İncelemeİnternet
Şimdi Trend Oluyor

Ücretsiz Domain Nasıl Alınır ?

Ücretsiz domain veren siteler 2020

Hem proje hem de script denemeleri gerçekleştirmek isteyen kişiler, ücretsiz domain alma araştırması yapmaktadır. Durum böyle olunca ücretsiz domain nasıl alınır sorusu sorulmakta ve cevabı aranmaktadır. Her şeyden önce bilmeniz gereken birkaç şey vardır. Bunlar; domain firmasının istediği zaman domaini kapatabileceğidir. Özellikle ücretsiz domain veren firmalar ve ücretsiz domain veren siteler 2020, bu uygulamaya gidebilmektedirler. Bunun çeşitli nedenleri vardır fakat en çok bilineni; ücretsiz domainin yasal olmayan işlerde kullanılmasıdır.

Ücretsiz Domain Nasıl Alınır ?

İlk olarak ülkemizde hizmet veren bir firmayı önereceğiz. Bu firma sayesinde hem ücretsiz domain hem de ücretsiz hosting alabilirsiniz. Ücretsiz domain alırken bilinmesi gereken konulardan biri de; com veya net gibi uzantıların alınamayacağıdır. Bu uzantılar, en çok kullanılan ve maliyeti olan uzantılar olduğu için ücretsiz sunulması oldukça  zordur.

Bedava Hosting Veren Siteler 2020 isimli makalemizde ücretsiz hosting veren siteleri bulabilirsiniz.

Poyraz Hosting

Poyraz Hosting’in sitesini ziyaret ederek hem bedava domain hem de bedava hosting alabilirsiniz. Alacağınız hosting’in özellikleri kısıtlı olacaktır. Ücretsiz hizmet karşılığında pek bir şey beklememek lazım. Poyraz Hosting ile alabileceğiniz domainlerin uzantılar; .COM.TR.HT, .NET.TR.HT ve .TR.HT’dir. Yani Turkiye.tr.ht şeklinde domain alabilirsiniz.

Poyraz Hosting Ücretsiz Hosting Özellikleri:
–  1 SSL Sertifikası
– PHP & MySQL
– 500 MB Disk Alanı
– 10 GB Trafik

Bu hostingi kullanacak kişilerin bilmesi gereken bir şey daha vardır. Bu da; yedek hizmetinin olmadığıdır. Herhangi bir problemde yedek olmadığı için tüm emekleriniz çöpe gidecektir.

gq uzantılı ücretsiz domain alma
gq uzantılı ücretsiz domain alma

.GQ Uzantılı Ücretsiz Domain

Listemizin geri kalanında Freenom tarafından sunulan belirli ülkelere ait ücretsiz domain uzantılarından bahsedeceğiz. Dot.GQ adresinden alabileceğiniz bu domain, .GQ uzantısı ile sunulmaktadır. Ekvator Ginesi ülkesine ait bir uzantı olan .GQ, 2016 yılından beri ücretsizdir. Freenom, dağıttığı ücretsiz domainlerden dolayı çok kez şikayet almış bir firmadır. Aldığınız domain gelişir ve büyürse domain elinizden alınmaktadır. Bunu sözleşmesinde açıkça belirten firma, hiç kimse sözleşmeyi okumadığı için rahatlıkla bu işlemi yapabilmektedir. Aynı zamanda yapılan illegal her türlü işlemin tespit edilmesi durumunda domain iptal edilmektedir.

.GA Uzantılı Ücretsiz Domain

Aynı şekilde Freenom tarafından sunulan domaindir. Gürcistan’a ait olan bu domain uzantısı, aynı kurallar çerçevesinde sunulmaktadır. Bu domainler ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey; kesinlikle jenerik ve premium alan adı kaydının yapılamamasıdır.

tk ücretsiz domain alma
tk ücretsiz domain alma

.TK Uzantılı Domain Alma

Büyük Okyanusya’da yer alan ve çoğu kişi tarafından bilinmeyen dünya’nın en küçük ülkeleri arasında yer alan Tokeleu ülkesinin uzantısıdır. Tokeleu, Yeni Zelanda’ya bağlı ada ülkesidir. Freenom’un diğer ülkeler için sunduğu tüm kurallar, bu ülke için de geçerlidir.

Ücretsiz Windows 10 Education, OneDrive 1TB ve Office 365 Alma konumuzu mutlaka okuyun!

Bu makalemizde web site taslakları veya projelerinizde kullanmanız için ücretsiz domain veren siteler 2020 yılında hangileridir diye bir araştırma yaptık. Sizler de ücretsiz domain nasıl alınır ya da bedava domain, bedava hosting diye araştırma yapıyorsanız yukarıda tanıttığımız siteler aracılığı ile ücretsiz domain ve hosting sahibi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status