İnternet

Wi-Fi Çalışmıyorsa Ne Yapmalısınız?

İnternete olan bağımlılığımız gün geçtikçe artıyor artık onsuz yaşanmaz gibi düşüncelere kapılabiliyoruz. İnternetin bittiğinde veya herhangi bir Wi-Fi sorunu yaşandığında panik yapan insanlara rastlamak mümkün hale gelmiştir. Bazı sorunlardan dolayı internete bağlanamama Wi-Fi çekiminin gitmesi gibi nedenler ortaya çıkabiliyor. Wi-Fi çalışmıyorsa ne yapmalısınız? konusunda bilgi sahibi olmak için kullanıcılar çözüm arayışı içine giriyorlar. Eğer siz de wifi çalışmıyor ya da wifi bağlantı sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Telefonlardan ve Modemden Kaynaklı Wi-Fi Sorunun Çözümü

Wi-Fi sorunu telefondan veya modemden kaynaklı olarak ortaya çıkabiliyor. Öncelikle sorunun telefondan mı yoksa modemden mi kaynaklı olduğunu çözmemiz gerekir.

Başka bir telefonda da aynı sorun var ise modemden kaynaklanıyor olabilir. Modemden kaynaklı ise; Modemi kapatıp bir kaç saniye sonrasında tekrar açın. İşe yaramadı ise Reset tuşuna basabilirsiniz.

Tekrar işe yaramadıysa bağlantı kablolarında sorun var demektir. Teknik destek almanız gerekebilir.

Telefondan kaynaklı olan sorun ise; Uzun zaman boyunca açık kalan telefonlarda bu sık sık yaşanabilir bir durum. Telefonu kapatıp açtıktan sonra büyük ihtimalle çözülebilir.

Eğer çözülmüyorsa Wi-Fi ayarlarına girerek gelişmiş ayarları seçin “uyku modunda çalışmaya devam et” seçeneğini “evet” yapın. Ardından Wi-Fi bağlantısını tekrar deneyin.

Yine işe yaramadı ise kayıtlı Wi-Fi bağlantısını unut yapın ardından tekrar giriş yaparak bağlanmayı deneyin. Bu sorunların çözümü için seçeneklerden birisi mutlaka işe yarayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status