İncelemeMobilSosyal MedyaUygulamalar

Tiktok Nedir, Nasıl Kayıt Olunur, Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Tiktok Nedir, Nasıl Kayıt Olunur, Hesap Silme Nasıl Yapılır? hakkındaki detayları sizler için araştırdık.

2014 yılında, Musical.ly olarak bilinen bir video paylaşım uygulaması Şangay merkezli teknoloji tasarımcıları Alex Zhu ve Luyu Yang tarafından piyasaya sürüldü. Kullanıcılar, yavaş hareket ve filtreler, kısa komedi videoları ya da komedi skeçleri dâhil olmak üzere efektlerle seçtikleri şarkılarla eğlenceli paylaşım yapmalarını sağlamaktadır. Çok sayıda yeni özelliğin tanıtılmasının ardından TikTok, şu anki haliyle ortaya çıktı.

Tiktok Ne İşe Yarar?

Mobil uygulamadaki popüler videolara göz atmayı, kişisel profilinizi düzenlemeyi ve ilk müzikal videonuzu yayınlamayı sağlar. Popüler videolara göz atmak için ekranınızda yukarı ve aşağı kaydırabilirsiniz. Uygulama Musical.ly de çok özel sınırlar dahilinde yaratıcılığı teşvik ediyor. Musical.ly ve şimdi TikTok‘ta, en az 6 saniyelik videolar ile 15 saniyelik videolar paylaşılmaktadır.

Uygulama içinde kaydetmenin üst sınırı budur, ancak kullanıcılar 60 saniyeye kadar hikâyeler oluşturmak için bu klipleri bir araya getirebilir. Kullanıcılar ayrıca, uygulamaya kaydedilmemiş daha uzun videolar yükleme seçeneğine de sahiptir. Uygulama, özellikle müzikal durumlar göz önüne alındığında anlamlı olan hareket bazlı diğer aktiviteler için uygundur. Tik Tok, dünyanın en hızlı büyüyen uygulamasıdır.

2014 yılının eylül ayında başlatılan 100 milyon kullanıcısı olan Musical.ly’yi kapatılıp Tiktok devreye sokulunca 150 milyon benzersiz kullanıcısına sahip oldu. Arayüz, Tik Tok’un 15 saniyelik kliplerden oluşan geniş kütüphanesinden sesler ve şarkı parçaları ekleyebilme özelliği ile Snapchat‘e benzer. Ayrıca birçok özel efekt seçeneği, filtre ve doğrudan telefonunuzdan oluşturduğunuz videoları ekleme seçeneği de vardır.

Tiktok Hesabı Nasıl Yaratılır?

Öncelikle telefon uygulama yöneticisinden beyaz bir nota bulunan siyah kareli olan uygulamayı indirmeniz gerekir. Uygulamayı indirip açtıktan sonra kayıt formunu açmak için ekrandaki artı işaretine tıklayın. Yeni bir Tik Tok hesabına kaydolmak için Facebook, Instagram, Twitter veya Google hesabınızı kullanabilirsiniz. Sosyal medya hesabı yerine telefon numaranızı veya e-posta adresinizi kullanmak için Telefonla veya E-posta ile Kaydol’a da dokunun. Burada sizden doğum tarihi seçip telefonla ya da e-postayla onay almak isteyip istemediğinizi seçin.

Seçim işleminden sonra doğrulama SMS’i veya e-postasına gelen benzersiz kodu girerek hesabınızı onaylatın. Kullanmak istediğiniz hesap şifresini girin ve kaydetmek için Onayla kısmına dokunun. Eğer karşınıza robot olup olmadığınıza dair bir test gelirse kötü amaçlı durumlardan kurtulmak için testi mutlaka bitirin. Artık bir TikTok hesabına sahipsiniz. Giriş yaparak dilediğiniz aktiviteleri çekerek ağlarınızda paylaşabilirsiniz.

Tiktok Hesabı Nasıl Silinir?

TikTok’tan bıktınız ve hesabınızı silmek istiyorsanız birkaç küçük adımla bu durumu halledebilirsiniz. Yüklü TikTok uygulamasını açarak profilinize giriş yapın. Bunu için ekranın sağ alt köşesindeki kişi simgesine dokunabilirsiniz. Menü olarak beliren üç noktaya tıklayarak ayarları görüntüle kısmına girin. Buradan Gizlilik ve Ayarlar’a tıklayın daha sonra hesabımı yönet deyin. Daha önce yapmadığınız telefon doğrulamasını yapmanız gerekmektedir. Doğrulanmış bir telefon numarası, TikTok hesabınızı kaldırmak için bir gerekliliktir.

Telefon numaranızı TikTok hesabınıza zaten eklediyseniz, uygulamadan telefon numarasını tıklayın. Alan kodunuzu ve telefon numaranızı girin ve ardından ok düğmesine basın. TikTok’tan bir metin verecektir. Verilen alana 4 basamaklı kodu girin ve ok düğmesine basın. Sayfanın en altında, Hesabınızı kaldırmayı mı düşünüyorsunuz yazan yere gidin ve onay verin. Yine size bir kod gönderilecektir. 60 saniye içerisinde size gönderilen 4 basamaklı kodu girmeniz istenecektir.

Bu aşamadan sonra hesap kaldırmanın getirdiği sonuçlar görüntülenecek ve sizden son onay istenecektir. Bu şekilde hesap silinmiş olacaktır. Fikrinizi değiştirirseniz, hesabınızı yeniden etkinleştirmek, herhangi bir video almak, işlemleri tamamlamak için TikTok hesabınıza 30 günlük süre dolmadan önce giriş yapın.

TikTok uygulaması hakkında merak edilen Tiktok Nedir, Nasıl Kayıt Olunur, Hesap Silme Nasıl Yapılır? gibi sorulara karşı hazırladığımız bu yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status