TeknolojiUygulamalarYazılım
Şimdi Trend Oluyor

Skype Video Konferansı Nasıl Yapılır?

Skype Video Konferansı Nasıl Yapılır?

Skype Video Konferansı Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 17 yıl önce, görüntülü sohbet, uzak arkadaşlarımız ve ailemizle basit bir telefon görüşmesinden daha kişisel olarak görüşmek istediğimizde, çoğu kişi Skype’ı kullandı. Skype sözcüğü bir eylem yerine geçti, “Eve geldiğinizde, Skype’a geçelim” gibi kullanımlar o zamanlardan bu zamana sıkça duyulmaya başlandı. Skype Video Konferansı Nasıl Yapılır? isimli yazımız hakkındaki detaylar aşağıda sizleri bekliyor:

Varlığının ilk on yılında Skype, daha çok kişisel görüşmeler için kullanıldı. Daha sonra, 2015 yılında bir tanıtım ile Skype Kurumsal tanıtıldı.

Skype Kurumsal Görüntülü Konferans için Nasıl Kullanılır?

Ofiste bir video grubu araması başlatmak veya uzak konumunuzdan bir video görüşmesine katılmak kolaydır. Skype Kurumsal üzerinden hazırlıksız bir toplantı sırasında bile, paylaşılan PowerPoint slaytlarına, beyaz tahta ortak çalışmalarına ve masaüstü paylaşımına kolaylıkla erişebilirsiniz.

Öncelikle mevcut durumlarını kontrol ederek kişilerinizin müsait olduğundan emin olun. Ardından, konferans görüşmesine davet etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Skype Kurumsal ana penceresinde, Kişiler listenizde Ctrl tuşunu basılı tutun ve toplantınız için seçmek üzere kişilerinizin adlarını tıklayın.
  • Seçimi sağ tıklayın ve Konferans Görüşmesi Başlat’ı tıklayın.
  • Skype Araması’na tıklayın.

Skype Kurumsal

Skype Kurumsal, üreticiden bağımsız olarak şu anda sahip olduğunuz herhangi bir cihaza indirilebilir ve bu cihazlardan erişilebilir. Ayrıca, Skype Kurumsal toplantılarına çağrı yapmak ve erişmek için bir akıllı telefona bile ihtiyacınız yoktur; bu da onu çevrimiçi toplantılarınız için en ulaşılabilir ve kullanıcı dostu seçeneklerden biri haline getirir. İster göletteki uydu ofisinizle aylık toplantınızı hazırlıyor olun, ister uzak ekip üyelerinizden proje güncellemeleri alıyor olun, Skype Kurumsal sizi bağlı tutacaktır.

Skype ve Skype Kurumsal arasındaki fark nedir?

Skype kullanışlı bir araçtır, ancak Skype Kurumsal’ın devreye girdiği çevrimiçi bir toplantı platformunun tüm işlevlerine sahip değildir. Skype Kurumsal, Skype ve diğer özelliklerle aynı özellikleri sunar. İlk olarak, Skype Kurumsal, çoğu işletmenin ihtiyaç duyduğu gelişmiş arama yönlendirmesine ve yönetimine olanak tanır.

Windows’a Mac Nasıl Yüklenir? isimli yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki adımlar uygulayarak siz de Skype ile Video Konferansı Nasıl Yapılır? sorununa çözüm bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status