Teknoloji

Gmail’de İleri Tarihli Mail Planlama Nasıl Yapılır?

Önemli dosyaların gönderilmesi konusunda unutkanlık yaşayan birçok birey, gmail’de ileri tarihli mail planlama nasıl yapılır? konusunda araştırma yapar. Bu durum hangi zamanlarda veya hangi maillerde mümkündür, neler yapılmalıdır, nelere dikkat edilmelidir gibi konular önemlidir.

Gmail’de İleri Tarihli Mail Planlama Hangi İçeriklerde Mümkündür?

Gmail'de İleri Tarihli Mail Planlama Nasıl Yapılır?
Gmail’de İleri Tarihli Mail Planlama Nasıl Yapılır?

Atılacak olan belge, içerik, mesaj ne olursa olsun; her biri alıcı mail hesabında ‘mail’ olarak görüntülenir. Bu sebeple ileri tarihli bir planlama yaparken içeriğe bakmak yersiz olacaktır. Her türlü gönderimler için zaman planlama yapılabilir. Bu durumu sağlamak amacıyla; gerekli adımların izlenmesi ve oluşumun kaydedilmesi gerekir.

Gmail’de İleri Tarihli Mail Planlamak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Gmail’de gönderilecek olan mailin ileri tarihli olarak ayarlanması için izlenmesi gereken adımlar vardır. Sırasıyla ve doğru bir şekilde yapılarak planlama hazırlanır.

Bu işlemlerin sırası:

  1. Gönderilmek istenen mailin düzenlenmesi ve hazırlanması gerekir. Dönüştürülmek istenen bir dosya varsa son durumuna getirilmeli ve kaydedilmelidir.
  2. Hazırlanan mail, gönderme seçenekleri kısmından seçilir.
  3. Kayıtlı alıcı ekleme kısmına, mail gönderilmek istenen kişinin bilgileri yazılır.
  4. Sağ üst kısımda ‘ileri tarihli planlama’ seçeneği tercih edilir ve mailin ulaşması istenilen tarih ve saat girilir.
  5. Gerekli bilgilerin kaydedilmesi sağlanır.

Belirtilen adımların, verilen sıraya uygun olarak izlenmesi sonucunda ileri tarihli planlama işlemi yapılmış olur. Planlama yapıldıktan sonra bilinmesi gereken birtakım bilgiler vardır. İlgili durumlarda değişiklikler yapılabilir.

Gmail’de İleri Tarihli Planlama Yapıldıktan Sonra Bilinmesi Gerekenler

Planlamanın hazırlanması ve kaydedilmesi, her zaman için istenilen düzeyde olduğu anlamına gelmez. Bir sorun oluştuğunda, yanlışlık görülüğünde veya çeşitli durumlarda değişiklikler yapılabilir. Maile giriş yapılır ve ileri tarihli planlamalar kısmına giriş yapılır. Daha sonra ‘düzenle’ veya ‘iptal et’ seçenekleri tercih edilir.

Yapılması planlanan değişiklik varsa kaydedilir, mail iptal edilmek isteniyorsa da silinir. Bu şekilde; yanlış mail gönderimlerinin, yetersiz düzenlenmelerin önüne geçilmiş olunur. Ayrıca, içeriğin değişimine benzer olarak; mailin gönderilmesi gereken tarih veya saatte de hata olabilir. Bu kısımların düzenlenmesi de mümkündür ve istenilen zamanlarda yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status