Genelİncelemeİnternet

Adsense Başvuruları Neden Reddedilir?

Para kazanmak geçmişte olduğu gibi, günümüz insanının da en büyük problemlerinden birisidir. Bu sebeple insanlar, çalışmakta olduğu işten yeterince kazanamama, ekonomik krizler ve benzer sebeplerle ek gelir getirici işlere başvurmaktadırlar. İşte bu yollardan birisi de internet üzerinden para kazanmaktır. İnternet üzerinden para kazandıran pek çok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden birisi de herhangi türde herhangi bir işe yönelik hizmet amacıyla açılan web sitesinde reklam kullanarak para kazanmaktır. Reklam yayınlayarak para kazanma konusunda oldukça yaygın olarak kullanılan bir yöntem de Google Adsense kullanımıdır. Peki Adsense başvuruları neden reddedilir? sizler için araştırdık.

Başlıca Ret Sebepleri

1.Kalite ve Özgünlükten Yoksunluk: Şayet Google Adsense başvuruda bulunmak istiyor ve buradan gelir elde etmek istiyorsanız kaliteli üretimde bulunmalısınız. Sizi sıradanlıktan uzaklaştıran bir web site, makaleler, hizmet şekilleri veyahut her ne icra ediyorsanız o en önemli değerlendirme kriterlerinin başında gelmektedir. Bu sebeple kopyalamalar, telif hakkına girecek şekilde hukuka aykırı olan şeylerin mevcudiyeti başvurunuz konusunda sıkıntılar doğuracaktır. Bu sebeple kaliteli içerik üretme, özgünlüğe dikkat etme oldukça önem arz eder.

İlgili Makaleler

2. Gizlilik Politikası: Sitenizde gizlilik politikasına yer vermemeniz başvurunuzun reddedilmesine sebebiyet verebilir. Başvurunun kabulünde hizmet sağlayıcısının, hizmeti sunduğu kişilerin gizliliğine önem verdiğinin göstergesi olarak izleyeceği bir politikasının olması Google için önem arz etmekte. Bu sebeple başvurunuz için gizlilik politikasını ihmal etmeyin.

3. İletişim Bilgileri: Google hesabınızın olması, sitenizle ilgili olarak sosyal medya hesabından tutun da aklınıza gelebilecek diğer tüm iletişim bilgilerinizi içerir bir iletişim sayfanızın olması başvurunuzun değerlendirilmesinde sizin için artı puandır. Adsense başvuruda bulunurken kimliğinizi ve bilgilerinizi gizlemeden, doğru bir şekilde sizden istenilenleri vererek başvuruda bulunmanız da sizin yararınıza olacaktır.

4. Tasarım: Sitenizin tasarımı oldukça önemlidir. Tasarımı güzel olan bir sitenin ziyaretçisi fazla olur. Trafiğin fazla oluşu reklam alabilme ihtimalinizi artırır. Böylelikle reklam verenin amacı olan kitlelere ulaşım imkanı reklam veren açısından mümkün kılınır. Tüm bunlar yanında başvuruda bulunurken başvuru koşullarını ve Adsense politikalarını dikkatlice inceleyerek en uygun şekilde ve sıfıra yakın hatayla başvuruda bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status