Teknoloji

Bilgisayardan Sms Nasıl Gönderilir?

Bilgisayardan Sms Nasıl Gönderilir? sorusu hereksin dilinde olan bir sorudur. Bilgisayarlardan 4 farklı yöntem ile Short Message Service(SMS) göndermek mümkündür. Mac işletim sistemine sahip olan bilgisayarlardan İMessage programını kullanarak bilgisayardan Short Message Service gönderilir. SMS göndermek için Ayarlar kısmından Mesajlar bölümüne giriş yapılmalıdır. Daha sonra Mesajlar bölümü içerisinde yer alan Metin Mesajları sekmesi seçilmelidir. İMessage programı sayesinde metin mesajları, resimler, sesli mesajlar ve videolar gönderilir.

Android işletim sistemine sahip olan bilgisayarlardan da Short Message Service göndermek mümkündür. SMS göndermek için, Diğer Seçenekler menüsüne giriş yapılması gerekir. Daha sonra Diğer Seçenekler menüsü içinde bulunan Web İçin Mesajlar bölümünden Short Message Service gönderilir.

İOS işletim sistemine sahip olan bilgisayarlardan da Pushbullet programı sayesinde birden fazla bilgisayara Short Message Service gönderme olanağı vardır. Söz konusu program, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera tarayıcıları ile birlikte çalışan bir programdır.

Cortana Programını Kullanarak SMS Göndermek

Bu programı kullanarak Short Message Service göndermek için öncelikle Ayarlar menüsünden Bildirimleri Senkronize Et seçeneğine girilmelidir. SMS göndermek için, Bildirimleri Senkronize Et seçeneğinin etkinleştirilmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status