Oyun

Steam Oyunları Mobil Üzerinden Nasıl Oynanır?

Steam konusunda sıkça sorulan sorular arasında Steam oyunları mobil üzerinden nasıl oynanır? sorusu gösterilmektedir. Steam yeni geliştirdiği uygulama ile oyunların mobil platformlar üzerinde oynanmasına izin vermektedir. Valve Steam Link isimli uygulama hem android hem de apple store üzerinden indirilebilir konumdadır.

Bu uygulamayı edinerek steam üzerinden sahip olunan oyunları mobil platformlarda oynamak mümkündür. Uygulanmanın indirilmesi halinde işlemler sürdürülebilmektedir. Uygulama apple ve apple tv ürünleri için yeni indirilmeye sunulmuştur. Valve Steam Link uygulaması ile Steam üzerinden sahip olunan oyunların oynanması mümkün olmaktadır. Kullanıcı deneyimi olarak ilk sonuçlar dahilinde bu uygulamanın avantajlarından bahsetmek mümkündür.

Valve Steam Link Uygulaması Nasıl İndirilir?

Valve Steam Link uygulaması mobil platformlar üzerinden oyun imkanı sunan bir uygulamadır. Bu uygulamayla Steam’da sahip olunan oyunlar telefon üzerinden oynanabilmektedir. Bunun için telefonda şu adımlar izlenmelidir:

  • Telefonunuzun uygulama marketini açın. Bu Apple Store veya Google Play Store olmak zorundadır.
  • Uygulama Apple Store ve Google Play Store üzerinden yayındadır.
  • Valve Steam Link için arama yapın.
  • Uygulamayı indirin.

Valve Steam Link Uygulaması Nasıl Çalışır?

Valve steam link uygulamasını telefon üzerinden açmak ilk aşamadır. Bu sırada bağlanılan Wifi ağı ile aynı anda bilgisayar da açık tutulmalı ve bağlanılmalıdır. Bu sayede kooperasyon sağlanıp oyunlar oynanabilir. Ekranda belirtilen iş akışı izlenerek kurulumu tamamlamak mümkündür. Aynı wifi ağına bağlanmış bilgisayar olmaması durumunda bağlantı sağlanamayacaktır.

Steam Oyun Satın Alma

Steam platformları üzerinde birçok oyun yer almaktadır. Bilgisayar üzerinden gerek uygulama gerekse website aracılığıyla oyunlar satın alınabilmektedir. Mobil olarak da internet adresi üzerinden oyun satın almak mümkündür. Valve Steam Link uygulaması üzerinden ise sadece android cihazlarla satın alım gerçekleştirilebilmektedir. İos işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden satın alım yapılamamaktadır.

Valve Steam Link Deneyimleri

Steam her geçen gün kendini geliştirmek için çalışmaktadır. Kullanıcılar açısından büyük bir avantaj oluşturacak olan mobil oyun imkanlarının artması önemlidir. Çünkü kullanıcılar her yerden oyunlara erişim sağlamak istemektedirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status