Genelİncelemeİnternet
Şimdi Trend Oluyor

internetten Para Kazanabileceğiniz 13 Yöntem

İnternetten para kazanma 2020, evden çalışarak para kazanma

İnternetten para kazanma yolları ya da evden çalışarak para kazanma fikirleri son yıllarda en çok merak edilen konulardan biri. Günümüzde internet, hızla büyüyen ve sürekli yeni gelir kapıları açan iyi bir kazanç sektörüne dönüşmüş durumda. Birçok insan internet üzerinden çalışarak geçimini sağlıyor veya ek gelir elde ediyor. Peki biz internetten nasıl para kazanabiliriz? internetten para kazanmak yolları için birçok yöntem var bazılarını çok az kazanç getirdiği için, bazılarını da fazla bir tutarda yatırım gerektirdiği için yazmaya gerek duymadığımızı belirtmek isteriz, mesela mining diye tabir edilen kripto para madenciliği. Bunların yerine, çok az bir yatırımla yada hiç yatırım gerektirmeyen internetten para kazanabileceğiniz 13 altın yöntem bu yazıda sizi bekliyor…

1. Reklam İzleyerek Para Kazanın

Reklam izleyerek para kazanma, oturduğun yerden para kazanmak cümlesinin en güzel örneklerinden biri herhâlde. Sadece koltuğunuza oturun ve reklam izleyerek para kazanın. Nasıl mı?

Bu konuda da imdadınıza aracı siteler giriyor. İnternette bu işi sağlayan bazı siteler var. Sizin yapmanız gereken tek şey ödeme konusunda size sıkıntı yaratmayacak bir siteye üye olmak ve reklamları izlemeye başlamak. Her reklamın belirli bir ücreti var ve reklamları izledikçe hesabınıza para yükleniyor. Bir süre sonra birikmiş paranızı siteden çekebilirsiniz.

2. Anket Yaparak Para Kazanın

Eminim ki hayatınız boyunca birçok ankete katılmışsınızdır. Bazıları çok kısa ve eğlenceli iken, bazıları da çok uzun ve sıkıcı olabiliyor. Bildiğiniz üzere ankette size bazı sorular yöneltiliyor ve cevaplamanız bekleniyor.

Genelde şık usulü olan anketlerde cevap olarak size en uygun şıkkı seçiyorsunuz ve birçok anket sizden anket sonunda geri bildiriminizi ve görüşlerinizi yazmanızı istiyor. Bu istenen bilgileri kendinize göre cevaplayıp anketi tamamlıyorsunuz.

Peki anketten nasıl para kazanabilirsiniz ki? Bu konuda devreye internetteki online anket siteleri giriyor. İnternetteki online anket sitelerine kayıt olup ilgi alanlarınızı belirtiyorsunuz ve sistem sizin için anketler gönderiyor. Her anketin belirli bir ücreti var ve gönderilen anketleri doldurdukça para kazanıyorsunuz. Her ankette hesabınıza para yükleniyor ve bir süre sonra birikmiş paranızı siteden çekebilirsiniz.

3. Blog Yazarak Para Kazanın

Blog yazarak para kazanmak en eğlenceli para kazanma yollarından biri olsa gerek. İstediğiniz herhangi bir konu hakkında blog sitesi açabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ilgi alanınız, bilginiz ve sürekliliği olan bir konu üzerine blog sitesi açmanızdır.

İstediğiniz her konudan bahsedebilirsiniz. Ayrıca blog için resmi bir yazım dili kullanmanıza gerek yoktur, gündelik konuşma dilinizle bile yazsanız olur. Günlük aktiviteleriniz hakkında blog yazabilirsiniz mesela veya çok gezen biri iseniz seyahatleriniz ve gezdiğiniz yerler hakkında blog yazabilirsiniz.

