AppleİncelemeMobil
Şimdi Trend Oluyor

iPhone’da Skype Çalışmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

iPhone’da Skype Çalışmama Sorunu

iPhone’da Skype Çalışmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Skype günlük hayatta çoğumuzun kullandığı bir sesli veya görüntülü konuşma uygulaması. Uygulama stabilliği ve basit ara yüzü ile online derslerin ve toplantıların gözdesi. Ayrıca uyulama Windows’un yapımcısı Microsoft şirketinin bir uygulaması. iPhone’da Skype Çalışmama Sorunu Nasıl Düzeltilir? hakkındaki detayları inceleyeceğimiz yazımızı sizler için hazırladık.

Hepimizin bir zamanlar kullandığı MSN kapandığında Microsoft onun yerine Skype’ı çıkarmıştı. Tabii ki her uygulama gibi Skype’ında belli başlı sorunları var. Bunlardan neredeyse en büyüğü Skype’ın bazı iPhone’larda çalışmaması.

Hatanın birçok nedeni olduğu gibi birçok çözümü de var;

Skype Uygulamasını Güncelleyin Veya Yeniden Yükleyin

Uygulamalara gelen bazı güncellemeler yanında sorunda getirebiliyor. Ancak bunu fark eden firmalar anında sorunu çözüp yeni versiyonu yayınlıyorlar. Eğer sorun yaşarsanız ilk kontrol etmeniz gereken bu faktördür. App Storeden Skype’ı güncelleyebilirsiniz.

Ancak buda bir çözüm olamadıysa uygulamayı telefonunuzdan tamamen kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bazen uygulamalar yüklenirken 1geçici bir internet sorunu veya AppStore’da oluşan bir problemden dolayı uygulama hasar görmüş olabilir. Ancak uygulamayı sildiğinizde uygulama içindeki kişisel bilgilerinizin (e-posta, şifre gibi giriş bilgileri) silineceğini unutmayın.

İOS’u Güncelleyin

Uygulamayı güncellediğiniz halde hala çalışmıyor mu? O zaman telefonunuz eski sürüme sahipse veya Apple’ın yayınladığı güncellemelerden dolayı bazı uygulamalar çalışmıyorsa telefonunuzu güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Güncelleme var mı diye kontrol etmek için Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme seçeneğine tıklayın İOS sizin için bir güncelleme var mı diye kontrol edecektir. Eğer yeni bir sürüm varsa önünüze indir ve yükle seçeneği gelecektir. Tıklayın ve güncellenmesini bekleyin. Ardından güncelleme bittiğinde telefon açılacaktır daha sonra uygulamayı açmayı deneyebilirsiniz.

Skype Uygulaması Ya Da Sunucularında Bir Problem Olabilir

Bazen büyük şirketlerde server problemleri olabilir bu sorun geçicide olsa büyük bir kullanıcı kesiminin bir süre uygulamayı kullanamaması anlamına gelir. İnternet üzerinden https://support.skype.com/tr/status/ sitesinden sunucu durumunu kontrol edebilir ve sorunun nedenini anlayabilirsiniz.

Yardım Bölümünden Destek Almak

Eğer tüm çözümleri denediğiniz halde telefonunuzda hala Skype’yi kullanamıyorsanız Skype destek kısmına başvurmanız gerekmektedir önce yönergeleri izleyerek size çözüm sunan Skype eğer sorununuza hala bir çözü bulamadıysanız sizi müşteri temsilcisiyle bir CHAT üzerinden görüştürüp sorununuza bir çözüm bulacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status