İncelemeİnternetYazılım
Şimdi Trend Oluyor

WordPress Tema Bulma Siteleri

Beğendiğiniz sitelerin kullandıkları WordPress teması nasıl bulunur?

WordPress tema beğendiniz fakat temanın ismini bilmiyor musunuz? Hazırladığımız içerik sayesinde hem WordPress tema bulma siteleri tanımış olacak hem de elle WordPress teması nasıl bulunur sorusuna cevap bulmuş olacaksınız. Birçok kullanıcı, gün içerisinde girdiği siteleri gezer ve temalarını beğenebilir. Bu noktada karşımıza çıkan WordPress tema bulucu siteler, işimizi kolaylaştırmakta ve aradığımız temayı bulmamıza yardımcı olmaktadır.

WordPress Tema Bulma Siteleri

Whatwpthemeisthat.com aracılığıyla hizmet veren What WordPress Theme Is That, kullanımı oldukça basit olan profesyonel bir tema bulucu sitedir. Temasını öğrenmek istediğiniz sitenin adresini boş alana girmeniz ve arama butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu noktada hem tema adı hem de birçok bilgi sunan What WordPress Theme Is That, temanın ana sayfasını, geliştiricisini, anahtar kelimelerini, versiyonunu, lisansını ve ekran görüntüsünü paylaşmaktadır. Aynı zamanda araştırmasını yaptığınız sitenin kullandığı WordPress eklentilerini de paylaşmaktadır.

WordPress Tema Bulma Sitesi
WordPress Tema Bulma Sitesi

CodeinWP

Aynı şekilde boş alana site adresini yazmanız ve Find Theme butonuna basmanız gerekmektedir. Daha sonra sitenin kullandığı temaya dair birçok bilgi veren CodeinWp.com, temanın internet sitesini, geliştiricisini, versiyonunu, lisansını ve anahtar kelimelerini paylaşmaktadır. Aynı zamanda sağ üst köşede temanın tanıtım görseli de yer alacaktır.

WordPress Theme Detector

Tek kelime ile harika bir sitedir. Temaya dair kısa bilgiler dışında birçok bilgi veren WordPress Theme Detector, tema sahipleri hakkında da bilgi vermektedir. Temanın hangi sitelerde satıldığını, ne kadar popüler olduğunu ve tüm bilgilerini bu sayede öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bu şekilde temanın fiyatını da görebilirsiniz. WordPress Theme Detector, siteyle ilgili de analiz yapmakta ve araştırdığınız sitenin kullandığı WordPress eklentilerini de göstermektedir. WordPress tema bulucu site araştırması yapan kişilerin ilk karşılaştığı site; wpthemedetector.com’dur.

WordPress Tema Bulma Sitesi ScanWP
WordPress Tema Bulma Sitesi ScanWP

ScanWP

ScanWP.net aracılığıyla hizmet veren bu site, sadece tema ve özellikleri değil, araştırdığınız site ile ilgili tüm bilgilere ulaşmanızı sağlar. Alan adı’nın SEMrush puanını, organik ziyaretçisini, Adwords trafiğini sunan ScanWP, rakip siteleri de göstermektedir. Sitenin lider olduğu anahtar kelimeleri ve aldığı backlinleri de bu sayede öğrenmiş olabilirsiniz.

Elle WordPress Teması Nasıl Bulunur ?

Bunun için  sitenin kaynak kodlarına ulaşmamız gerekecek. Kaynak kodları, site ile ilgili tüm bilgileri bulundurmaktadır. Bazı tema geliştiriciler, bu yönteme karşı kaynak kodlarında değişiklik yapmakta ve elle WordPress teması bulmayı engellemektedirler.

– Temasını bulmak istediğiniz siteye girin.
– CTRL + U’ya aynı anda basın ya da sayfanın herhangi bir boş yerine sağ tıklayın ve görüntüle deyin. İki şekilde de kaynak kodlarına ulaşabileceksiniz.
– Daha sonra CTRL + F’ye aynı anda basın ve ‘wp-content/themes’ aratın.
– Karşınıza bir link çıkacak ve themes/…. nokta ile belirttiğimiz kısımda temanın adı yazacak. Linke tıkladığınızda temayla ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır. Bu şekilde bilgilere erişemezseniz listemizde yer alan sitelerden birini deneyebilirsiniz.

Ücretsiz hosting veren siteler 2020, Bedava Hosting Veren Siteler 2020, Bedava Hosting Veren Firmalar hakkındaki yazımızı da linke tıklayarak okuyabilirsiniz. Bedava Hosting Veren Siteler 2020

Siteye Twitter Kartları Ekleme WordPress Twitter Cards nasıl eklenir sorusunun cevabı için tıklayın!

Bu makalemizde internette görüpte beğendiğiniz sitelerin kullandıkları temaları öğrenebilmeniz için, WordPress tema bulma siteleri hakkında sizlere yardımcı olacak bilgiler verdik. Sizler de aşağıdaki yorum kısmından bu konu hakkındaki soru ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status