İncelemeTeknoloji
Şimdi Trend Oluyor

Spotify Premium Nasıl Yapılır?

Spotify Premium Üyelik Nasıl Yapılır? Spotify Premium Ücretleri

Spotify sahip olduğu içerikle dinleyicilerine büyük bir avantaj sunuyor. Spotify kullanıcılarına Premium üyeliği ile birlikte, kesintisiz müzik, özel çalma listeleri ve çevrimdışı müzik dinleme fırsatını sağlıyor. Spotify Premium üyelik sahibi olmak ise hem uygulama üzerinden hem de tarayıcı üzerinden mümkün. İşte Spotify Premium Nasıl Yapılır? konusunun detayları;

Spotify Premium Nasıl Yapılır? Premium Üyelik Yapma Yolları

Tarayıcı Üzerinden Premium Üyeliği Yapmak

Spotify’ ın kendi sitesine gitmek için adres çubuğuna spotify.com yazılması gerekiyor. Siteye yönlendirildikten sonra kullanıcı olmak için giriş yapılması gerekiyor eğer üyelik hesabı yoksa ‘Kaydol’ butonuyla hesap oluşturabiliyor. Sayfada yer alan seçeneklerden Premium sekmesine tıklanıyor.

Sayfadaki Planları görüntüle butonuna tıklandıktan sonra, Bireysel, Aile ve Öğrenci planları olmak üzere kişiye en uygun plan seçiliyor. Ödeme bilgileri alındıktan sonra Premium üyelik gerçekleşmiş oluyor. Spotify Premium üyelerine ilk 1 ayı ücretsiz olarak kullanma fırsatı sunuyor, sonraki aylarda ise kullanıcılar seçtikleri plana göre ücrete tabi tutuluyor.

Uygulama Üzerinden Premium Üyeliği Yapmak

Spotify uygulaması IOS veya Google Play üzerinden indirilebiliyor. Uygulamayı indirdikten sonra giriş yapılması gerekiyor. Üyelik hesabı yoksa ‘Hesap Oluştur’ butonuyla hesap oluşturulabiliyor.

Giriş yaptıktan sonra Ayarlar kısmından ‘Premium’a Geç’ butonuyla ödeme sayfasına yönlendiriliyor. Kullanıcı buradan kendine uygun planı seçerek ödeme bilgilerini girdikten sonra Premium üyelik işlemini tamamlayabiliyor.

Spotify Premium Üyelik Planları ve Ücretleri Nelerdir?

Spotify Premium üyelik nasıl yapılır?
Spotify Premium nasıl yapılır?

Spotify kullanıcılarına Bireysel, Aile ve Öğrenci planları olmak üzere 3 farklı plan tercihi sunuyor. Bireysel plan kesintisiz müzik, çevrimdışı dinleme ve istendiği zaman müzik çalabilme özelliklerini içeriyor. Spotify Premium ücretleri ise şu şekilde belirlenmiş durumda;

  • Bireysel planı seçen kullanıcılar ilk ay ücretsiz olmak üzere, sonraki aylarda 17,99 TL olarak ücretlendiriliyor.
  • Aile planı, aynı çatı altında yaşayan 6 kişiye kadar Spotify Premium hesabı fırsatını sunuyor.Aile planıyla birlikte kullanıcılar kesintisiz müzik, özel çalma listesi, çevrimdışı müzik dinlemenin yanında sansürsüz şarkıları engelleyebiliyor. Aile planını seçen kullanıcılar ise ilk ay ücretsiz olmak üzere, sonraki aylarda 26,99 TL olarak ücretlendiriliyor.
  • Öğrenci planı, Yükseköğrenim kurumundaki öğrencilere kesintisiz müzik, çevrimdışı dinleme ve istedikleri zaman müzik dinleme fırsatını %50 indirimle sunuyor. Öğrenci planı için ücret ilk ay ücretsiz olmak üzere sonraki aylarda 8.99 TL.

EBA Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır? isimli yazımıza ulaşabilirsiniz.

Siz de Spotify premium nasıl yapılır ? diye soruyor ve satın almayı düşünüyorsanız, https://www.spotify.com/tr/premium/ adresinden Spotify premium üyelik paketlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca öncelikle Premium’u 3 ay ücretsiz kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status