MobilSosyal MedyaUygulamalar
Şimdi Trend Oluyor

Yaay’da net profil resmi nasıl yapılır? [Resimli Kesin Çözümü]

Yaay kaliteli profil fotoğrafı nasıl yapılır?

Türkiye’nin son gözdesi Yaay uygulaması için kullanılan profil resimleri ve fotoğraflarını nasıl net ve kaliteli bir şekilde yükleyeceğinizden bahsedeceğiz. Yaay kaliteli profil resmi nasıl yüklenir, yaay net profil resmi yükleme, yaay net fotoğraf yükleme nasıl yapılır, Yaay’da net profil resmi nasıl yapılır, Yaay uygulamasında profil resmini netleştirme hakkında sorduğunuz bu sorulara çözüm getireceğiz. Teknolozi.com sizler için yaay profil fotoğrafı güzelleştirme konusunu araştırdı.

Sosyal medya çılgınlığı son hızla devam ederken Türkiye’nin sosyal medya uygulaması Yaay, sektöre ışık hızıyla merhaba dedi. Sosyal medya kullanıcılarının büyük bir rağbet gösterdiği Türk sosyal medya uygulaması Yaay son günlerde oldukça popüler bir hal alırken bazı teknik sorunları da beraberinde getiriyor.

Uygulamayı kullanan bir çok kullanıcı yaay profil resminin net ve kaliteli yükleyememekten şikayetçi olurken, bu sorunun nasıl çözüleceğine karşı cevaplar arıyor. Siz de yaay profil resmi net yapma hakkında endişeliyseniz aşağıdaki yöntemi uygulayarak hemen Yaay kaliteli resim yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yaay’da profil fotoğrafınızın net olması için, kullanacağınız profil resminin yüksek çözünürlükte olması gerekmektedir. Çoğu kullanıcı internetten buldukları düşük çözünürlükteki resimleri profil fotoğrafı yaptığı için, profil resimleri oldukça kalitesiz oluyor.

Bunun sebebi ise Yaay’ın yeni bir sosyal medya uygulaması olmasından dolayı sunucularına aşırı yükleme yapılmasının önüne geçmek amaçlı, uygulamayı yapan şirket tarafından, kullanıcıların yükledikleri resimlerin otomatik olarak çözünürlüklerinin düşürülmesi olarak değerlendiriliyor. Böyle olunca da kullanıcıların profil resimleri yükleme sırasında bozuluyor ve kalitesiz net olmayan bir hal alıyor.

Yaay’da net profil resmi nasıl yapılır? 

Yaay net fotoğraf yükleme ya da yaay profil resmini net yapma sorunun çözümü ise oldukça basit; işte Yaay’da net profil resmi nasıl yapılır? sorusunun çözümü:

Yaay profil resmini net yapma

  • Yaay uygulamasında net profil resmi oluşturmak için kullanmanız gereken ilk yöntem kendi telefonunuzun kamerası ile fotoğraf çekmenizdir. Telefonunuzun çekeceği fotoğraf yüksek çözünürlüklü olduğu için, Yaay profil resmi yükleme sırasında, uygulama tarafından otomatik olarak kalitesi düşürülse bile yine de, çektiğiniz profil resminiz bozuk olmayacaktır.
  • Yaay kaliteli profil resmi kullanmak için diğer yöntem ise, internetten indirdiğiniz ve profil fotoğrafı olarak belirlemek istediğiniz resmin kalitesini yükseltmek yani çözünürlüğünü arttırmaktır.
  • Resmin çözünürlüğü arttırmak için Google Play ya da App Store da ki çeşitli uygulamalardan faydalanabilirsiniz.
  • Örneğin internetten bulduğunuz resimin çözünürlüğü 200×300 piksel ise uygulamalar aracılığı ile resmi 2000×3000 piksele ya da daha yüksek bir değere kadar büyütmelisiniz.
  • Aşağıdaki resimde Android marketten indirilen fotoğraf düzenleme uygulaması ile 314×844 piksel olan resmin boyutu 3448×3144 piksel boyutuna kadar büyüttüğümüzü görebilirsiniz.
  • Resimlerdeki şekilde siz de kullanmak istediğiniz yaay profil fotoğrafının çözünürlüğünü arttırarak net profil resmine sahip olabilirsiniz.
yaay profil resmi nasıl net yapılır
Yaay profil resmi netleştirme
yaay profil resmi nasıl net yapılır
Yaay profil resmi netleştirme
yaay profil resmi nasıl net yapılır
Yaay profil resmi netleştirme

İlgili yazı; En Güzel Instagram Kullanıcı Adları 2020

Sizler de yukarıdaki adımlar sayesinde Yaay kaliteli profil resmi nasıl yüklenir, yaay net profil resmi yükleme, yaay net fotoğraf yükleme nasıl yapılır, Yaay’da net profil resmi nasıl yapılır, yaay kaliteli profil resmi, yaay net profil resmi yapma gibi sorularınıza teknolozi.com ekibinin önerileriyle cevap bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status