Film & Diziİnceleme
Şimdi Trend Oluyor

En İyi 10 Dövüş Filmi

Aksiyon ve macera dolu filmler için vazgeçilmez olan dövüş filmleri mükemmel bir görsel şölen oluşturur. İşte bunları en uç noktada hissedebileceğimiz bazı filmler, en iyi 10 dövüş filmi listesi;

1. Million Dollar Baby (Milyonluk Bebek)

Başrollerini Hilary Swank, Clint Eastwood, Morgan Freeman paylaşmaktadır. Acemi boksör olan Maggie Fitzgerald, en iyi olabilmek için antrenör olan Frankie Dunn‘dan onu eğitmesini istemesini konu edinir.

IMDb:8.1

2. Rocky

Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young oyuncularının yer aldığı 1976 yapımı bir filmdir. Yoksul Rocky’nin işinden kalan zamanlarda boks yapması ve şampiyonluğa kadar uzanan yolunu anlatır.

IMDb:8.1

3. Karate Kid

Jackie Chan ve Jaden Smith’in yer aldığı bir filmde, 12 yaşında Çin’e taşınan Dre Parker, Bay Han ile tanışır ve dost olur. Onun yardımı ile kungfu turnuvasına hazırlanarak rakibi Cheng’i yenmeyi hedeflemesini konu edinir.

IMDb:6.6

4. The Fighter (Dövüşçü) (2010)

Başollerini Mark Wahlberg ve Christian Bale’ın paylaştığı 2010 yılı filmde, İrlandalı Micky Ward’ın hayatını anlatır. Ona antrenör Dicky’nin el uzatmasıyla ayağa kalkmasını ve boks hayatının başlamasını görürüz.

IMDb:7.8

5. Ip Man

Herkesin bildiği gibi Bruce Lee’nin akıl hocasıdır. Ayrıca dövüş sanatları şampiyonu olan ve kendi öğrencileri tarafından saygın bir Wing Chun ustasıdır. 2008’de vizyona giren film Ip Man’in hayatını anlatır.

IMDb:8.0

6. Warrior (2011)

Tom Hardy ve Nick Holde’nin başrolleri paylaştığı filmde, genç dövüşçü Tommy Riordon,Sparta isimli bir turnuva düzenleneceğini ve buradan 5 milyon dolar elde edileceğini öğrenir. Babasından bu turnuvaya hazırlanmak için yardım istemesini görürüz.

IMDb:8.2

7. Enter the Dragon (Ejderin Üç Fedaisi)

1976 yapımı film, Bruce Lee’nin kardeşinin ölümünden sorumlu olan dövüşçüden hem intikam almak hem de bir suç şebekesini çökertme fırsatını konu alır.

IMDb:7.7

8.Fight Club (Dövüş Kulübü) (1999)

Başrollerinde Edward Norton ve Brad Pitt’i gördüğümüz film, Jack’in psikolojik sorunlarından dolayı terapilere gitmesini ve bir süre sonra onu Dövüş Kulübü’ne sokacak olan Tyler Durden ile tanışmasını anlatır. En önemli kural ise bu kulüpten asla söz etmemesidir.

IMDb:8.8

9. Ong-Bak:Muay Thai Warrior (2003)

Ting, kutsal Buda heykelinin başı olan Ong Bak’ın çalınmasıyla görevlendirilir ve bildiği tüm dövüş teknikleriyle onu bulmak için çaba harcayacaktır.

IMDb:7.2

10. Ali (2011)

Jamie Foxx ve Will Smith’i gördüğümüz filmde ünlü boksör Muhammed Ali’nin hayatı anlatılır.

IMDb:6.8

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status