4. İçerik Yazarak Para Kazanın

İnternet siteleri için içerik yazarak para kazanmak, yaygın olarak yapılan bir internetten para kazanma yoludur. Şu kadar kelime şu kadar fiyata diye anlaşarak, müşteriniz olan internet siteleri için onların istediği konu hakkında içerik oluşturarak para kazanabilirsiniz.

5. Makale Yazarak Para Kazanın

İçerik yazarak para kazanma işine çok benzer olan makale yazarlığı da yaygın olan bir internetten para kazan metodudur. Ayrıca makale alım ve satım aracılığı yapan siteler ile makale yazarlığı daha yaygın bir hal almıştır.

İsterseniz önceden hazırladığınız, hazır olan makaleleri satışa koyabilirsiniz ya da aldığınız sipariş doğrultusunda makale yazarak para kazanabilirsiniz. Makale sattıkça sattığınız makalelerin ücretleri hesabınıza ekleniyor ve bir müddet sonra birikmiş olan paranızı siteden çekebilirsiniz.

internetten Para Kazanabileceğiniz 13 Yöntem

6. İnternet Sitesiniz Aracılığıyla Para Kazanın

Eğer tutacağına inandığınız bir internet sitesi fikriniz varsa kesinlikle denemenizi öneririm. Birçok internet sitesinin basit olarak başlayıp zamanla para kazanarak büyüyüp bugün olduğu halini aldığını belirtmekte fayda var. Eğer siteniz tutulursa çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Facebook bu konuya uygun bir örnek olarak verilebilir.

7. İnternet Sitesiyle İlgilenerek Para Kazanın

Eğer kendinizin bir internet siteniz yoksa ve eğer bir internet sitesi açma gibi bir fikrinizde yoksa bir başkasının veya bir topluluğun internet sitesi için ücret karşılığında çalışabilirsiniz.

İçerikler oluşturabilir, gönderi yayınlayabilir, paylaşımlar yapabilir ve gerekli düzenlemeleri yaparak bu alanda çalışan olabilirsiniz.

8. Online Satış Yaparak Para Kazanın

Kendi üretiminiz olan ürünleri veya yerel olarak satın aldığınız ürünleri üzerine kar koyarak internette satarak para kazanabilirsiniz. Ürünleri kendi sitenizde veya kullanıcıların ürünlerini satmasına imkân tanıyan internet siteleri aracılığı ile yapabilirsiniz.

9. Dropshipping Yoluyla Para Kazanın

Dropshipping yöntemi ile internette online satış yaparak para kazanabilirsiniz. Fakat bu yöntem normal satışlardan biraz daha farklı.Bir önceki başlıkta bahsettiğimiz, kendi üretiminiz olan ürünleri ya da satın alıp üzerine kar koyarak sattığınız ürünleri satmaktan çok farklı bir durumdur bu.

Bu konuyu örnekle açıklamanın daha yardımcı olacağını düşündük. Kullanıcılarının ürünlerini yükleyip sattığı iki tane online satış sitesi düşünelim.

Bu sitelerden birisi A sitesi olsun, diğeri ise B sitesi. A sitesinde tutulan çok güzel bir ürün var, B sitesinde ise bu ürün yok hatta benzeri bile yok. Eğer ki bu ürünün B sitesinde de satılacağını varsayıyorsanız siz B sitesine ekliyorsunuz. B sitesinde sipariş geldikçe siz ürünü A sitesinden satın alıp B sitesindeki müşteriye göndererek kar sağlıyorsunuz.

Bir nevi siz aracı oluyorsunuz. Eğer ki kullanıcı direk A sitesinden alsaydı ürünü 5tlden alacaktı fakat A sitesini araştırmayıp B sitesinden 8tlden satın aldığı için aradaki 3tl kar sizin cebinize girmiş oluyor.

10. Domain Ticareti Yaparak Para Kazanın

Biraz şans işi, birazda tahmin ve öngörme işi olarak gördüğümüz ve inanılmaz kazançlar getirebilen bir iş. Domain dediğimiz şeyi alan adı olarak Türkçe ’ye çevirsek yanlış olmaz sanırım. Alan adları internet siteleri içindir. www.google.com linkinde Google sitesinin alan adının www ve com bölümleri arasında kalan google kelimesi olduğunu görebiliriz.

