AndroidİncelemeMobilTeknoloji

Android Q Nedir? Hangi Özelliklere Sahip?

Android işletim sisteminin son sürümü olan Android Q, birçok yeni özelliği ile birlikte tanıtıldı. Birçok özelliği içinde barındıran Android Q nedir? hangi özelliklere sahip? İşte ayrıntılar:

Android Q İle Gelen Özellikler

5G ve Katlanabilir Telefon Desteği: Katlanabilir telefonları destekleme özelliği ile gelen Android Q, 5G’yi destekleyen ilk işletim sistemi oldu.

Alt Yazı Desteği: İşitme engelli insanlar için alt yazı desteğinin sunulduğu yeni özellik ile tek bir dokunuş ile otomatik olarak alt yazılar ekrana eklenebilecek. Özellik Wi- Fi veya mobil verilere ihtiyaç duymadan çalışabilecek.

Özel Gizlilik Ayarları: Kullanıcıların önemli buldukları verileri tek bir yerde bulundurmasına imkan veren bu özellik ile kullanıcılar telefon üzerinde daha çok kontrol sahibi olacak.

Odak Modu: Kullanıcıların telefon kullanmalarını daha kolay hale getirebilen odak modu, kullanıcılar için dikkat dağıtıcı uygulamaları kaldırıyor.

Bildirimler İçin Akıllı Cevap: Akıllı yanıt özelliği sunan işletim sisteminde kullanıcılar bir sonraki eylemi ön görebilecek ve bildirimlerin otomatik olarak cevaplanması sağlanabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status