İncelemeİnternetSosyal Medya
Şimdi Trend Oluyor

Youtube Para Kazanma Ayarları Nasıl Yapılır, Youtube En Son (2020) Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Kanalınızdan para kazanmak için “Etkinleştir” düğmesine basmadan önce, kanalınızın para kazanma için onaylanma olasılığının en iyi şekilde olduğundan emin olmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. YouTube’un kanalınızı incelemesi 30 güne kadar sürebilir ve başvurunuz reddedilirse başvurmak için ek bir 30 gün daha beklemeniz gerekir. Bu nedenle herhangi bir sürprize fırsat vermeden en kısa sürede gelir elde etmeye başlayın. Sizler için Youtube Para Kazanma Ayarları Nasıl Yapılır, Youtube En Son (2020) Para Kazanma Şartları Nelerdir? diye araştırdık. İşte detaylar…

2019 Youtube Para Kazanma Şartları


2020 Youtube Para Kazanma Şartları

Öncelikle, para kazanmaya hak kazanmak için kanalınızın son yıl içerisinde en az  4.000 saatin üzerinde video izlenme süresi, 1000 üzeri video görüntülenme, 10000 üzeri kanala göz atma ve en az 1.000 abone olması gerekir. İzleme süresi, kullanıcıların kanalınızın videolarını izlemek için harcadıkları toplam saat sayısıdır. YouTube sonuçta kullanıcıları platformda mümkün olduğunca uzun süre tutmak istediğinden, izleme süresi yaratıcılar için giderek daha değerli hale geldi. Ayrıca, etkili bir SEO stratejisi uyguladığınızda, bu sihirli sayılara ulaşmanız çok uzun sürmez.

İlgili Makaleler

Kanalınızda “sub4sub” veya “view4view” stratejilerine ilgi gösteren herhangi bir işaret varsa, para kazanma başvurunuz reddedilebilir. Başka bir deyişle, kanalınıza abonelik karşılığında başkalarının kanallarına abone olursanız veya kendi kanalınızda saatlerce takas yaparken diğer kanalların videolarını izliyorsanız, YouTube para kazanma işleminizi bulabilir ve reddedebilir.

YouTube’da Para Kazanma İşlemini Etkinleştirmek

Gerekli sayıda abone sayısına ve saatlere ulaşmış olduğunuzu kontrol ettikten sonra para kazanma özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımlar şöyledir.

  1. Ekranın sağ üst köşesindeki menüden My Channel ( Kanalım ) üzerine tıklayın.
  2. Bu ekrandan YouTube Studio’yu (beta) tıklayın.
  3. Ekranınızın sol alt tarafında, Creator Studio Classic seçeneğine tıklayın.
  4. Creator Studio‘ya girdikten sonra, Kanal-Durum ve Özellikler‘i tıklayın.
  5. Son olarak, Para Kazanma yazan kutuda Etkinleştir‘i tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra, YouTube İş Ortağı Programı şartlarını kabul etmeniz gerekir. Ardından, yalnızca AdSense’e kaydolmanız veya mevcut bir hesaba bağlanmanız gerekir. Çünkü kanalınızın para kazanmasını sağlayan şey budur. YouTube bundan sonra para kazanma tercihlerinizi ayarlamanızı ister. Para kazanma tercihlerinizi daha sonra değiştirebilir ve yalnızca belirli videolardan para kazanacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Ne Zaman Para Kazanılır?

YouTube’da para kazanmak, maalesef bir düğmeyi tıklamak kadar basit değildir. Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek 30 güne kadar sürebilir. Bunun akılda tutulması önemlidir, çünkü muhtemelen 30 gün boyunca gelir elde etmeye başlayamayacağınız demektir.

Yapabileceğiniz tek şey bu bekleme süresi boyunca koşuşturmaya devam etmektir. Düzenli olarak yayınlamaya devam edin. YouTube algoritması tutarlı bir şekilde yayın yapan kanalları ödüllendirir. Kanalınızın bu süre içinde boş geçmesine izin verirseniz, uzun vadede size gerçekten zarar verebilir. Yayınlayacağınız içeriklerden ve ek abonelerden yararlanabilir ve para kazanma işlemine ek olarak yeni gelir akışları açabilirsiniz.

Para Kazanma Seçenekleri

Daha fazla takipçi edinmeye ve izleme sürelerini arttırmaya devam ederken, özellikle çok sadık ve ilgi çekici bir kitleniz varsa, ek para kazanma seçeneklerini göz önünde bulundurmalısınız.

1- Müşteri olma: YouTube içerik oluşturucuları için en popüler çevrimiçi patronluk platformlarından biridir. Sadık takipçilerinize, özel içeriğe erişmek için her ay belirli bir miktar para ödemelerini sağlar.

2- Ticaret yapma: Abonelerinizin sizden mal satın almakla ilgilenip ilgilenmediklerini öğrenerek onlara ürün önerebilir, satın almak istedikleri ürünlere yorum yapmalarını sağlayabilirsiniz.

3- Ortaklık: Bir ortaklık programına girmek oldukça kolaydır. Kazanç, ücretli bir sponsorluk ile elde edeceğinizden çok daha düşüktür. Belirli bir marka için bir ortaklık programına kaydolduğunuzda, takipçilerinizin o marka ile alışveriş yaparken kullanabilecekleri benzersiz bir indirim kodu alırsınız. Kodunuz her kullanıldığında küçük bir komisyon kazanırsınız.

Ücretli Sponsorluklar

Ücretli sponsorluklar YouTube’da para kazanmak için altın madenidir. Markaların, ürünlerinden videolarınızda bahsetmek size para kazandırabilir. Onlarla sosyal medyada çalışın, markalarına nasıl yardımcı olacağınızı gösterin ve geçmişte yaptığınız başarılı ürün sponsorluğu veya bağlı kuruluş programlarından örnekler vererek hizmetlerini almaya başlayın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status