Alan adları, internet sitelerinin kimlikleridir ve internet siteleri için çok büyük önem taşır. Yaratıcı bir alan adı sitenizin hak ettiğinden çok daha fazla ilgi görmesini sağlayabilir mesela. Peki biz bu alan adı işinden nasıl para kazanabiliriz?

Kimsenin henüz almadığı sahipsiz alan adlarını çok ucuza satın alabilirsiniz ve birisi bu alan adına ihtiyaç duyduğunda mecburen sizinle iletişime geçecektir ve o zaman aldığınızdan çok daha fazla fiyatlara satabilirsiniz. Birkaç lira değerinde aldığınız bir alan adını gerçekten ihtiyacı olan büyük bir firmaya birkaç bin lira karşılığında satabilirsiniz. Az bir yatırımla girebileceğiniz ve yatırımınızın binlerce katı tutarında gelir elde edebileceğiniz bir iş, eğer ki sabırlı ve öngörü sahibi biri iseniz.

11. Sosyal Medyada Ürün Satarak Para Kazanın

Ücretsiz olarak bir sosyal medya hesabı açarak kendiniz için ücretsiz bir sanal dükkân açmış olup ürünlerinizin veya hizmetlerinizin ücretsiz olarak tanıtımını yapabilirsiniz.

Kendi üretiminiz olan ürünleri veya yerel olarak satın aldığınız ürünleri üzerine kar koyarak sosyal medya hesabınız aracılığı ile satarak para kazanabilirsiniz.

Bu yöntem için şu an en geçerli olan sosyal medya uygulaması tartışmasız Instagram. Instagram’da ürün veya hizmet satışı yapan butikler, dövmeciler, özel tasarım ürün satanlar, el işi ile üretilmiş ürünler satanları bu konuya örnek olarak verebiliriz.

12. Sosyal Medya Fenomeni Olarak Para Kazanın

Ben ünlü değilim ki fenomen olayım dediğinizi duyar gibiyim. Fenomen olmak için illa ünlü olmanıza gerek yok zaten.

Kişisel olarak fenomen olmanıza gerekte yok. Fenomen olan siz değil, hesabınızda olabilir. Yani bu fenomen olma durumunu ikiye ayırabiliriz. Ünlü biri, yayıncı, mankenlik yapanlar gibi birçok kişi kendisi fenomen olduğu için reklam alarak para kazanıyor. Birde kendisi tanınmayıp hesabı fenomen olanlar var, bu kişilerde hesapları üzerinden reklam yaparak para kazanıyor.

Eğer ki tutacak bir sosyal medya hesabı fikriniz varsa denemenizi tavsiye ederim. Paylaşımlarınız beğenildikçe ve etkileşiminiz arttıkça doğal olarak takipçi sayınızda artacaktır ve bunların sonucunda reklam teklifleri sizin ayağınıza gelecektir.

13. Ücret Karşılığı Sosyal Medya Hesabıyla İlgilenerek Para Kazanın

Ünlü birinin veya bir kurumun ya da kuruluşun sosyal medya hesabı ile ilgilenerek para kazanabilirsiniz. Yapmanız gerekenlerden bazıları; araştırmak, içerik oluşturmak, etkileşimi sürdürmek, gönderi yayınlamak, paylaşım yapmak ve gerekli düzenlemeleri yapmak gibi birçok servis. Bu sayede düzenli olarak aylık gelir elde edebilirsiniz.

İnternetten para kazanabileceğiniz 13 yöntem konulu yazımızda evde çalışarak para kazanmak isteyen ya da intenetten para kazanmak isteyen okurlarımız için faydalı bilgiler sunduk. Siz de internetten para kazanmak istiyorsanız yazımızdaki internetten para kazanma yolları ve para kazanma fikirleri ve benzerlerini uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status