Genel

Instagram’da Gizli Hesap Nasıl Görülür?

Her geçen gün takipçi sayısı ile artmaya devam eden instagram uygulaması, birçok yeniliği de güncellemeleri ile beraberinde getirmektedir. Özellikle gizliliğe büyük önem veren bu uygulama, takipçilerin kendilerini güvende hissetmelerini de sağlamayı başarmaktadır. Bunun ardından ise birçok kişi ınstagram’da gizli hesap nasıl görülür? sorusunun cevabını merak etmektedir.

Instagram’da Gizli Hesap Ne Demek?

Bu uygulamanın gizlilik ilkesi adeta kullanıcıların kendilerini koruması adına düzenlenmiştir. Instagram uygulamasında yer alan gizlilik ilkesinin asıl amacı sizi takip etmeyen kişilerin, siz herhangi bir paylaşımda bulunduğunuzda paylaştığınız şeyi görememesi üzerine düzenlenmiştir.

Bunun sonucunda yalnızca sizi takip eden kişiler paylaşmış olduğunuz görselleri ya da hikayeyi görme hakkına sahip olmaktadır. Instagram uygulamasının en güzel özelliği ise gizlilik tercihini tamamen kullanıcıya bırakmasıdır. Sizler bunun sonucunda isterseniz hesabınızı herkese açık bir şekilde isterseniz de yalnızca arkadaşlarınızın görebileceği şekilde düzenleme hakkına sahipsiniz.

Hesabın Gizliliği Kullanıcıya Katkı Sağlar mı?

Eğer ki yapmış olduğunuz paylaşımlardan bazılarını yada hepsini herhangi birinin görmesini istemezseniz bu gizlilik ilkesi size oldukça büyük katkı sağlamaktadır. Karşı taraf size takip isteği gönderse dahi, siz onun isteğini kabul etmediğiniz sürece paylaşımlarınızı asla göremez.

Özellikle bilinmeyen kişiler tarafından fotoğraflarınızın çalınması gibi bir durum bu gizlilik ilkesi ile birlikte ortadan kalkmayı başarmaktadır. Fakat yukarıda da bahsedilen gibi gizlilik tercihi tamamen sizin isteğinize bağlı bir şekilde ilerlemektedir.

Instagram'da Gizli Hesap Nasıl Görülür?
Instagram’da Gizli Hesap Nasıl Görülür?

Instagram Uygulamasında Gizli Hesabı Görebilir Miyim?

Instagram uygulamasının ilk zamanlarında yeni yeni kendisini geliştirmeye başladığından dolayı bazı açıkları içerisinde bulundurmakta idi. Bu açıklardan yararlanarak birçok kişi ise gizli hesaplara erişmeyi başarıyordu. Fakat günümüz sisteminde yer alan bütün açıklar kapandı ve şuan instragramda yer alan gizli hesaplara ulaşmak zorlaştı.

  • Masaüstü üzerinden hesabınıza giriş yapın.
  • Merak ettiğiniz kişinin adını yazarak hesabını bulun
  • Kişinin hesabına giriş yapın
  • Kişinin profilinde yer alan daha fazla göster tuşuna basın

Bu aşamalar sonucunda karşı tarafın hesabı kapalı olsa bile bütün paylaşımları karşınıza çıkar. Fakat bu durumu fark eden instagram bazı önlemler aldı ve artık gizli hesapların profilini görme durumunu ortadan kaldırdı.

Gizli Hesabı Görebilmek İçin Uygulamalar

Birçok uygulama (çoğu paralı) intagramda gizli hesapları görebilmek için kişileri kendilerine çekmektedir. Fakat ne yazıktır ki hepsi tam bir kayıptır. Gizli hesaplara uygulamalar üzerinden ulaşmak neredeyse imkansız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status