İncelemeİnternet

Gmail İle Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır?

Gmail, dünyanın en büyük arama motoruna sahip Google firmasının ücretsiz olarak sunduğu e-posta hesabı hizmetidir. Gmail’i sadece e-posta hesabı olarak düşünmek doğru değildir. Özellikleri bakımından birçok işleve sahip olduğundan dolayı Gmail dünyada en çok e-posta hesabına sahiptir. Gmail e-posta olarak son derece hızlıdır ve depolama alanı olarak da büyük bir saklama alanını barındırmaktadır. Merak edenler için bu yazımızda Gmail ile toplu mail gönderme nasıl yapılır? diye araştırdık.

Gmail’in Özellikleri Nelerdir?

Gmail de 15 GB depolama alanı bulunmaktadır. Eşsiz olarak sunduğu filtreleme seçeneği ile istediğiniz mailin ya da dosyanın nereye saklanabileceğini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Gmail Mobile uygulaması ile 30’dan fazla dil desteği veriliyor. Geliştirilen Google+ sosyal ağ paylaşım platformunu Gmail ile entegre ederek durumlar paylaşabilir ya da ekli olan arkadaşlarınızın durum paylaşımlarını görebilirsiniz. Gmail’e entegre edilmiş arama çubuğu ile tüm e-postalarınız ve yedeklediğiniz dosyalarda istediğinizi arayabilirsiniz. Mail söz konusu olunca en önemli durum virüslerdir. Gmail tüm gelen e-postaları virüs taramasından otomatik bir şekilde geçirerek size sunar. Ayrıca Google Gmail’de bulunan her hangi kötü resim ya da bilgilerin silinmesi hakkına da sahiptir.

Toplu Mail Göndermede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gmail e-postalarınızı tek tek arkadaşlarınıza göndermenizi sağlayabileceği gibi toplu mail atmanıza da imkan vermektedir. Fakat Gmail ile en fazla 30 kişiye kadar mail atabilirsiniz. Daha fazla kişiye gönderirseniz mailleriniz otomatik Spam klasörüne düşecektir.

Gmail İle Toplu Mail Gönderme

  • Gmail hesabınıza girdiğinizde Sol üst tarafta buluna E-posta Yaz sekmesine tıklayın.
  • Alıcı kısmına göndereceğiniz mail adreslerinizi girin.
  • Alıcı bölümünde yan tarafta bulunan Cc ve Bcc bölümünde Bcc ye tıklayarak oraya bu adresleri ekleyin. Böylece mail adresleri herkes için gizlenmiş olur.
  • Konu bölümüne göndereceğiniz mailin ne ile ilgili olduğunu ya da konunun ne olduğunu yazın.
  • Alt tarafa göndermek istediğiniz yazıyı ekleyin.

Eğer yazının büyüklüğü, şekli, rengi vb. değişiklikler yapacaksanız gönder butonunun yanında gerekli simgeler bulunmaktadır. Ayrıca ekleyeceğiniz bir dosya varsa yine gönder butonunun yanında görebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra GÖNDER butonuna tıklayarak mail gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek sizler de Gmail ile toplu mail gönderme nasıl yapılır? sorununuzu çözebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status