Film & Diziİnceleme
Şimdi Trend Oluyor

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Yabancı Dizi

Konusuyla, olay örgüsüyle, kurgusuyla ve sürükleyici hikayeleri ile damga vurmuş, gelmiş geçmiş en iyi 10 yabancı dizi listesini gelin birlikte inceleyelim.

1. Sherlock

Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılmış üstün gözlem ve akıl dışı yöntemlerle, çözülmesi oldukça zor görünen karmaşık cinayetleri aydınlatan bu dedektifi, yani Sherlock Holmes karakterini günümüz televizyon dizisi olarak karşımızda görmekteyiz. İzleyiciyi adeta peşinden sürükleyen bu polisiye dizi her yıl bir sezon yayınlamakta ve her yayınladığı sezonda da 3-4 bölüm yayınlamaktadır.

2. Dexter

Cinayet, intikam ve suçu içerisinde bulunduran bu uzun soluklu dizi kan ve vahşet görmeye dayanıklı değilseniz pekte size göre değil. İşlediği suçun cezasını çekmemiş kişileri, kendi kurallarıyla cezalandıran bir olay yeri inceleme dedektifinin sıra dışı hikayesini anlatan bu dizi gelmiş geçmiş en iyi 10 yabancı dizi arasında yer almayı hak ediyor.

3. Black Mirror

Her bölümünde farklı sorunları çarpıcı ve iğneleyici bir şekilde ele alan, insanın ufkunu genişleten bu dizi teknoloji ve insanlığın geleceğine bakış açınızı tamamen değiştirebilir. Bölümleri arasında konu bütünlüğü olmayan bu diziyi istediğiniz sezon ve bölümden başlayıp izlemekte bir ayrıcalık olsa gerek.

4. Peaky Blinders

Birinci dünya savaşı sonrasında İngiltere’de yasa dışı işlerle faaliyet gösteren Peaky Blinders adlı çetenin, çete olarak başlayıp yükselişe geçtiği bu heyecan dolu dizi, ilk başlarda bir anlamsız gibi gelse de ilerleyen bölümlerde hem karakter özellikleriyle hem de aksiyon dolu şaşırtıcı sahneleriyle seyirciyi tatmin eden diziler arasında yer almaktadır.

5. Dr. House

Adeta bir dedektif edasıyla hastalarına yaklaşan, tıbbın çaresiz kaldığı anda yerinde çıkarımlarıyla hastalarını tedavi eden, sorunlu bir doktor ve ekibinin hikayesini anlatan 177 bölümlük bu ödüllü dizi izlenmeye değer diziler arasında yer almaktadır.

6. La Casa De Papel

Şuan Türkiye’de meşhur hale gelmiş bu dizi, adeta bir satranç oyunu gibi zekice hamlelerle kurgulanmış darphane soygununu anlatmaktadır. Uzun bir süre bu soyguna hazırlanmış bu ekibin zekice planlanmış soygununu izlerken nefesinizi tutmanız da gerekebilir.

7. Breaking Bad

Bir lisede kimya öğretmeni olan Walter White adlı karakterin akciğer kanserine yakalanması sonucu eski öğrencisi ile uyuşturucu imal edip sattığı ve bu süreçte başlarına gelenleri konu alan bu diziyi izlerken kendinizi kaptırıp bir oturuşta 1 sezon bitirebilirsiniz.

8. The Walking Dead

Bir çizgi romandan uyarlanmış dizinin ana mantığı, salgın sonucu zombileşmiş insanlardan kendini soyutlamış ve ellerinde ki imkanlarla hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın bu hayatta kalma serüveninde yaşadıkları macera dolu hikayelerdir.

9. Prison Break

Abisinin haksız bir şekilde hapishaneye düşmesinin ardından zeka dolu bir plan yaparak, abisini hapishaneden kurtarmaya çalışan bir genci konu alan bu dizi, sizi koltuğunuza adeta bağlayıp esir alabilir.

10. Mr. Robot

Gündüzleri siber güvenlik uzmanı geceleri ise acımasız bir hacker olarak yaşayan Elliot adında ki karakterin yaşantısı hacker kavramıyla bütünleşmiş ilginç yaşamı, sizi de içine çekip alacak ve en azından bilgisayara ve internete bakış açınızı değiştirecektir.

BONUS: Game Of Thrones (Taht Oyunları)

Listemizin Bonus dizisi tabii ki dünya televizyon tarihinin en büyük bütçeli ve en başarılı yapımlarından biri olan HBO dizisi Game Of Thrones (Taht Oyunları). Bu destansı hikayeyi nefesinizi tutarak izleyeciğinizden şüpheniz olmasın. Dünyanın en çok izlenen dizisi olan Game Of Thrones George R. R. Martin’in epik roman serisi olan Buz ve Ateşin Şarkısı kitaplarından uyarlanarak izleyicilerine sunuldu.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status