AndroidAppleMobilUygulamalar
Şimdi Trend Oluyor

iPhone’dan Android’e WhatsApp Taşıma Nasıl Yapılır ?

iPhone’dan başka telefona WhatsApp taşıma, Android’den iPhone’a WhatsApp taşıma

Telefon değişecek kişilerin ilk olarak merak ettikleri konu; WhatsApp taşıma konusudur. Özellikle iPhone’dan Android’e geçen ya da tam tersi şeklinde işlem yapmak isteyen kişiler, iPhone’dan Anroid’e WhatsApp taşıma nasıl yapılır ya da iphone dan android’e whatsapp aktarma 2020, iPhone dan Android’e WhatsApp aktarma gibi sorular sormaktadırlar. Bu işlemi hatasız ve basit şekilde yapabilmeniz için program önerecek ve her adımı anlatacağız.

iPhone’dan Android’e WhatsApp Taşıma Nasıl Yapılır ?

Bu işlemi yapabilmek için kullanacağınız program; Tenorshare iCareFone olacak. WhatsApp taşıma dışında birçok özellik sunan bu program, Windows ve Mac bilgisayarlarda uyumlu çalışmaktadır. Programın ücretsiz sunumu bulunmakta fakat yapacağınız işlem için ücretli sürümünü satın almanız gerekecek.

İlgili Makaleler

Telefonlar arası WhatsApp taşıma işlemi öncesinde telefonlarda yapmanız gereken işlemler bulunmaktadır.

Bunlardan ilkini iPhone’da yapmanız gerekmektedir. Ayarlar’a giriş yapın, Apple Kimliği’ne basın ve iPhone’umu Bul özelliğini kapatın.

Daha sonra Android’de yapılması gereken işlemleri yapmanız gerekecektir. Androd için USB Hata Ayıklama özelliğini aktifleştirmeniz gerekmektedir. Bu özelliğin açılması için yapılan işlemler, her telefonda farklı olabilmektedir. Ayarlar’a giriş yaptıktan sonra Telefon Hakkında > Geliştirici Seçenekleri adımlarını izleyin. Bu noktada Hata Ayıklama butonunu göreceksiniz. Buraya girdikten sonra USB Hata Ayıklaması özelliğini göreceksiniz, bu özelliği etkinleştirin.

iPhone’dan Başka Telefona WhatsApp Taşıma

İndirdiğimiz Tenorshare iCareFone programını açıyoruz ve Social App Data Transfer butonuna tıklıyoruz.

iPhone’dan Android’e WhatsApp Taşıma Nasıl Yapılır ?
iPhone’dan Android’e WhatsApp Taşıma Nasıl Yapılır ?

Bu işlemden sonra  telefonları USB ile bilgisayara bağlamanız gerekmektedir. 

Karşınıza gelen ekranda program, telefonların etkin olup olmadığını kontrol edecek ve sizden onay isteyecektir. Bu aşamada iPhone’dan Android’e transfer yapabileceğiniz gibi Android’den iPhone’a da transfer yapabilirsiniz.

Source (Kaynak), Destination (Hedef) seçeneklerini göreceksiniz. Bu seçenekler, hangi telefondan aktarım yapılacağını seçmenizi sağlar.

WhatsApp Taşıma
WhatsApp Taşıma

Sonraki aşamada iki telefonda da WhatsApp uygulamasını açmanız gerekecek. Daha sonra sağ altta yer alan Transfer butonuna tıklayın ve telefonlarına gelen tüm işlemleri onaylayın.

Android’den iPhone'a WhatsApp Taşıma
Android’den iPhone’a WhatsApp Taşıma

Bu aşamada sırasıyla bazı işlemler yapılacak ve bu işlemleri program üzerinden görüntüleyebileceksiniz.

İlk olarak hem Android hem de iPhone telefonda WhatsApp yedeği alınacak. Sonrasında cihazlar yeniden başlatılacak. Android için etkinleştirdiğiniz USB Hata Ayıklama özelliği için tekrar onay istenecek. WhatsApp’ın transfer işlemi gerçekleştirilecek ve WhatsApp silinip yeniden yüklenecek.

İşlemi yapmak isteyen kişiler, Tenorshare iCareFone ne kadar sorusunu sormaktadır. $35.95 olan yıllık lisans, tek işlem yapacaklar için fazla olabilmektedir. Bu noktada eBay gibi platformlardan ucuz lisans satın alabilir ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde programın lisansına sahip olan bir kişiden yardım isteyebilir ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Şarj Olmuyor[Kesin Çözüm] yazımızı okumadan geçmeyin!

Android’den iPhone’a WhatsApp taşıma

Android Telefondan iPhone’a Kişilerin Aktarılması

iPhone’dan başka telefona WhatsApp taşıma işlemini bu program aracılığıyla yapabilirsiniz. Aynı şekilde Android’den iPhone’a WhatsApp taşıma işlemi de bu program sayesinde yapılabilmektedir. Merak edenler Android Telefondan iPhone’a Kişilerin Aktarılması hakkındaki yazımızı da okuyabilirler. Bu yazımızda iphone dan android’e whatsapp aktarma 2020 hakkındaki detayları sizlerle paylaştık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status