AppleMobil

Siri İle Yazılı Mesaj Nasıl Gönderilir?

Siri mesaj gönderme, Siri ile iPhone'da yazılı mesaj nasıl gönderilir?

Siri ile yazılı mesaj nasıl gönderilir? konusu, teknoloji severlerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Siri, iOs kullanıcıları için geliştirilmiş olan bir kişisel akıllı bir asistandır. Bu asistan sayesinde pek çok işlem yerine getirebilmektedir. Arama yapma, özel günlerde çekilen fotoğrafları bulma gibi işlemler, Siri ile yapılabilmektedir. Bunlardan birisi de yazılı mesaj göndermektir. Siri yardımıyla acil durum mesajlarınızı oluşturabilir ve karşı tarafa gönderebilirsiniz. Siri sayesinde yapılabilecek tüm işlemler daha kolay bir hale getirilebilmektedir. Bunun yanı sıra çok pratik bir kullanım sağlamaktadır. Siri ile iPhone’da yazılı mesaj nasıl gönderilir? sorusu için işte detaylar;

Siri İle Mesaj Yazma Adımları

Siri ile yazılı mesaj oluşturabilmek için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilmektedir.

  • İlk olarak home tuşuna basarak Siri açılır.
  • Daha sonra “Nasıl Yardımcı Olabilirim?” yazısını göreceksiniz.
  • Şu kişiye mesaj gönder, Ya da bu saatte görüşebilir miyiz? gibi komutlar, yapılabilir.
  • Siri bu işlem sonrasında göndermeye emin misin diye sormaktadır.
  • Gönder komutu seçildikten sonra, yazılı mesaj gönderilebilmektedir. Bu şekilde yazılı mesaj gönderilerek işlemler kolaylaştırılabilmektedir.
Siri İle Yazılı Mesaj Nasıl Gönderilir?
Siri İle Yazılı Mesaj Nasıl Gönderilir?

Siri İle Mesaj Yazmanın Avantajları Nelerdir?

Siri ile mesaj yazarak işlerinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Mesaj yazmakla uğraşmayarak siri sayesinde mesajları kolayca iletebilirsiniz. Arama yapacağınız kişiye arama göndererek acil işlerinizi halledebilirsiniz. Galeride bulunan fotoğraf ya da video karmaşasıyla uğraşmayarak aradıklarınızı kolayca bulabilirsiniz. Zar at ya da yazı tura at gibi komutlar da Siri ile yapılabilmektedir.

Ayrıca maillerinizi hızlıca gözden geçirebilir ve müzik çalma listeleri de oluşturabilirsiniz.İndirmek istediğiniz uygulamalarınızı da kolayca indirebilirsiniz. Siri bunun gibi işlemlerle hayatınızı kolaylaştırmaktadır.

Kimler Siri İle Mesaj Gönderebilir?

Siri kişisel asistanını kullanabilmek için, İOS sistemine sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca, İOS işletim sistemini de destekleyen bir telefona sahip olunması gerekmektedir. Böylece Siri ile mesaj gönderebilir ya da diğer işlemleri yerine getirebilirsiniz. Hayatınızı hızlandırmak ve kolaylık kazanmak istiyorsanız, siz de Siri kullanabilirsiniz.

iPhone’dan Android’e WhatsApp Taşıma Nasıl Yapılır ? isimli yazımıza da ulaşabilirsiniz.

Telefonunuzdaki karmaşadan uzaklaşmak istiyorsanız, siz de Siri yardımıyla ,işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Çok karışık galerinizde arayıp bulamadığınız video ya da fotoğrafları bulabilirsiniz. Gün içinde çektiğiniz selfileri takip etmek istiyorsanız Siri’den faydalanabilirsiniz. Hava durumunu takip etmek ve görmek içinde kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status