AppleİncelemeMobilTeknolojiYazılım
Şimdi Trend Oluyor

iOS 13 güncellemesini almayacak iPhone modelleri açıklandı

Gelecek ay yayınlanması beklenen iOS 13 sürümünü Apple’ın artık eskimiş olan bazı modelleri alamayacak. Yapılan son duyuruya göre iOS 13 güncellemesini alamayacak iPhone modelleri açıklandı. iOS 13 güncellemesini almayacak iPhone modelleri hangileri? diye merak ediyorsanız yazımızın devamında bu modellerin hangileri olduğunu görebilirsiniz.

Apple, aradan uzun zaman geçmiş olmasına rağmen yıllar önce piyasaya çıkardığı eski iPhone ve iPad modelleri için bile halen iOS güncellemesi sunuyordu.

Apple, diğer Android cihazlarla rekabet konusunda, eski iPhone ve iPad modelleri için çıkardığı güncellemeler sayesinde oldukça zor bir rakip olduğunu her fırsatta rakiplerine gösteriyordu. Her ne kadar Apple piyasanın vazgeçilmez unsurlarından biri olsa da, sürekli gelişen akıllı telefon ve tablet modelleri ile bu sektör oldukça hızlı ilerliyor. Dolayısıyla Apple da bu gelişim sürecinin bazı noktalarına ayak uydurmak durumunda kalıyor.

Apple her yıl piyasaya çıkardığı iOS sürümlerinden önce bu sürümlerin güncellemesini alacak ve alamayacak olan iPhone ve iPad modellerini açıkladığı gibi önümüzdeki ay yayınlayacağı yeni iOS sürümü olan iOS 13 güncellemesi öncesinde de yeni sürüm güncellemesini alamayacak iPhone ve iPad modellerini açıkladı.

Kullanıcılar tarafından da oldukça merak edilen bu konu, her yıl yapılan açıklama sonrasında Apple cihazları kullanan kullanıcılar tarafından son derece ilgi çekiyor. Eğer sizde Apple cihazlar, iPhone ya da iPad kullanıyor ve yeni sürüm olan iOS 13 sürümünü hangi iPhone ve iPad modellerinin alamayacağını merak ediyorsanız, işte iOS 13 güncellemesini alamayacak iPhone modelleri;

Hangi iPhone modelleri iOS 13 güncellemesini alamayacak

Apple tarafından yapılan ön açıklamaya göre yeni sürüm olan iOS 13 güncellemesini alamayacak iPhone modelleri

iPhone 5, iPhone SE, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri olarak belirtildi.

Görüldüğü gibi iOS 13 sürümünü kullanacak en eski iPhone modelleri ise bu açıklamaya göre iPhone 6S ve iPhone 6S Plus olacak.

Hangi iPad modelleri iOS 13 güncellemesini alamayacak

Yapılan açıklamada, iOS 13 güncellemesini alamayacak iPad modellerinin ise iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air ve iPad Air 2 modelleri olduğu Apple tarafından belirtildi.

Ayrıca bu açıklamadan sonra dikkat çeken bir diğer konu ise iOS 13 sürümü ile son kez güncelleme alacak olan modeller hakkında da bazı ipuçları olduğu ve bu modellerin iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE ve iPad mini 4 modelleri olduğu konuşuluyor. Fakat Apple tarafından bu konu netlik kazanmış olmadığı için bu konudaki meraklarımız iOS 13 sürümünden sonra çıkacak olan sürüm açıklandığı zaman giderilmiş olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status