İncelemeİnternetYazılım

WordPress Siteler İçin Mutlaka Kullanılması Gereken Eklentiler

En iyi WordPress eklentileri, WordPress siteler için gerekli eklentiler

Site kuracaksınız ya da kurdunuz, kurduğunuz site WordPress tabanlı ise mutlaka bulundurmanız gereken birkaç eklenti vardır. Bu eklentiler çeşitli görevler yaparak, site sağlığını ve kalitesini arttırmaktadır. Birçok kolaylık sağlayan eklentiler, sitenizin temelden sağlam inşaa edilmesini sağlar. Bu neden ile WordPress siteler için mutlaka kullanılması gereken eklentiler nelerdir sorusuna yanıt verecek ve kalitesini kanıtlamış eklentileri paylaşacağız.

WordPress Siteler İçin Mutlaka Kullanılması Gereken Eklentiler

Yoast SEO Eklentisi

Arama motorlarında ön sıralarda çıkmak için yapılması gereken şey; SEO’dur. Bu görevi üstlenen birkaç eklenti vardır. Sizlere önerimiz; Yoast SEO kullanmanız. Google’ın güncellemelerine göre güncellenen bu eklenti, ücretsiz olarak sunulmaktadır. Birçok ayrıcalığı barındıran ücretli versiyonu, $69’dan başlamaktadır.

yoast seo eklentisi
yoast seo eklentisi

Sayfaları, yazıları ve kategorileri analiz eden bu eklenti, aynı zamanda XML haritası oluşturmanızı da sağlamaktadır.

Jetpack Eklentisi

Hem ücretli hem de ücresiz olarak sunulan bu eklenti, siteniz ile ilgili bir şey veriye ulaşmanızı sağlar. Özellikle trafik performanslarını raporlayan Jetpack, güvenlik taraması ve yedekleme gibi özellikleri de ücretsiz sunmaktadır. Uptime, downtime, internet sitesi istatistikleri ve sosyal medya paylaşımları gibi konuları öğrenmek ya da kontrol etmek istiyorsanız Jetpack’ten yararlanabilirsiniz.

Contact Form 7

contact form 7 eklentisi
contact form 7 eklentisi

WordPress sitem için iletişim formu oluşturmak istiyorum diyen bir kişi, mutlaka Contact Form 7 eklentisinden yararlanmalıdır. Akismet ve CAPTCHA’dan yararlanan bu eklenti, SPAM mesajların önüne geçmektedir.

Imagify Image Optimizer

Büyük boyutlu görselleri optimize eden Imagify Image Optimizer, internet sitenizde yer alan görselleri sıkıştırır. Ortam Kütüphanesi’nde yer alan görselleri otomatik sıkıştıran bu eklenti, kaldırıldıktan sonra tüm görselleri eski haline getirir. Hem mobil hem de bilgsayar için internet sitenini açılma hızı, çok önemlidir. Eklenti görselleri sıkıştırdığı için  internet siteniz daha hızlı açılmaktadır. Bu da, kullanıcı performansı açısından olumlu puan sağlamaktadır.

Broken Link Checker

Broken Link Checker
Broken Link Checker

Bildiğiniz üzere kırık linkler, arama motorları tarafından cezalandırılmaktadır. Bu da, sitenizin arka planda kalmasını sağlamaktadır. Broken Link Checker, sitenizde meydana gelen kırık linkleri bulmakta ve 404 hatalarını ortaya çıkarmaktadır. Admin panelinden bu eklentinin sunduğu rapora ulaşabilir ve kırık linkleri kaldırabilirsiniz. Bu sayede hem SEO puanınız artacak hem de siteniz, gereken sağlığına kavuşacaktır. Bununla sınırlı kalmayan Broken Link Checker, arama motorlarının kırık linkleri takip etmesine engel olmakta ve kırık linkleri, aynı şekilde e-posta olarak da iletmektedir.

W3 Total Cache

Ön bellek eklentisi olan W3 Total Cache, sayfalarınızı kaydeder. Sitenize ikinci kez giren bir kişi, siteyi daha hızlı açar. Bunu yaptığı ön bellek kaydı ile gerçekleştiren W3 Total Cache, birçok hosting tarafından desteklenir. WordPress sitemi hızlandırmak istiyorum diyenler, bu eklentiden yardım alabilirler.

WordPress siteleri için bu içeriklere de göz atmadan geçmeyin;

WordPress Tema Bulma Siteleri isimli makalemize ulaşmak için tıklayın.

Siteye Twitter Kartları Ekleme WordPress Twitter Cards isimli makalemiz için tıklayın.

WordPress siteler için mutlaka kullanılması gereken eklentiler isimli yazımızda, WordPress tabanlı siteler için önemli eklentilerden bahsettik, sizler de aşağıdaki yorum kısmından kullandığınız farklı eklentileri bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status