tuşlaması gerekmektedir. Daha sonra iptal edilecek cep telefonu hat numarasını girerek, işlemi kolaylıkla iptal edebilmektedir.

Sabit telefon hattını cep telefonuna yönlendirme işlemi işte bu kadar basit. Siz de bir kaç tuşlama ile sabit hattı cep telefonuna yönlendirme seçeneğini kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status