GenelİncelemeSosyal Medya
Şimdi Trend Oluyor

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır ?

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır? Instagram’dan para kazanma yolları

Sosyal medyadan para kazanmak, son yıllarda herkesin hayali haline gelmiştir. Oldukça basit görünen fakat oldukça zor olan bu iş, zaman ve emek istemektedir. En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, para kazanmak için en müsait platformdur. Instagram’dan para kazanma yolları araştırıldığı gibi Instagram’dan nasıl para kazanılır sorusu da sorulmaktadır. Yazımız sayesinde tüm sorularınıza cevap bulabilecek ve Instagram’dan para kazanmak için gereken adımları atmaya başlamış olacaksınız.

Instagram’dan para kazanma yolları
Instagram’dan para kazanma yolları

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır ?

Son zamanlarda oldukça popüler olan bir yöntemde bahsedeceğiz. Hepinizin bildiği üzere birçok sayfa çekiliş yapmakta ve gelir elde etmektedir. Çekiliş ile para kazanmak için aktif sayfanızın olması gerekmektedir. Daha sonra çekiliş için sponsor bulmanız gerekecektir. Sponsorlara takipçi garantisi sunmanız durumunda gelir elde edebilirsiniz.

Örneğin; 100.000 takipçili hesabınız var ve çekilişten 10.000 takipçi geleceğini düşünüyorsunuz. Çekiliş için 10 adet sponsor alabilir ve her sponsor için 200 TL katılım ücreti talep edebilirsiniz. Bu sayede hem çekilişte vereceğiniz hediyeyi satın alabilir hem de çekilişe katılan kişilere takipçi gönderimi yapmış olursunuz.

Memnun kalan kişiler, sonraki çekilişlere katılacak ve para kazanmanızı sağlayacaktır. Bu noktada çekilişe katılan kullanıcılar, birçok arkadaşını etkileyecek ve arkadaşları da sayfanızı takip edecektir. Zamanla sayfanız büyüyecektir. Sayfanızın takipçi sayısı artacağı için zaman içerisinde çekiliş karşılığında talep ettiğiniz sponsor ücretine zam yapabilirsiniz. Instagram’da çekiliş ile para kazanmak, bu şekildedir.

Instagram’da Hesap Satışı

Çeşitli nedenlerden dolayı birçok kişi, bot hesap satın almaktadır. Bu hesaplar, genellikle bot takipçi satan kişiler tarafından satın alınmaktadır. Hesap başı ücretlendirme ortalama 0.50 kuruştur. Hesabın e-posta onayının ve telefon onayının yapılması gibi olaylar, hesap fiyatını direkt etkilemektedir. Bu tarz hesaplar, adet başı 1 TL’den satılmaktadır. Oldukça karlı olan bu iş, sadece zaman istemektedir.

Hesap satın alan kişiler, genellikle toplu hesap satın aldıkları için en az 100 adet satın alım gerçekleştirmektedirler. Bu neden ile bol bol hesap açmanız ve stoklamanız, daha çok satış yapmanızı sağlayacaktır. Çeşitli freelance platformlarına üye olarak bu hesapları satabilirsiniz. Instagram’dan para kazanma yolları arasında yer alan bu yol, bilgisayar kullanmayı bilen herkes için uygundur.

Instagram hesap alım satımı
Instagram hesap alım satımı

Instagram Sayfa Alım Satımı

Emek ve zaman isteyen bir diğer iş, Instagram sayfa alım satımıdır. Hesabın aktifliğine göre, hesap fiyatı artmaktadır. Aynı zamanda takipçi, beğeni ve yorum sayısı kadar hikayeleri görüntüleyen kişi sayısı da önemlidir.

Her şeyden önce açacağınız sayfa ya da sayfalar için kategori belirlemeniz gerekecektir. Haber, söz, spor ya da mizah sayfası açabilirsiniz. Takipçi sayınız 50.000 civarına geldiğinde reklamlardan gelir elde edebilir duruma gelirsiniz. Aylık ortalama 250 TL gelir elde edebilir ve sayfayı satabilirsiniz. Bu şekilde gelirli sayfa satarsanız, hesap fiyatının üzerine reklam geliri de eklenecek ve hesap, daha yüksek fiyata satılacaktır.

Hesapları büyütmek için her gün düzenli paylaşım, geri takip, yorum yapmanız gerekecektir. Sayfaya bebek gibi davranmanız ve ilgilenmeniz, sayfanın büyümesini sağlayacaktır. Aynı zamanda yapılan paylaşımların kalitesi de oldukça önemlidir.

Eşşiz, cool, ilginç, farklı, etkileyici, havalı, benzersiz, sempatik instagram kullanıcı adları için En Güzel Instagram Kullanıcı Adları 2020 isimli yazımızı okumadan geçmeyin.

Bu yazımızda Instagram’dan nasıl para kazanılır ve instagram para kazanma yolları gibi sorularınız için faydalı yöntemlerden bahsettik sizler de yukarıdaki yöntemler aracılığıyla instagram para kazanma 2020 hakkında fikir edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status