İncelemeTeknolojiYazılım
Şimdi Trend Oluyor

Winrar Şifresi Nasıl Kırılır?

Winrar şifre kırma, Rar parolası kırma, Rar şifresi kırma

Önemli dosyaları sıkıştırarak bir parola altında toplayan WinRAR, hem güvenlik hemde belgelere az yer kapattığı için oldukça sevilen bir platformdur. Özellikle önemli dosyaları kuvvetli bir şifre altında saklamak isteyen kullanıcıların en büyük sorunu ise sistemin şifresini unutmaktır. Bu yüzden winrar şifresi nasıl kırılır? dosyalar nasıl kurtarılır soruları merak konusudur. Bunun için birçok yöntem vardır. Bunların bir kısmı ücretli olsa da ücretsiz uygulamalar sayesinde de WinRAR şifre kırma işlemi mümkündür. Siz de önemli dosyalarınızı sakladığınız rar ve zip arşivlerinizin şifrelerini unuttuysanız ve rar şifresi kırma android, Rar şifresi kırma programsız, rar şifresi nasıl kırılır, rar şifresini unuttum gibi soruların cevabını arıyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Winrar nedir? ve Winrar Kullanmanın Önemi nedir?

WinRAR, neredeyse tüm işletim sistemleri üzerinde kullanılabilen başta RAR ve Zip olmak üzere bir çok farklı formatta dosyalarını sıkıştırarak hem harddisklerinizde daha çok yer tasarrufu yapmanızı, hem dosyalarınızın belli bir düzene girerek karmaşık bir halde kalmamasını hem de dosyalarınızı güzel bir şekilde arşivleyebilmenizi sağlayarak tam bir kullanıcı dostu uygulama özelliği taşıyan bir uygulamadır. Uzun yıllardır popülerliğini hiç kaybetmeden kullanılan WinRAR programı dünya üzerinde en çok kullanıcısı olan bir uygulamadır.

Winrar Şifre Kırma Yöntemleri

WinRAR şifresi kırmak için bir çok farklı yöntem var. Bunların bazıları yapılacak araştırmalarla sosyal mühendislik yaparak, bazıları da farklı şifre deneme yöntemlerini bünyesinde toplayan ve kullanıcıya kolaylık sunan uygulamalar aracılığıyla yapılan şifre kırma yöntemleridir.

Sosyal mühendislik yöntemleri, dünya tarafından sık kullanılan 12345, abcd1234 gibi kolay konulan şifrelerin denenmesi, ya da yapılacak araştırmada hangi şifreleri kullanmış olma ihtimallerinin çıkarılıp denenmesi şeklinde olmaktadır.
Uygulamaların içinde ise farklı şifre deneme yöntemleri bulunmaktadır. Bunları genel olarak Brute-Force, Dictionary, Smart ve Mask olarak görebiliriz.

Bu yöntemler de içlerinde barındırdıkları ya da kullanıcı tarafından içerisine yüklenen word list veya kelime listelerindeki olası tüm sonuçları deneyerek kullanıcıya unutulan şifreyi bulma olanağı sağlamaktadır.

1. Yöntem

Winrar Parolasını Kırma

Öncelikle WinRAR şifre kurtarma işlemi yapmak için ; basit bir arayüze sahip olan, windows 10 ve windows 7 için uyumlu olan WinRAR Password Genius (iSunshare RAR Password Genius) programını indirin. Bu programı bilgisayarınıza yükleyerek RAR şifresini kırmak mümkündür. Gayet etkili olan bu program aracılığıyla unuttuğunuz winrar şifrenizi aşağıdaki adımları takip ederek bulabilirsiniz.

Winrar Şifresi Nasıl Kırılır?
 • Buradaki linkten iSunshare RAR Password Genius programı indirilir
  https://www.isunshare.com/rar-password-genius/
 • Bilgisayara yüklenen uygulama açılır
 • “Open” kısmından, şifresi kırılacak olan winRAR dosyası uygulamaya taşınır.
 • Daha sonra Mask, Brute-Force, Dictionary veya Smart şifre kırıcılarından biri seçilir.
 • En güçlü kombinasyonlar arasından şifreyi bulması için “Start” a basılır.
 • WinRAR şifresi kırılır ve ekrandan şifre gösterilir.
 • Bu şifre ile WinRAR dosyasına girip “Enter” tuşuna basarak dosyaları kurtarmak mümkündür.

2. Yöntem

Rar Şifresi Kırma

Rar şifresi kırma 2019 işlemi için kullanabileceğiniz bir çok uygulama bulunuyor. Ücretli ve ücretsiz olarak winrar parolası kırma hizmeti sunan programlar bulabilirsiniz.

Bizim size tavsiye edeceğimiz ikinci program ise bu hizmeti ücretsiz olarak kullanıcılarına sunan KryLack şirketinin uygulaması olan Free RAR Password Recovery programı;

Bu program sayesinde winrar şifresini unuttum gibi bir sorununuz varsa bir kaç adımla şifrenizi tekrar bulmanız mümkün olacaktır. Aşağıdaki adımları uygulayarak siz de unuttuğunuz şifrenize kavuşabilirsiniz.

Winrar Şifresi Kırma
 • Öncelikle burada ki adresten https://www.krylack.com/free-rar-password-recovery/ Free RAR Password Recovery uygulamasını indirin.
 • İndirdiğiniz programı bilgisayarınıza kurun.
 • Bilgisayarınıza kurduğunuz programı çalıştırın.
 • İlk olarak Browse yazan kısımdan şifresini kıracağınız Rar dosyanızı seçiniz.
 • Ardından “Charset” kısmında, parolanızın sadece rakam, sadece harf, harf-rakam karışık, büyük-küçük harf ya da özel karakterler de kullanıp kullanmadığınıza göre seçiminizi yapın. (Parolanızın hangi karakterlerden oluştuğunu hatırlıyorsanız işiniz biraz daha kolaylaşacaktır. Çünkü her farklı alternatifi seçiminize eklediğinizde şifre bulma işlemi uzayacaktır.)
 • Seçim yaptıktan sonra “Recovery type” kısmında Brute-Force seçeneğine tik atın ve ardından “Start” butonuna basarak parola bulma işlemini başlatın.
 • Yapacağınız her yeni işlemde Start from yazan yerin yanındaki Clear butonuna basarak temizleme işlemi yapın, bunu yapmazsanız Karakter bulunamadı hatası alabilirsiniz.
 • Bilgisayar hızınıza bağlı olarak tarama işlemi başlayacaktır ve bulunan şifre karşınıza çıkacaktır.

Bu yazımızda önemli dosyalarınız için winrar şifremi unuttum, rar şifresini unuttum, winrar şifresi nasıl kırılır gibi sorunlarınız için bir kaç winrar şifre kırma 2020, rar şifresi kırma 2019 yöntemini sizlerle paylaştık. Umarız şifresini unuttuğunuz dosyalarınıza bu yöntemleri deneyerek ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status